Forum: Subiecte de afaceri ajutor recuperare produse.

  • user4039
    user4039

    Buna
    M-ai de mult va ceream parerea in legatura cu consignatia Blitz din Tulcea. Am trimis acolo cateva produse, si am zis ca le las o luna, insa acum "doamna" Alina...nu mai raspunde la mailuri. Mi-a zis acum o saptamana ca le-ar fi trimis inapoi vineri.
    Daca este cineva, va rog sa imi spuneti cum sa procedez mai departe pentru a imi recupera produsele in cazul in care nu sunt vandute.
    Iar daca este cineva din Tulcea si stie locatia acestei consignatie, as aprecia foarte mult daca ar face o vizita sa vada starea produselor mele, si sa ma anunte printr-un mesaj privat.
    va multumesc

    08.04.2012, 19:18:25
  • AlchimiaAlbinelor
    AlchimiaAlbinelor

    si eu am aceesi problema ...mai grav....spune ca nici nu primit coletul...si nu raspounde la mailuri!!!

    10.04.2012, 13:36:50
  • Bijudel
    Bijudel

    @hachi Sunati la oficiul de care apartine adresa pe care s-a trimis coletul(http://www.posta-romana.ro/postal_codes) si doamna va va confirma daca a fost ridicat,eventual explicati problema ce-o aveti,poate va trimite si-o dovada scanata. In orice caz,ar fi trebuit sa primiti coletul retur daca nu l-ar fi ridicat.

    10.04.2012, 22:39:44
  • RonaBijoux
    RonaBijoux

    Daca le-ati trimis fara un minim de forme legale, nu va ramane decat sa va rugati sa primiti banii sau obiectele inapoi. Altfel - greu spre imposibil de recuperat.
    Eu sunt aici, stiu si magazinul, am si vandut o data prin el - cand se redeschide dupa sarbatori ma voi duce sa ma uit. Nu vad cum le-ar fi putut expune daca n-ati facut un schimb de documente - dar vedem, numai sa-mi spuneti ce sa caut.

    16.04.2012, 01:21:51
  • AlchimiaAlbinelor
    AlchimiaAlbinelor

    din fericire eu sunt un caz mai fericit.....mie mi s-a intors retur la colet...nici macar nu a binevoit sa-l ridice de la posta!!! sper sa rezolve cu bine si onitzy....pacat de munca ei!!!!

    17.04.2012, 17:58:30
  • vickyjebelean
    vickyjebelean

    Am rezolvat...dupa o luna de cand i-am zis ca vreau produsele inapoi, a binevoit sa le trimita. Cand am primit coletul am realizat ca unul dintre produse era vandut, si a mai durat o luna sa imi trimita banii pe produsul respectiv. Si i-a trimis pentru ca am facut-o de rusine pe facebook probabil...ca altfel continua sa se faca ca ploua.

    10.05.2012, 16:25:15
  • i.line
    i.line

    e foarte urat din partea ei sa procedeze asa.

    am vrut si eu sa trimit niste produse intr-un magazin, in speranta ca voi spori vanzarile. bine ca nu am facut-o. sa pui suflet sa-ti iasa ceva frumos si sa isi bata joc o nebuna de tine, e f urat.

    personal, la cat de impulsiva sunt, m-as fi dus in tulcea dupa ea:))

    11.05.2012, 14:14:47
  • user4039
    user4039

    Acum am vazut ce ai scris i-line :)) Si eu m-as fi dus dupa ea in Tulcea. Eu am scris in alt topic cum s-a rezolvat problema. La fel la vicky i-am scris si eu pe facebook commentarii si probabil ca era stresata ca vede si restul lumii ce fel de femeie este.
    In fine, bine ca s-a terminat cu ea.

    Ati mai avut careva alte colaborari cu alte persoane serioase?

    16.08.2012, 13:49:33