Forum: Bug-uri A DISPARUT descrierea produselor in comenzi...sau e BUG?

  • Laurazin
    Laurazin

    ..Dupa cum am vazut, ultima smecherie e ca sa nu vezi descrierea produsului in cadrul unei comenzi....
    De multe ori, la pregatirea comenzilor urmaresc si eu aceasta descriere ca nu cumva sa gresesc in legatura cu cantitatea sau anume particularitati ale produsului.

    Nu mi se pare inspirat sa nu pot vedea descrierea produsului tocmai in comanda...

    ...SAU E DOAR UN BUG? Ce se-ntampla?!

    26.04.2011, 16:14:55
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Adica in comenzile primite?

    Daca despre ele e vorba, acolo nu a fost niciodata vizibila descrierea produsului, doar poza si titlul, plus cantitatea si pret. Dar poti da click pe nume si se deschide pagina produsului unde sunt toate detaillie.

    26.04.2011, 17:00:08
  • Laurazin
    Laurazin

    Hei, eu, la prelucrarea comenzilor, imi verificam cantitatea si detaliile despre produsele prinse in comanda, deci sunt absolut sigura ca se afisa aceasta descriereIN PAGINA PRODUSULUI.....
    Exact asta intreb, de ce nu sunt vizibile detaliile CAND intru-n pagina produsului?! Nu ivorbesc despre pagina in care sunt insirate produsele din comanda ci in pagina produsului!

    Am incercat si cu Internet explorerul si este exact acelasi lucru...

    26.04.2011, 17:44:34
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Nu prea inteleg care e problema...

    Din comanda (adica Magazin>Comenzi>Noi) poti ajunge pe pagina produsului dand click pe titlul sau poza produsului. Inteleg ca atunci cand faci asta nu iti apare descrierea? Ce apare mai exact, poti face un screenshot?

    La mine totul arata normal, ca si pana acum. Click pe produs din comanda > pagina cu produsul vandut, cu poze si text, doar ca in dreapta sus scrie "vandut"si sus sunt afisate 4 produse din magazinul meu care sunt disponibile.

    26.04.2011, 18:13:05
  • Laurazin
    Laurazin

    ...am incarcat aici un screenshot cu pagina produsului dintr-o comanda oarecare...
    static.breslo.ro/img/product/breslo-755412-product.jpg
    Atat scrie:
    Descriere....si nu mai urmeaza nimic.

    ...insa, intrand in pagina produsului din Comenzi Anulate, apare descrierea, dar doar la Comenzi Anulate.... :/

    Lume, lume, nu se mai intampla la nimeni asa ceva?!

    26.04.2011, 21:12:02
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    L-am mutat la bug-uri, la mine din comanda produsul arata asa: http://i55.tinypic.com/2q36m9f.jpg

    Sa vedem daca mai are cineva problema asta.

    26.04.2011, 21:39:57
  • TimeToCraft
    TimeToCraft

    da, si la mine e aceeasi problema. intru in comenzi, vizualizez o comanda, dau click pe unul din produse, tocmai ca sa vad descrierea, dar aceasta lipseste. apare imaginea produsului, dar fara text. precizez ca textul este foarte util, mai ales cand am produse de nuante apropiate - ca sa elimin orice risc de a trimite produsul gresit, de obicei recitesc descrierea lui.

    27.04.2011, 11:12:34
  • Margelute
    Margelute

    Si la mine e la fel :( Sper ca e un bug si nu o "imbunatatire".

    27.04.2011, 11:24:44
  • margeleaccesorii1
    margeleaccesorii1

    Aceeasi situatie si la mine.

    27.04.2011, 12:09:12
  • issa
    issa

    La mine apare ca si la CinnamonC !
    Descrierea apare normal, sub poza principala .

    27.04.2011, 13:17:11
  • dianadesign
    dianadesign

    Aceeasi problema si la mine. Nu pot vedea decat nr. de bucati vandute.

    28.04.2011, 16:03:47
  • Laurazin
    Laurazin

    Problema s-a rezolvat!...de fapt a rezolvat-o cineva!

    MULTZUMiiiiiiiiiiiiiiM...!

    29.04.2011, 12:02:04