Forum: Subiecte de afaceri Alt fel de colaborare targ

  • HandmadeByCrys
    HandmadeByCrys

    Buna, tuturor.
    Eu una am o problema. Nu prea am timp sa particip la targuri si ma intrebam daca exista o varianta, un fel de colaborare cu persoanele care participa la targuri. In sensul ca eu sa ii dau produse realizate de mine, pe care participanta la targ sa le vanda alaturi de ale ei.
    S-a mai practicat acest gen de colaborare pana acum? Stie cineva? Este cineva amator?
    Multumesc.

    24.09.2013, 15:37:25
  • user61482
    user61482

    Clar ca exista astfel de colaborari. Este adevarat ca se practica de catre / intre persoanele care se cunosc personal, dar nu numai. Trebuie avuta in vedere ca exista o taxa de participare, un anumit spatiu alocat, ploaie, frig, canicula, oboseala...Mai exista riscul ca persoana care trimite produsele la vanzare sa creada ca "vanzatorul" nu i-a promovat destul produsele in cazul in care vanzarile sunt slabe... Ma rog, trebuie sa te gandesti la toate astea ... sa nu existe discutii ulterioare, mai ales in cazul in care nu va cunoasteti.
    Dar raspunsul la intrebarea ta ( la una dintre ele ) este da, se practica :)

    24.09.2013, 17:38:41
  • HandmadeByCrys
    HandmadeByCrys

    O, ce bine, inseamna ca nu sunt totusi pe un drum infundat :))
    Bineinteles ca vom imparti taxa de participare si ca va exista un comision, etc.
    Deci, exista vreo persoana amatoare de astfel de colaborare?

    24.09.2013, 20:25:23
  • idelcuescu
    idelcuescu

    Sunt exact in aceesi situatie,sunt din Pitesti,caut colaborare participare targuri handmade,la fel nu am timp sa stau la vanzare,dar bijuterii am tot facut si nu am unde sa le vand,ce e de facut?

    13.11.2013, 15:00:38
  • HandmadeByCrys
    HandmadeByCrys

    Acum ca se apropie targurile din luna decembrie, pt Bucuresti nu este nimeni interesat(a) de o colaborare? :)
    Daca sunt persoane interesate, imi puteti trimite un mail pentru mai multe detalii.

    15.11.2013, 16:52:39
  • Fine.Things
    Fine.Things

    ai primit oferte de colaborare ? chiar sunt curioasa daca ai gasit pe cineva dispus.

    30.11.2013, 14:49:02
  • 4handmade
    4handmade

    Inca mai astept :)
    Sa inteleg ca te intereseaza si pe tine astfel de colaborari?

    01.12.2013, 15:20:32
  • 4handmade
    4handmade

    Ups... Eram pe alt cont :)
    Oricum astept :))

    01.12.2013, 15:21:02
  • spiculdegrau
    spiculdegrau

    si eu ma gasesc in aceeasi situatie..mi-as dori sa gasesc o persoana chiar si cu care sa stau la stand..numai sa impartim acea taxa .se apropie targurile de sarbatori si sunt cam novice..nu stiu exact cum sa ma inscriu si unde.daca e cineva interesat sa imparta taxele si standul cu mine sa dea un semn.

    02.12.2013, 10:05:23
  • yalika
    yalika

    Va anunt un targ la Hanul lui Manuc, 4 zile, 21-24 dec, avantajul fiind ca este intr-o sala spatioasa fara alta destinatie(bar, club), e proaspat renovata, spatioasa, luminoasa si e in Centrul Vechi-zona de maxima concentrare urbana in weekend si de sarbatori. Se accepta doi participanti/loc fiecare fiind promovat individual in pliante, facebook si alte forme de promovare ale evenimentului. Se pune mobilier la dispozitie si exista cabina de proba. Peste noapte marfa poate ramane acolo pentru ca spatiul este inchis si pazit, asa ca e mai comod decat in alte locuri. Pana pe 10dec. e un discount mare la inscriere.
    daca va intereseaza las un tel de contact: 0747624929 si https://www.facebook.com/events/183359198531696/

    03.12.2013, 20:40:16