Forum: Orice altceva Am nevoie de...

  • atriae
    atriae

    X lucru....aveti? Daca da, va rugam postati link conform descrierii...

    Dragii mei,
    (fete si baieti, domni si doamne care tin platforma asta in viata cu munca si talent)

    Deschid cu drag un nou topic pe breslo (cu drag pentru utilizatorii care tin platforma in viata si nu pentru cei care vor sa o stoarca de tot ce se poate).

    Un topic dedicat celor care au nevoie de anumite lucruri pe care inca nu au reusit sa le identifice pe site, insa vor sa le cumpere de aici pentru ca ne e drag de talentatii artizani care le au si ni le pot arata aici.
    Sunt atat de multe lucruri aici incat nici nu mai poti gasi ceea ce ai nevoie, si filtrele nu sunt chiar de folos.

    Incep eu:
    Nevoia: am nevoie de o rochie speciala, eleganta pentru o nunta.
    Eveniment: nunta, in Suceava :)
    Sezon: toamna la Suceava. Afara este frig asa ca tre' sa tina oarecum si de cald, chiar daca pot pune ceva deasupra.
    Stil: nu prea mult glitter, decenta dar totusi de ocazie. Fara satin lucios, alte luciosenii si daca e cu aplicatii sa fie delicate. Nu scurta, in orice caz, sau daca e scurta, sa suporte un ciorap foarte gros pe dedesubt. Evident, nu o rochie alba.
    Masura: 36-38
    Locatie preferata pt magazin: daca e pe stoc de proba, Bucuresti, daca se poate face dupa masuri la comanda, oriunde.
    Buget: sub cel din care as cumpara-o intr-un magazin de fite.
    Rugaminte: daca aveti in oferta ceva ce credeti ca se potriveste descrierii va rog sa postati un link in acest subiect.

    Asadar...eu em nevoie de o rochie pentru o nunta care are loc in 2 saptamani la Suceava. E toamna si e frig si eu nu am gasit o rochie de bun simt inca...
    Chestii lucioase, paiete, pietricele...nu am nimic cu ele daca sunt folosite cu bun-simt.

    Ar trebui sa fie un topic de sine statator, o categorie de forum 'Am nevoie de', facuta de breslo, nu un sub-topic bagat la 'Orice altceva' de un utilizator, pentru ca promoveaza magazinele si satisface cumparatorii.
    Eu una l-am bagat aici pentru ca nu aveam unde.

    Daca breslo ar avea o echipa profi de marketing&PR ar fi facut deja un asemenea topic de multa vreme. Tre' sa ai macar idee de nevoile clientilor, respectiv utilizatorilor tai, daca tot vrei sa le exploatezi si sa faci si bani din asta. Adica oameni profi cu idei si ceva bun simt, cu respect pentru comunitatea asta, nu cu raspunsuri standard de admin pe forum.

    Hehe, ca tot e vorba, rog breslo sa ma contacteze pentru consultanta pentru ca asta mi-e meseria, o fac si pro bono numai sa se puna iar pe picioare ca prea a devenit platforma asta de la o vreme aiurea. Prea multe haine sh Zara&co pe post de vintage si prea multe hand-made-uri import china...

    04.10.2014, 21:41:28
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Bună treabă...
    Toţi sântem de fapt nişte căutători.
    Bine ar fi ca acest subiect să fie urmarit de toate magazinele nonhandmade.
    De îndată ce postează cineva o solicitare, să şi apară vânzătorul care să scrie:
    - "Prezent... am eu ceea ce căutaţi!"
    Doamne ajută şi felicitări pentru subiectul deschis!

    04.10.2014, 22:02:01
  • LONA22004
    LONA22004

    felicitari pentru initiativa si idee !
    eu a-si mai propune, sa ne putem inscrie la alerte de mesaje pe subiectele din forum care ne intereseaza. e greu de cautat, urmarit....
    Da, ar fi mai usor pentru "cautatori" ( clienti ) si ofertanti ( adica noi ) sa ne gasim aici. E o comunitate cu persoane super, eu ma bucur ca pot face parte.
    Sper sa ne citeasca si administratorii site-ui, ca daca cumva criticam, o facem ca si critica constructiva - doar daca noi prosperam, daca portalul e mare si serios si e vizualizat, toti avem de castigat !

    05.10.2014, 13:48:56
  • ramonaignat
    ramonaignat

    CAUT !!!
    Am nevoie de burete , in special alb, ca sa pun in cutiutele mele. Prefer la rola ca sa il tai eu. Nu gasec nicaieri. Vreo recomandare ? Multumesc.

    09.10.2014, 10:43:32
  • Lona11
    Lona11

    Chiar la Braşov este o firmă care comercializează burete de diferite marimi şi întrebuințări. Caută burete.ro
    Eu am folosit cu succes pentru a căptuşi o cutie pe cel destinat tapiteriei.

    09.10.2014, 17:50:53
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Multumesc. Stiu de ei, nu am gasit ce imi trebuie pe site-ul lor, Probabil va trebui sa dau o fuga la magazinul lor.

    10.10.2014, 07:24:36
  • atriae
    atriae

    Multumesc mult pentru sustinere!
    Ar fi intr-adevar super sa putem seta alerte la subiectele de pe forum!
    Eu inca astept propuneri pentru rochita.

    Multumesc!

    10.10.2014, 19:03:54