Forum: Idei si sugestii Administrare magazin in vacanta

  • ramonaignat
    ramonaignat

    As vrea sa propun si eu ceva.
    Cred ca ar fi util ca sa putem administra magazinul nostru chiar si atunci cand este in vacanta, sa avem acces doar noi proprietarii la stocuri, la design....
    Am magazinul in vacanta si as fi vrut mult sa imi pot face un inventar acum, sa lucrez la stocuri, sa profit de timpul liber dar nu pot...trebuie sa mai astept inca cateva zile.
    Este oare posibil acest lucru?
    Multumesc anticipat.

    04.01.2013, 09:15:16
  • AtelierDeHandmade
    AtelierDeHandmade

    Este o idee foarte buna. Ar fi foarte folositor sa putem avea acces la toate informatiile: produse, comenzi..

    04.01.2013, 21:34:00
  • Evutza
    Evutza

    Salutare tuturor si LA MULTI ANI! :)

    Legat de magazinele in vacanta, si eu cred ca ar fi o idee buna daca s-ar putea ca noi, ce avem magazinele, sa putem vedea produsele si preturile lor, iar ideea de "in vacanta" sa se refere la faptul ca nu se pot comanda efectiv produsele pentru cei ce le viziteaza (adica sa fie inactiv butonul de "comanda").

    Multumesc si o seara frumoasa va doresc! :)

    07.01.2013, 17:52:54
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Da, ar fi buna o astfel de optiune, in care sa ne putem administra magazinul, dar produsele sa nu fie vizibile in magazin. Si sa platim zilele acestea de vacanta a magazinului, poate mai putin ca o zi normala, cu afisare.

    07.01.2013, 19:40:10
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @Evutza: daca in modul de vacanta produsele ar fi vizibile in magazin, toata lumea ar avea portofoliu gratuit pe Breslo :D Comanda se face oricum foarte des pe blog, pe facebook ;-)

    07.01.2013, 22:58:49
  • AtelierDeHandmade
    AtelierDeHandmade

    Nu trebuie sa fie gratuit, se poate face cu plata. Majoritatea intram in vacanta nu pentru a nu plati, ci pentru ca nu avem timp sa procesam comenzile.

    08.01.2013, 17:40:39
  • Evutza
    Evutza

    Pentru mine ar fi ok sa pot vizualiza eu ca si vanzator propriile produse in timpul vacantei, chiar daca ceilalti nu le pot vedea si nici nu le pot comanda.

    Oricum, nu e atat de deranjant, ar fi fost doar o preferinta..

    Multumesc!

    09.01.2013, 11:38:46
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Si mie mi se pare o idee buna, Evutza!
    Sa imi pot gestiona magazinul cu usile inchise, sa fac inventar etc :))) Zic si eu :P
    Bineinteles, sa platesc acele zile de lucru.
    Altfel spus sa avem optiunea de a face magazinul activ sau inactiv (gen inchis pt inventar) dintr-un buton, o optiune in contul meu, pentru o perioada aleasa de noi (intervalul de la inactivare la activare)

    09.01.2013, 14:38:58
  • Breslo
    Breslo

    Buna,

    E o idee foarte buna, am notat-o. Vom adauga si optiunea de a dezactiva toate produsele, cu posibilitatea editarii lor.

    Multumim pentru feedback!

    11.01.2013, 10:46:14
  • queenBEAD2
    queenBEAD2

    si eu subscriu la aceasta idee, nu stiu cu ce ii afecteaza financiar pe cei de la breslo faptul ca ai putea sa-ti vezi doar tu produsele pt a face iventar.
    Eu una foarte mult ma lovesc de chestia aceasta cu magazinul de materiale, nu vreau sa vad comenzile sau alte chestii vreau sa vad produsele ca sa pot face inventar. De foarte multe ori pic rau in fata clientilor fiindca comanda ultimele bucati de pe stoc si eu nu am atatea, unele se mai pierd, unele se mai rup.

    Pot cumva cei de la breslo sa faca vizibile stocurile pt proprietarii magazinelor? banuiesc ca nu ies in pierdere financiar.
    Mi se pare absurd ca fiind in vacanta sa nu pot sa-mi administrez produsele.
    Dar veti spune ce n-ai timp sa faci asta cand e magazinul activ? eu una nu prea am timp recunosc, am si copii am si familie si casa si magazine. si mai tot timpul ba sunt comenzi si e dificil de scos si calculat stocul.
    O seara frumoasa tuutror

    20.01.2013, 19:24:37