Forum: Bug-uri avatar

  • bibidesign
    bibidesign

    help! nu pot schimba avatarul!
    incarc poza, o afiseaza, dau save, dar nu se schimba pe pagina mea..

    27.10.2013, 22:07:21
  • bibidesign
    bibidesign

    aici apare noul avatar :D
    dar cand deschid pagina mea este tot cel vechi... :(

    27.10.2013, 22:09:33
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Acum e noul avatar si in magazin si cu siguranta este de ceva vreme. Nu trebuie sa va impacientati, nu se fac schimbarile instant, de aceea apar schimbarile cu intarziere!

    28.10.2013, 01:12:28
  • bibidesign
    bibidesign

    k, e bine ca voi il vedeti, eu inca nu... :(
    problema este ca atunci cand faci sschimbari ai nevoie sa vezi imediat ce-ai facut ca sa poti lucra, sa-ti dai seama cum s-a incadrat, cat de bine se vede.... eu cel putin nu am mult timp la dispozitie ca sa lucrez pe design, nu-mi prea permit sa stau ore, sau zile in cazul de fata, ca sa schimb fata magazinului... :(

    de exemplu acum pare ca nu se vede litera B intreaga... si ca textul de sub bibi design nu e lizibil...

    28.10.2013, 09:01:15
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Este foarte probabil ca din cauza cookie-urilor din browserul tau sa se actualizeze atat de greu.

    Eu vad acelasi avatar si in magazin (dar eu imi sterg cookieurile si istoricul browserului la maxim 2-3 zile).

    Uite cum se vede:
    http://tinypic.com/r/2iabm0h/5

    Intr-adevar, sunt valabile cele care le spui: B-ul este incomplet iar acel text nu este deloc lizibil.
    Dar acel text nu este deloc lizibil nici intr-un format putin mai mare (atunci cand deschid imaginea singura), deci problema e de la logo in sine (culori, rezolutie, claritate, etc).

    28.10.2013, 17:08:39
  • bibidesign
    bibidesign

    multumesc pentru raspuns. :)
    intr-adevar, mesajul de sub logo este putin cam sters din conceptie, dar "Bibi"-ul nu-l pot incadra pt ca nu-l vad, deci te rog spune-mi daca sti cati pixeli trebuie sa aiba poza pt avatar

    si lamureste-ma pls pana la capat:
    -cum stergi cookie si istoric browser??? n-am facut asa ceva niciodata... :(

    -fiinca nu-s asa de priceputa la design de genul asta, am rugat-o pe persoana care mi-a facut rebranduirea sa modifice ea si avatarul si bannerul si backgroudul, dar nu se poate loga cu niciun browser in contul meu... ii da un mesaj de eroare...
    ai cumva idee ce se poate intampla???

    30.10.2013, 14:50:53
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Dimensiunile sunt asa:
    - avatar: 208x208 pixeli (minim)- scrie si aici: www.breslo.ro/My-Breslo/personal/profile
    - banner: 830x250 pixeli - scrie la rubrica design: www.breslo.ro/Shop/bibidesign/?design=1
    - background: s-a mai discutat aici: www.breslo.ro/Forum/noul-tau-magazin-Breslo_topic_6996/?p=15


    Stergere istoric si cookies: www.breslo.ro/Forum/Probleme-cu-magazinul_topic_11445

    "Browserul este recomandat sa fie la zi atat cu versiunea cat si cu update-urile de flash si alte cerinte.
    Browserele recomandate sunt: Google Chrome, Mozilla Firefox si Opera. Cu Internet Expolorer pot aparea erori si neplaceri.
    Browserele trebuie curatate periodic, inlaturand cookies, istoria downloadurile si golind cache-ul (cel putin; minimul este de obicei bifat automat atunci cand ajungi la acest pas conform celor d emai jos). Acest lucru se face mergand in Browser la optiuni si selectand cele de mai sus.
    In functie de browserul avut si de limba utilizata, va trebui sa faci urmatoarele (daca ai limba selectata romana, vei gasi numele meniurilor si a denumirilor traduse, dar vorbesc despre acelasi lucru):
    ***In Chrome cauti Tools in meniu si de aici selectezi "Clear browsing data". Cele 3 lucruri ce trebuie inlaturate sunt selectate automat, acesta fiind minimulr ecomandat.
    ***In Internet Explorer cauti Internet Options in meniu, apoi in fereastra deschisa, la General ai portiunea de "Browsing History" De acolo ii dai delete, la fel avand minimul necesar selectat automat.
    ***In Firefox mergi in meniu la Tools -> Clear Recent History si dai accept.
    ***Iar in Opera mergi in meniu la Settings-> Clear Private Data si iti dai acceptul.


    Legat de eroare, nu stiu ce eroare primeste si de ce. Mai multe detalii poate ar ajuta.

    30.10.2013, 17:30:23