Forum: Tehnici & Materiale Achizitie margele Toho (din Romania sau UE)

  • Nedeia
    Nedeia

    Dragelor,

    Ce furnizor de margele Toho cunoasteti in Romania - dar unul care sa aiba o gama larga de culori si marimi, precum si preturi bune? Eu ma uit cu stupoare ca preturile din Romania sunt si de 3-4 ori mai mari decat cele din afara , si chair nu inteleg de ce...

    De asemenea, daca stiti vreun astfel de furnizor dar in spatiul UE, astept recomandarea voastra!

    Multumesc,
    Nedeia

    16.01.2010, 13:50:11
  • Lauralia
    Lauralia

    Ma indoiesc profund ca exista Toho in Romania, deja am cautat de am ametit. Si din cate se vede, nici amatori nu prea sunt, desi eu sper sa se mai adune in timp. :-)
    Am comandat si eu in sfarsit din strainatate, de aici: http://www.i-beads.eu/ si am fost foarte multumita. Am plasat comanda pe 23 decembrie, si mi-a sosit la usa pe 29 (deci socotind si Craciunul la mijloc!), iar transportul pentru cantitati sub 100euro e fix, 3,50euro, ceea ce e aproape comparabil cu posta in Romania!
    Laura

    17.01.2010, 00:14:50
  • Nedeia
    Nedeia

    Multumiri pentru sugestii!

    intr-adevar, e o mare aventura daca vrei sa lucrezi cu materiale de calitate... tot ce am gasit la noi au preturi exorbitante! Jablonex, Miyuki, Toho... incredibil... nu mai cumpar din Romania decat daca sunt in criza de timp... nu merita sa faci afaceri cu romanii :))

    24.01.2010, 22:21:00
  • tonycat
    tonycat

    Salut,

    si eu sunt de parere ca UK e o optiune buna pentru a cumpara margele sau alte accesorii. Pretul de achizitie de aici se apropie de pretul de achizitie din SUA daca adaug la acesta din urma TVA + transport + taxe vamale.
    In alta ordine de idei, din cate am observat, BRESLO ofera celor care doresc sa cumpere si au nevoie, materie prima pentru executarea acelor obiecte pe care nevoia sau sufletul ii indeamana sa le realizeze. Cand nu ai mijloace materiale accepti si apreciezi si ofertele autohtone, te adaptezi, si te gandesti ca printre romanii tai sunt potentialii clienti.
    Spor la treaba!

    25.01.2010, 11:03:52
  • Nedeia
    Nedeia

    draga Tony, problema este ca nu imi permit sa dau 10 lei pe 4 grame de margele ! este un pret exagerat fata de ceea ce obtii in afara... singurul avantaj este durata de livrare, atat... daca vrei sa cumperi, cum cumpar eu, cate 35g de margele miyuki 15/0, nu cumperi din Romania..... nu in conditiile astea, decat daca esti in criza de timp, a cazut cerul pe tine, nu mia gasesti in afara etc :)


    De asta caut sa vad daca voi ati gasit vreo oferta buna din Romania :)

    25.01.2010, 11:07:56
  • justme2
    justme2

    dar afara unde ai gasit margele miyuki la un pret ok? eu am tot cautat dar nu prea am gasit....

    25.01.2010, 14:09:18
  • tensha
    tensha

    Buna,
    cateva modele de Toho gasiti pe breslo :)

    De ex:

    Margele Toho Round Rocailles 8/0
    www.breslo.ro/Shop/tensha/Margele-TOHO-Japonia--rotund-80_11001

    Margele Toho Round Rocailles 11/0
    www.breslo.ro/Shop/tensha/Margele-TOHO-Japonia-rotund-110_11058

    30.05.2010, 20:37:35
  • fairdealing
    fairdealing

    Am intrat pe site-ul din UK,dar sincer, au preturi mai mari decat pe Breslo-la magazinul tensha, de ex,de unde eu cumpar frecvent, fara sa mentionez transportul,si sincer,pozele lui tensha sunt mai bune,poti sa vezi culorile, ceea ce nu pot sa spun despre cele din uk(poate daca cumperi cantitati mari si iti face un discount, s-ar merita,dar altfel eu nu vad nici o afacere

    30.07.2014, 08:47:42
  • AndiBede
    AndiBede

    Pe i-beads merită dacă iei wholesale (100 g la 15/0 și 250 g la 11/0 sau 8/0). Dar au doar 16 culori la 15/0, de exemplu. Eu am luat mărgele din Cehia la prețuri mai bune (Toho de 15/0 la 20-22 de coroane, adică 0.8 euro maxim).

    Aici este un exemplu cu 15/0 la toate culorile http://www.fajnekorale.cz/cs/4-round-15-0

    Tipul de la magazin e tare simpatic, știe bine engleză, și dacă vorbiți cu el sigur trimite și în România prin poștă normală (ajunge în 3-5 zile). Eu de la el o să mai comand mai încolo când o să mă apuc mai serios de mărgele.

    30.07.2014, 13:06:21