• florela.ioana
    florela.ioana

    Buna , sunt noua pe aici ,eu fac copacei feng shui , din 16 sunt zilele Aradului si as vrea sa vand copaceii . Ce acte am nevoie? Si casa de marcat trebuie sa am . Multumesc anticipat

    08.08.2013, 18:03:55
  • user61482
    user61482

    Detaliile participarii la targuri le poti afla cel mai sigur si mai corect de la cei care organizeaza aceste targuri - fiecare organizator are propriile reguli , etc. Asadar, cred ca ar trebui sa te adresezi organizatorului targului sau primariei daca targul este organizat de catre aceasta.
    Bafta!

    08.08.2013, 18:55:27
  • magazinuldemargele
    magazinuldemargele

    Legal nu poti participa la nici un fel de targ daca nu esti autorizata in acest sens ... PFA, II, IF, SRL. Eventual te poti "asocia" cu o persoana juridica doar pe perioada targului ... poate chiar organizatorii te vor putea ajuta in acest sens.
    Mult succes iti doresc ;)

    08.08.2013, 21:59:23
  • florela.ioana
    florela.ioana

    Multumesc

    09.08.2013, 12:02:14
  • Live
    Live

    E bine și fără acte și casă de marcat...dacă ești înscrisă în vreo asociație a meșteșugarilor. Dacă nu, nu e exclus să te trezești cu Poliția Economică. Dacă e vorba despre un târg, e una. Dacă te duci șa Primărie și închiriezi de la ei un spațiu, Primăria îți ia frumușel banii și îți dă o chitanță. Atât. Cu un eventual control te vei bate singură, nu te va ajuta nimeni. Îți vorbesc din experiență. Am IF, nu am casă de marcat. Am închiriat spațiu de la Primărie de Mărțișor. Au venit cei de la Poliția Economică+Poliție. Nu mai spun că-mi cereau și ceva ce nu aveam cum să am: certificat de producător.:D Am avut noroc și am scăpat fără amendă, dar am strâns lucrușoarele și am plecat acasă.

    11.08.2013, 23:52:47