Forum: Bug-uri Actualizare pret

  • Chrys
    Chrys

    Inca un bug destul de suparator de care nu scap de vreo 2 zile: adaug produse in cos (furnituri) si incerc sa selectez mai multe bucati din acelasi produs (de ex 3 x mix margele), insa nu se actualizeaza nimic la total. Problema e ca din cauza asta era sa gresesc o comanda, ceea ce mi-ar fi creat o imagine destul de indoielnica in ochii vanzatorului, mai ales ca e prima data cand "am intrat" in respectivul magazin. Am remarcat ca e ceva in neregula cand tot incercam sa adaug mai multe bucati sa pot indeplini pragul minim, insa totalul nu se actualiza cu niciun chip. De la browser e putin probabil sa fie (am incercat IE si Firefox), din cauza asta am tinut neaparat sa va aduc in atentie aceasta problema.
    Imi fac calculele singura, nu e asta problema, insa daca situatia e generalizata, poate genera neplaceri de ambele parti (pt ca din obisnuinta unii probabil nu vor mai verifica detaliile astea).

    07.08.2011, 20:52:50
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Ca sa se actualizeze pretul cand schimbi ceva in cos, trebuie sa dai click mereu pe butonul "actualizeaza". Il gasesti in cos, imediat sub informatia cu privire la pretul pe bucata si nr de bucati pe care le ai in cos ("X bucati x 1,5 lei").

    Deabia dupa ce apesi butonul de actualizare vezi suma corecta la Subtotal.

    07.08.2011, 21:16:12
  • Chrys
    Chrys

    Am dat, pt ca din experientele anterioare stiam cum se face. Suma corecta tot nu apare..as fi facut un print screen, dar nu sunt sigura ca pot posta aici vreun link care sa duca la imaginea uploadata pe vreun site.

    07.08.2011, 22:01:29
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    poti scrie link linistita...
    nu va aparea drept link, adica nu poti da click pe el...
    insa il poti copia si scrie in browser..:)

    08.08.2011, 15:59:15
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Daca spui ca nu merge, te credem pe cuvant :)

    Mut iarasi subiectul la Bug-uri si o sa il raportez. Mai are cineva aceeasi problema?

    08.08.2011, 22:54:48