Forum: Feedback pentru magazinul tau Alexanderdamian1999 asteapta parerile voastre!!!!!

  • alexanderdamian1999
    alexanderdamian1999

    Am incercat in ultima vreme si altceva in afara sarmei.... am realizat combinatii intre sarma, textile si fimo, sau sarma-textile... am si adaugat cateva produse in magazin... astept cu nerabdare sugestii, sfaturi, critici sau,.... numai daca va place vorbe bune...

    16.02.2010, 08:12:25
  • redbijoux
    redbijoux

    Mie personal imi place ce ti-a iesit :)
    Cred ca ar da si mai bine daca ai prezenta produsele pe un model... In rest... SUPER!

    16.02.2010, 16:44:31
  • CAT.E
    CAT.E

    imi place combinatia de sarma si FIMO. imi place si setul din organza. chestiile pe care le faci din sarma au un farmec aparte :)

    17.02.2010, 00:55:18
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Eu admir creatiile tale1Imi plac in mod deosebit si te felicit pentru tot ce faci!
    Eu am o nelamurire .Numele magazinului tau ma duce cu gandul ca ai fi barbat .Ma insel?
    Am de mult curiozitatea asta sper sa ma clarifici.
    Multa inspiratie si spor la lucru in continuare.
    OANA.

    17.02.2010, 18:22:33
  • alexanderdamian1999
    alexanderdamian1999

    este numele fiului meu si anul nasterii.....

    17.02.2010, 18:51:02
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Iti multumesc pentru lamurire!
    Mult spor la creat!

    18.02.2010, 08:50:42
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Hei,
    Sper ca mai primesti cu pareri, pozitive si negative!

    Despre produse: imi plac in mod deosebit lucrarile tale pe sarma, sunt f f frumoase, mai ales cerceii, diafane, combinatia cu pietrele folosite da impresia de ingenuitate dar si de joc si te instiga putin!De exeplu aceste perechi de cercei/colier/bratari, mi se par superbe:

    www.breslo.ro/Product/Cercei--Chemarea-primaverii_125025

    www.breslo.ro/Product/Bratara-pietre_111841

    www.breslo.ro/Product/Cercei-argint-925--007_120339

    www.breslo.ro/Product/cercei-Armonie_94604

    www.breslo.ro/Product/Cercuri-dantelate_113321


    si multe altele....fara numar fara numar
    (cred ca le-am si folosit in listele mele)

    Insa mi se pare ca nu le pui deloc in valoare(scuze eu sunt f transanta de regula si directa)!I mean, la frumusetile de lucraturi din sarma eu zic(si e doar parerea mea) ca ar merge niste poze f light, radiante, gen fragil si diafan....intelegi ce vreau sa spun!Asa mi se par obositoare, impediment ce te face ca la vizualizarea catorva sa renunti, sa nu ai rabdare sa vezi toate cele 7 pagini(desi eu am facut-o)!Nici pozele mele nu aratau f bine la inceput dar, ulterior, mi-am dat seama cat de mult conteaza!

    Sper sa nu mi-o iei in nume de rau!Te pup!

    18.02.2010, 21:52:16
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Yup, sunt de acord cu Bohemian!

    Lucrurile tale sunt foarte frumoase, printre favoritele mele sunt:
    www.breslo.ro/Product/Bratara-vintage_127302

    www.breslo.ro/Product/Cercei-trandafiri_129459

    Problema e ca si pe mine ma oboseste acel fundal negru/inchis si mi se pare prea trist si fara stralucire (spre deosebire de produsele tale). Alteori fundalul e prea "nelinistit" si incarcat si distrage atentia de la bijuterie ( de ex aici: www.breslo.ro/Product/Cercei-inimi_114137)

    Cred ca ar trebui sa refaci pozele pe un fundal neutru. O foaie alba e cel mai simplu mod de a face rost de un fundal care se potriveste cam la orice. Apoi poti incepe sa experimentezi, insa intotdeauna fundalul trebuie sa scoata in evidenta bijuteriia.

    Si inca ceva: banuiesc dupa pozele de acum ca nu le faci la lumina naturala, sau cel putin folosesti blitzul. Sfatul meu este sa folosesti intotdeauna lumina naturala, maia ales partile de metal/sarma capata niste reflezii foarte ciudate si neapetisante altfel. Plus ca nunatele si culorile nu mai sunt fidele. Stiu ca multi dintre noi suntem de dimineata pana seara la munca, dar poate poti organiza in weekend dimineata o sesiune foto pentru mai multe produse pe care sa le postezi apoi in cursul saptamanii urmatoare. Eu fac de multe ori asa.

    In afara de asta, pentru inspriatie si Do's poti sa te uiti peste vanzatorii care au produse similare aici pe Breslo sau (varianta mea preferata) de pe celalalt site de handmade care incepe cu E si se termina cu tsy :))))

    Succes!

    19.02.2010, 12:39:10
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    ---> rog a se scuza diversele mele greseli de ortografie, just typos :D imi trebuie un buton de "edit post", e clar...

    19.02.2010, 12:41:20