Forum: Tehnici & Materiale Am o mare nelamurire!

  • marypoppins
    marypoppins

    HELP! Am vazut la cateva magazine ceva care m-a pus pe ganduri:produse realizate prin tehnica servetelului.Are cineva idee cam ce-ar vrea sa insemne???Sper sa ma puteti ajuta... Merci...:)

    09.02.2009, 18:04:20
  • bijuteriiunicat1
    bijuteriiunicat1

    este o tehnica foarte simpla dar de efect...iti trebuie servetzele cu imagini care-ti plac, un lipici-lac lichid care se poate intinde cu pensula si bineinteles suportul pe care vrei sa aplici servetelul: un ghiveci, un tablou sau alte produse de ex din ipsos.... pt mai multe lamuriri da o cautare pe google sau priveste aici o exemplificare http://www.youtube.com/watch?v=Z-VUQS__6Pw

    09.02.2009, 22:02:19
  • bijuteriiunicat1
    bijuteriiunicat1

    este o tehnica foarte simpla dar de efect...iti trebuie servetzele cu imagini care-ti plac, un lipici-lac lichid care se poate intinde cu pensula si bineinteles suportul pe care vrei sa aplici servetelul: un ghiveci, un tablou sau alte produse de ex din ipsos.... pt mai multe lamuriri da o cautare pe google sau priveste aici o exemplificare http://www.youtube.com/watch?v=Z-VUQS__6Pw

    09.02.2009, 22:02:37
  • marypoppins
    marypoppins

    Multumesc mult, bijuterii.unicat! M-am lamurit din tot ce am vazut.

    10.02.2009, 18:31:48
  • serebe
    serebe

    dar.....ce fel de lipici trebuie ?
    aracet?

    10.02.2009, 20:22:48
  • AlinaJ.Bijoux
    AlinaJ.Bijoux

    Am auzit ca merge si cu aracet numai ca trebuie diluat cu putina apa!!! De mult vreau sa incerc si eu aceasta tehnica dar mai intai trebuie sa imi fac rost de cateva servetele mai frumoase, aracet am deja!!!!

    10.02.2009, 20:40:37
  • adeana
    adeana

    alege care-ti place de la mine din magazin.. si ti le trimit.. :)
    imi lasi un mesaj cu adresa ta.. si in scurt timp vor ajunge la tine..

    10.02.2009, 20:56:21
  • marypoppins
    marypoppins

    Multumesc pentru raspunsuri, fetelor... Eram foarte curioasa si nu mi-a trecut prin cap sa dau o cautare pe net... :) :) :)

    11.02.2009, 16:57:01
  • AlinaJ.Bijoux
    AlinaJ.Bijoux

    Cand am sa ma hotarasc serios sa ma apuc de aceasta tehnica am sa tin cont de magazinul tau adeana!! Sunt frumoase servetelele pe care le ai tu in magazin!!!!

    11.02.2009, 19:52:38