Forum: Feedback pentru magazinul tau Am si eu nevoie de incurajari!

  • PUKAstyle
    PUKAstyle

    Buna fetelor,sunt noua in domeniul margelit si tare as vrea sa imi spuneti parerile voastre despre ce fac eu! Accept si sfaturi! Multumesc mult!! Sarbatori fericite!!

    25.12.2009, 23:10:04
  • ladybeads
    ladybeads

    buna!
    eu voi incepe cu ce nu-mi place si anume pozele. nu sunt destul de clare, si nu se vede bine produsul pe care incerci sa-l vinzi. de asemenea la foarte multe produse nu ai adaugat decat o imagine, pune mai multe sa fie.
    iti recomand sa utilizezi un program de prelucrare a imaginilor ca sa ajustezi lumina si sa le dai mai multa claritate.
    incearca sa te definesti, sa ai un specific al magazinului.am observat ca ai destul de multe produse postate darma intorc la critica privind lumina.
    cred ca daca problema imaginilor va fi rezolvata clientele nu vor intarzia sa apara. multa bafta!

    26.12.2009, 10:28:53
  • handmadedolls66
    handmadedolls66

    buna
    si eu sunt de curand inregistrata pe breslo.... am vizitat "rafturile tale" ....imaginile sunt OK din punctul meu de vedere, poate putina luminozitate nu ar strica la unele dintre ele , asa cum bine te-a sfatuit ladybeads

    cred in schimb ca te-ar ajuta sa faci o descriere a produsului , sa dai detalii despre materialul din care este facut, eventual sa specifici lungimea ....
    mi se par nefericite mentiunile " stele de pe cer"
    daca intri si vizitezi cat mai multe magazine de pe breslo poti sa-ti faci idee cam ce merge si ce nu .... daca te uiti si la cifre ( cat expun si cat se cumpara) inveti ( invatam) din mers.... eu cel putin asa sper !

    cu bine , pe curand si mult succes...

    26.12.2009, 15:56:15
  • PUKAstyle
    PUKAstyle

    Multumesc mult fetelor o sa ma indrept!!! mai astept sugestii!

    26.12.2009, 16:11:59
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    Buna PUKAstyle!
    Foarte simpatice!
    La fel cum a sugerat ladybeads, lumina e esentiala, si pentru ca nici eu nu am un aparat foto f performant, fac fotografiile la lumina zilei, undeva afara. Programe cit de cit simplute de editat fotografii sunt si gratis pe net, si pot ajuta.
    Mult succes in continuare.
    PS si eu sunt noua pe breslo - nu stiu in ce masura pot da sfaturi :)

    28.12.2009, 09:02:53
  • ladybeads
    ladybeads

    nici aparatul meu nu-i mare lucru. dar, ca o mica sugestie pentru cine nu are photoshop recomand picassa un program de prelucrare free. un pic de lumina adaugata ajuta.

    29.12.2009, 17:12:16
  • Casacucadouri
    Casacucadouri

    ma atrag foarte rar produsele din margele, poate si din cauza faptului ca in majoritatea cazurilor se merge pe aceleasi "carari batatorite", pe aceleasi stiluri si combinatii "cuminti".
    Recomandarea mea- pt toate cele care "margelesc" dar si pentru Pukastyle, care are curaj sa asculte o parere critica: IMAGINATIA face diferenta. Nu va fie teama sa incercati ceva nou, chiar daca nu ati mai vazut la nimeni genul respectiv, nu va fie teama sa va ascultati instinctul si sa puneti margeaua respectiva in felul vostru, nu asa cum "se face" de obicei.

    Mult spor la creatie, PUKA!

    04.01.2010, 14:58:25
  • PUKAstyle
    PUKAstyle

    Multumesc mult!!

    04.01.2010, 23:48:57