Forum: Idei si sugestii Ar fi minunat sa avem o casuta de cautare pe forum!

  • user8272
    user8272

    Cred ca s-a mai discutat ideea asta: existenta unei casute de cautare pe Forum. Mie una, mi-ar face drumul mai usor in gasirea unor subiecte care ma intereseaza, ar fi direct si simplu sa gasesc dupa cuvinte cheie ce ma arde. Sunt prea multe pagini de rasfoit...100 de ani mi-ar lua sa caut ceva. Acum, de pilda, voiam sa recitesc ceva de anul trecut...nu am dat peste "cevaul" cu pricina.
    Sunt sigura ca foarte curand imi va raspunde un "oficial" si va veni cu vesti bune si rotunde :)

    16.07.2014, 22:04:49
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    Da, Elyseeart, in forum cautare dupa cuvinte cheie un stiu cum se face sau daca se poate realiza asta.

    Cat despre cautarea dupa cuvinte cheie in casuta din bara de sus a ecanului vreau sa zic ca este foarte utila.

    18.07.2014, 09:11:57
  • AtelierMikaela
    AtelierMikaela

    Subscriu in totalitate!

    22.07.2014, 21:36:31
  • AndiBede
    AndiBede

    Am făcut și eu propunerea asta anul trecut. Ghici ce, n-a răspuns nimeni...

    23.07.2014, 17:21:33
  • Carmen.Sylva.ART
    Carmen.Sylva.ART

    ...ar fi...

    23.07.2014, 17:54:37
  • user8272
    user8272

    Mda..stiam ca s-a cerut asta, oricum nu aveam cum sa dau peste topicul cu pricina...pai daca nu e casuta de cautare, de aia! Poate acum ne aude cineva, casuta ar fi foarte utila pentru toata lumea si poate forumul ar fi mai dinamic si mult mai activ ca sectiune. Tag-urile te conduc exact unde vrei fara sa-ti expiri iremediabil timpul liber (si asa putin).

    23.07.2014, 20:10:43
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Da, simt si eu nevoia unei astfel de casute. Cautam zilele trecute un topic mai vechi, nu l-am gasit, bineinteles. Am renunat in momentul in care mi-am dat seama ca am uitat si ce cautam si ca trecuse foaaarte mult timp de cand incepusem cautarea:). Cred ca lipsa unei casute de acest gen duce, pe de o parte la deschiderea de topicuri pe acelasi subiect, deci la incarcarea inutila a Forumului si, pe de alta parte, la caderea in uitare a unor discutii interesante.

    24.07.2014, 14:46:43
  • foambubbles
    foambubbles

    Si tot despre forum... N-ar fi mai bine ca atunci cand deschizi un subiect sa vezi direct ultima pagina, cu cele mai recente mesaje postate?

    Parca s-a mai discutata si despre asta. Dar cum nu exista casuta de cautare pe forum... :)

    24.07.2014, 19:49:11
  • user8272
    user8272

    In 2 saptamani nu mai gasesc nici topicul asta :)))), trist, nu? :((((

    24.07.2014, 22:13:16