Forum: Idei si sugestii Aranjarea produselor in magazin - cum vrem noi

  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hello everyone!
    Am si eu doua sugestii de facut Breslo mai usor de folosit si mai dichisit :)

    1. Sa putem aranja produsele in magazin cum vrem noi (momentan, cele mai noi produse apar primele). Sa putem face un curucbeu din culorile produselor daca vrem (de la rosu la mov, hihi), sau sa punem produsele mai reprezentative in fata, orice! Ma gandeam la un fel de meniu "drag and drop" unde sa putem determina noi vanzatorii in ce ordine sa fie produsele.

    2. Sa putem adauga acelasi produs in mai multe "categorii" in magazin. Ma refer la "categoriile magazinului" pe care le stabilim noi. Asa am putea ordona produsele nu numai dupa tip (cercei, coliere, brose etc...) ci si dupa material de exemplu. De exemplu niste cercei din fimo ar putea fi in magazin in categoria "cercei" dar si la categoria "din polimer".


    So, ce parere aveti? Luigi, se poate face? Comunitatea Breslo, vi se par si voua utile?

    10.12.2009, 18:10:31
  • Margelute
    Margelute

    Si sa avem posibilitatea sa promovam in propriul magazin 3-4 produse in zona de sus, asa cum apare deasupra atunci cand deschizi un produs vandut.

    10.12.2009, 19:37:11
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Pai daca am putea aranja produsele in ce ordine vrem noi, poti sa pui pe primul rand ce produse vrei tu sa promovezi mai mult :)

    10.12.2009, 20:50:01
  • lucashop
    lucashop

    Super propunerea!!!!

    10.12.2009, 21:47:25
  • scharmen
    scharmen

    f buna ideea...
    chiar asa... se poate?

    10.12.2009, 21:48:33
  • funksbyraloo
    funksbyraloo

    da, si eu vreau :-D

    10.12.2009, 22:04:39
  • Margelute
    Margelute

    Da, dar eu ma gandeam ca acele produse promovate sa apara in top pe fiecare pagina de produse. Hai ca stiti de unde m-am inspirat :)

    10.12.2009, 22:09:02
  • funksbyraloo
    funksbyraloo

    off topic: ce inseamna acel "inactiv" ce apare in loc de avatarul meu? luigi??

    10.12.2009, 22:13:03
  • magiccraft
    magiccraft

    Nu stiu cum se face, dar iar subscriu la sugestiile lui CinnamonCloves... :)
    Si eu am simtit ca sunt necesare.

    11.12.2009, 15:08:29
  • aglaia
    aglaia

    subsriu

    11.12.2009, 22:18:49
  • GiuvaerShop
    GiuvaerShop

    Foarte utile propunerile!

    12.12.2009, 15:48:42
  • codrutza19
    codrutza19

    o idee foarte buna.

    12.12.2009, 18:50:12
  • z0z0le
    z0z0le

    2. Sa putem adauga acelasi produs in mai multe "categorii" in magazin. Ma refer la "categoriile magazinului" pe care le stabilim noi. Asa am putea ordona produsele nu numai dupa tip (cercei, coliere, brose etc...) ci si dupa material de exemplu. De exemplu niste cercei din fimo ar putea fi in magazin in categoria "cercei" dar si la categoria "din polimer".


    Cred ca aici ai vrut sa spui sa avem si sub-categorii pentru produse,nu?
    Daca da, sunt de acord cu tine, daca nu fac eu aceasta propunere.
    Cred ca ar fi foarte ok daca vizitatorul ar putea sa aranjeze produsele dupa pret, data..etc.
    Bine, stiu cata munca inseamna chestia asta, dar eu am idei ciudate tot timpul:))

    13.12.2009, 00:08:14
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @ Zozole: nu, nu vreau neaparat subcategorii.

    Ca sa dau un exemplu: eu am la mine in magazin produsele handmade din fetru SI alte cateva bijuterii vintage (non-handmade). Momentan am categorii de tipul cercei/brose/bratari....Daca dai click pe cercei, vezi toti cerceii, si de fetru si vintage. Asta e situatia de acum.

    As vrea insa sa pot separa produsele si dupa alt criteriu. De ex as vrea sa fac o categorie vintage, in care sa pun toate produsele vintage (poate vine un client pe care nu-l intereseaza decat bijuteriile vintage). Momentan asta nu se poate fiindca toate produsele dunt bagate in categorii gen cercei/brose, iar un produs nu se pote pune decat intr-o singura categorie. Eu as vrea sa se poata adauga produsul in mai multe categorii.

    Eu personal cred ca subcategoriile ar incarca mult prea tare magazinul (mai ales pt cei ca mine care nu am multe produse). As avea mai multe subcategorii decat produse :)) Dar daca ai putea sa adaugi produsul in mai multe categorii ai putea sa-ti creezi singura subcat. de genul "cercei din polimer" "cercei vintage" "brose vintage" etc....

    Pff, iar am scris prea mult...

    13.12.2009, 16:07:09
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    push

    Mai e cineva pro? cu cat mai multi cu atat mai bine :P

    16.12.2009, 20:35:36
  • cocky
    cocky

    eu sunt de acord !

    16.12.2009, 20:54:03
  • anky
    anky

    Si eu, si eu! :)

    17.12.2009, 10:25:18
  • Casacucadouri
    Casacucadouri

    si noi suntem PRO! :)
    ar fi tare util si estetic sa ne putem aranja produsele ca intr-o vitrina virtuala.

    02.01.2010, 02:23:40
  • arabela
    arabela

    Si eu sunt de acord.
    Eu am si produse handmade si furnituri, si ar fi foarte avantajos sa pot sa mut furniturile impreuna, si sa nu imi apara amestecate asa tare.

    Deasemenea si adaugarea in mai multe categorii a aceluiasi produs ar fi super .

    07.01.2010, 13:36:47
  • Margelute
    Margelute

    Cum ramane cu sugestiile de aici? Acum as fi avut nevoie sa pot pune un produs in doua categorii si nu pot...

    07.02.2010, 22:37:48
  • TricoLove
    TricoLove

    Pro pro pro pro pro! :D :D :D Luigi, se poate?

    07.02.2010, 23:58:42
  • dreamcreations
    dreamcreations

    Ar fi cu siguranta de ajutor! :)

    10.02.2010, 16:33:41
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Push push push :)

    Sper sa se puna in practica soon. Luigi a promis ca se poate.

    11.02.2010, 11:55:21
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    push: aranjarea produselor in magazin cum vrem noi + adaugarea unui produs in mai multe categorii.

    Sugestii, idei?

    18.02.2010, 15:59:35
  • andreaz
    andreaz

    Ideea asta imi place foarte mult, si eu sunt PRO!!!

    In breslo vechi erau niste ferestre pe pagina din magazinul propriu unde se puteau promova produsele proprii. Ar fi asta o idee sa fie ceva asemanator :)

    19.02.2010, 17:13:49
  • Laruca
    Laruca

    Vreau si eu. Indiferent cum: cu sucategorii, sau cu mai multe criterii de incadrare.
    Votez pentru.

    20.02.2010, 00:23:03
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Avem acum aranjarea produselor dupa cum vrem noi in magazin. Thank you echipa breslo!

    Sper sa apara in curand si adaugarea in mai multe categorii!

    18.03.2010, 17:38:28