Forum: Suport Breslo Autorizatie pentru Breslo

  • TricoLove
    TricoLove

    Buna! Am si eu o nelamurire: pentru a vinde produse pe Breslo am nevoie de autorizatie? Trebuie sa fiu persoana fizica autorizata? Sau poate oricine sa faca asta?
    Multumesc mult!
    Din regulament n-am reusit sa inteleg asta...

    04.02.2010, 20:40:01
  • TricoLove
    TricoLove

    Imi raspunde si mie cineva, va rog?

    04.02.2010, 23:03:55
  • gariana
    gariana

    Nu-ti trebuie autorizatie

    05.02.2010, 12:00:29
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Breslo e o platforma care leaga cumparatorii de handmade de artisti. Pentru a putea vinde aici, Breslo nu iti cere nicio autorizatie.

    Evident, fiecare utilizator este responsabil pentru ceea ce vinde pe Breslo. Teoretic, orice produs pus la vanzare cu scopul de a face profit ar trebui sa fie supus impozitului pe venit. Faptul ca Breslo nu cere autorizatie nu inseamna ca in cazul unui control de la garda financiara ei nu iti vor cere acte.

    Deci, Breslo ofera platforma, pentru toate celealte aspecte economice si juridice este responsabil vanzatorul (si cumparatorul, pentru partea lui).

    05.02.2010, 12:28:49
  • TricoLove
    TricoLove

    Multumesc pt raspunsuri!
    Cinnamon, te referi la un control de la garda venit la Breslo?
    Sau la mine ca vanzator?

    05.02.2010, 22:53:29
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Ma refer la un control din partea autoritatilor care vizeaza vanzatorii. Evident, un asemenea control poate veni si pentru Breslo ca firma, dar sper ca ei au acte in regula :))

    Basically, cred ca orice profit realizat trebuie declarat, ca statul sa poate sa.si ia impozit. Oricum, e cu siguranta safe daca poti sa-ti faci un PFA, dar nu vreau sa sperii pe nimeni, fiindca aparent pana acum nimeni nu a efectuat niciun control.

    06.02.2010, 13:51:15
  • TricoLove
    TricoLove

    Am inteles, Cinnamon! Merci mult! ;)

    06.02.2010, 17:11:53