Forum: Feedback pentru magazinul tau Am nevoie de feedbackul vostru!

  • AlexidaHandmade
    AlexidaHandmade

    Buna tuturor!
    Sunt de putina vreme aici si pot sa va spun doar ca ador sa fac parte din aceasta comunitate, insa am nevoie de parerile voastre, ale tuturor, pentru a aduce imbunatatiri magazinului.

    06.11.2012, 10:11:17
  • raven
    raven

    Buna Alexida! Ai lucruri frumoase in magazin, esti harnica tare:)

    Iti recomand sa mai lucrezi pozele dupa ce fotografiezi produsele, pentru a le face mai expresive - exista programe gratuite pe net pentru treaba asta.
    In al doilea rand, ai grija sa nu faci poze la lumina artificiala, (daca nu ai aparat performant si reflector special). Fa pozele doar la lumina zilei, evitand sa le pui direct in soare. Daca stai la bloc, cel mai indicat loc din casa este: pe balcon.

    Incearca sa-ti faci reclama, pe Breslo, prin intermediul reclamelor platite, prin participarea la concursurile de pe forum, prin galerii, etc. , pe facebook, prin intermediul prietenilor, prin carti de vizita cu poza, etc.

    Si, nu in ultimul rand, persevereaza...Daca ai rabdare, munca si talentul vor fi rasplatite!

    06.11.2012, 13:05:27
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Eu sugerez sa citesti ce s-a mai postat la alte magazine la feedback, de exemplu aici: www.breslo.ro/Forum/Vreau-si-eu-o-parere-despre-magazinul-meu-si-vreau-si-eu-feedback-urii-cum-fac_topic_9433

    Sunt mereu cam aceleasi sugestii cu care vine comunitatea: fotografii de foarte buna calitate, produse unice, originale si rabdare ;-)

    06.11.2012, 23:20:57
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    PS: E intotdeauna util sa lucrezi si la estetica magazinului: Banner, fundal, avatar....
    Echipa Breslo a scris in-trun alt subiect urmatoarele:
    "Pana mai rezolvam din buguri, vom incerca sa ducem discutia intr-o alta directie, si anume, designul paginii Magazinului. Cateva dintre paginile care ne-au atras atentia:
    - www.breslo.ro/Shop/monicaalexandru
    - www.breslo.ro/Shop/TheBigEyes
    - www.breslo.ro/Shop/74streetbags
    - www.breslo.ro/Shop/imaginative-art
    - www.breslo.ro/Shop/art3lier
    - www.breslo.ro/Shop/arabela
    - www.breslo.ro/Shop/cinnamoncloves
    - www.breslo.ro/Shop/anky
    - www.breslo.ro/Shop/afterforever
    - www.breslo.ro/Shop/ipipura
    - www.breslo.ro/Shop/Eni

    Ce ne-a placut:
    - design-ul simplu dar in acelasi timp memorabil
    - folosirea corecta a bannerului si logoului; banner curat, fara multe informatii, accentul este pus pe brand si culorile acestuia
    - background-ul nu distrage atentia de la zona de mijloc unde sunt prezente produsele din magazin; din contra, muta atentia utilizatorului catre aceasta zona
    - culoarea linkurilor este folosita corect si in ton cu aspectul general al magazinului

    Cateva exemple de "asa nu", exemple care contrazic toate lucrurile de mai sus:
    - www.breslo.ro/Shop/umablu
    "

    06.11.2012, 23:38:33
  • aleksa
    aleksa

    buna.ma bucur ca fac parte din aceasta comunitate.sunt la inceput asa ca astept sfaturi, critici...si cand spun la inceput...este inceput!o zi usoara si frumoasa va doresc.

    07.11.2012, 10:53:27
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @aleksa: Cele scrise mai sus sunt valabile si pentru tine.

    07.11.2012, 22:12:47
  • daisy.jewelry
    daisy.jewelry

    ti-as sugera sa nu pui toate cele 100 de bratari ca un produs. imparte-le pe categorii: am vazut ca ai fimo, charmuri, buburuze, etc. pune fiecare categorie ca fiind un produs si eventual mai impartele si pe culori.
    Daca iti comanda cineva ceva, cum ii dai exact ce vrea? doar sa negociati in particular.
    E ceva de munca, dar cred ca merita.

    Succes!

    07.11.2012, 22:27:31