Forum: Bug-uri apropo de bug-uri, sau ce-o fi

  • ieseanca
    ieseanca

    Buna ziua,

    M-am confruntat de citeva ori la facutul unei comenzi cu uramatoarea problema. Cei care au foarte multe produse in magazin, au si o lista lunga de categorii. In mod normal, cind lista depaseste pagina, daca te duci cu mouse-ul la capat, pagina se deruleaza automat in continuare. Aici nu se intimpla asta si, trebuie sa iei magazinul de la prima pagina. Magazinele din care fac cumparaturi, au peste 100 de pagini si trebuie sa clicaiesc in nestire pina sa gasesc ceea ce doresc. Am pierdut o groaza de timp in felul asta. Se poate remedia?
    Multumesc.

    Anca ieseanca

    28.04.2011, 12:11:09
  • ieseanca
    ieseanca

    multumesc.

    03.05.2011, 19:37:11
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    De ex. aici: www.breslo.ro/Shop/MargicaFermecata sunt f. multe categorii si pagina se deruleza la mine automat. Ultima categorie pe care o vad este "rasina".

    Poate folosesti un browser in care aceasta functionalitate nu e acoperita. Eu folosesc Firefox 4.0

    04.05.2011, 14:12:56
  • ieseanca
    ieseanca

    la mine nu, ce vad la sfirsit este fluorit. si nu cred ca e responsabil compul sau browser-ul.

    05.05.2011, 09:29:11
  • Margelute
    Margelute

    Cred ca ar fi extrem de util sa intre chiar margica fermecata si sa ne spuna daca aia e chiar ultima categorie. Si la mine tot rasina si tot firefox, nush ce numar, dar avand in vedere ca mai toate magazinele si-au pus categoriile in ordine alfabetica am un motiv in plus sa cred ca totusi nu se vad chiar toate categoriile.

    05.05.2011, 10:30:42
  • tensha
    tensha

    Hmm... la mine 'rasina' e penultima categorie, iar ultima care apare la MargicaFermecata este "cloissone", adica linkul de mai jos:
    www.breslo.ro/Shop/MargicaFermecata/Cloissone_20608

    Se pare ca ultima categorie imi apare doar mie :)
    dar despre bugul asta s-a mai vorbit si aici: www.breslo.ro/Forum/Ultimul-rand-din-categorii-nu-poate-fi-selectat_topic_3838

    @ieseanca: click pe categorii si apoi se face scroll cu sageata-jos de la tastatura

    05.05.2011, 10:41:51
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Am intrat si eu la MargicaFermecata si ultimul rand din categorie total vizibil este cel cur asina. Dupa acesta se vede ca ar mai fi ceva, dar nu pot vedea ce anume.

    05.05.2011, 11:30:03
  • ieseanca
    ieseanca

    multumesc tensha, functioneaza cu sageata in jos (scroll). poate ca ar fi trebuit sa-mi dau seama si singura, dar e bine ca am intrebat:-)

    07.05.2011, 12:15:47