Forum: Suport Breslo 3 zile gratis... de unde?

  • user86682
    user86682

    Buna seara tuturor
    Inainte de toata nebunia asta cu noua platforma mi-a aparaut in susul paginii ca magazinul imi va expira pe 4 dec.
    Intre timp am fost anuntati ca 3zile:sam,dum si luni nu vor fi taxate.

    27.11.2014, 17:11:34
  • user86682
    user86682

    De cand au inceput problemele cu site-ul in fiecare zi am verificat situatia financiara si erau aceasi breslei.
    Acum cand am verificat mi-au fost restrasi din cont breslei..am zis ok,probabil ca era si timpul.
    Dar am luat si calculat sa vad cate zile ma mai ajung,tinand cont ca 3zile sunt gratis..
    EI DE UNDE?Magazinul tot pana pe 4 decembrie este valabil.
    Nu este o suma enorma de platit lunar..dar asa ca,chestie,unde este gratuitatea?

    27.11.2014, 17:11:44
  • user86682
    user86682

    *alta chestie care am observato mai demult dar mi s-a parut nesimnificativa.
    Cand platesti abonamentul lunar scrie acolo jos:''la platile prin banca(transfer sau depunere),suma totala include si comisionul de procesare in valoare de 3LEI''
    Nu este adevarat!Dupa fiecare transfer care il fac imi mai sunt retrasi 2,3lei din cont.
    Astept raspunsuri legate de prima problema..ca sa ma lamuresc si eu.
    Cu respect,Denisa

    27.11.2014, 17:11:52
  • fimomimo
    fimomimo

    Chiar .. si mie imi expira magazinul in data de 20 decembrie.. ( vad ca nu mai scrie cand expira acum) dar am calculat.. si tot asa, zilele de de sambata, duminica si luni au fost taxate, indiferent de ce scria de fapt in notificarea de pe site.

    27.11.2014, 19:26:40
  • ramonaignat
    ramonaignat

    La mine s-a intamplat sa mai am doar 6 breslei in cont . Nu mi s-au taxat zilele mentionate, mi-as fi dat seama imediat pentru ca mi-ar fi expirat magazinul.

    28.11.2014, 07:32:21
  • PrimavaraPastel
    PrimavaraPastel

    Cei 3 lei inclusi in abonament sint comisionul pe care il platesc dumnealor de la Breslo la incasarea banilor dvs, iar cei 2.3 lei ce va sint retrasi din contul bancar sint comisionul pe care banca vi-l retine dvs pentru efectuarea platii.

    28.11.2014, 08:31:43
  • user30181
    user30181

    Buna sera
    Din cate stiu pentru fiecare transfer bancar efectuat bancile au un anumit comision.
    Eu am platit aproape de fiecare data taxa magazinului prin depunere la ghiseul bancii dar facand calculele nu intreaga suma platita se transforma in breslei, spre exemplu:
    azi, 28.11.2014, taxa pe 3 luni platita prin depunere la ghiseu este de 79 lei pentru care primesti care primesti 68,47 breslei. Bresleul este legat de euro deci...
    daca te vei duce la termeni si conditii, respectiv taxe si plati vei gasi "Bresleul este moneda virtuala Breslo.ro. 1 Bresleu = 0,25 EUR. Astazi, 28.11.2014, 1 Bresleu = 4.44 LEI. " ...ultima parte putin gresita, cu siguranta au vrut sa scrie 1Euro =4.44 lei. daca 1 bresleu =0,25 euro iar 1euro=4,44 lei deci 1 bresleu este 1,11 lei.
    eu am cumparat 68,47 breslei X 1,11lei = 76,0017 lei ceea ce inseama ca acel comision de trei lei nu il plateste breslo ci eu. prima data cand am citit si eu am crezut la fel, cum ca intreaga suma este transformata in breslei dar probabil exprimarea folosita duce cumva in eroare sau lasa loc interpretarii. cred ca ar trebui explicata mai bine taxa , sub toate aspectele si pe intelesul tuturor. un lucru bun este acela ca breslo vrea sa evolueze iar toate feedbackurile primite de la noi trebuie sa creeze o reactie pozitiva, asa ca sa fim optimisti si sa cerem lamuriri sau sa ne exprimam doleantele.

    tot la subiect: cele trei zile din cate am remarcat nu au fost contorizate

    28.11.2014, 21:48:43