Forum: Bug-uri Black Friday 2014

  • NicoleCeaMov
    NicoleCeaMov

    Am observat ca se pot face reduceri pentru fiecare produs in parte. La cum merge siteul si probabil va merge si saptamana aceasta, ma indoiesc ca voi avea rabdare sa intru in cele circa 450 de produse pe care le am si sa le reduc pe fiecare in parte.

    22.11.2014, 21:36:07
  • NicoleCeaMov
    NicoleCeaMov

    Se va implementa butonul pentru reducerea pe tot magazinul in timp util? sau macar pe categoriile din magazin? Parca asa a fost anul trecut. Sau va trebui sa ne chinuim de doua ore, o data sa le reducem, o data sa le aducem la pretul initial? Macar sa stim dinainte.

    22.11.2014, 21:36:59
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Pentru a reduce un produs- ca tot urmeaza black weekend-, trebuie editare- deschis pagina noua, completat detalii, nu doar reducere ci si materiale, categorii breslo, subcategorii breslo, etc. Inmultind acest timp de editare +detalii noi adaugate cu fiexcare produs din magazin... terminam de Craciun si putem pleca linistiti in vacanta ;)
    E necesar si de dorit o simplificare a operatiunii reducerilor, macar cum a fost anul trecut.

    22.11.2014, 22:30:38
  • Breslo
    Breslo

    Buna,

    Da, reducerile pentru Black Friday se vor putea face mult mai simplu, saptamana viitoare.

    Buna,

    Ne cerem scuze pentru inconveniente. Pana la sfarsitul weekend-ului vom stabiliza toate erorile. Multumim mult pentru feedback si rabdare.

    Seara frumoasa!

    22.11.2014, 22:58:53
  • 4handmade
    4handmade

    Nu prea am inteles cum se procedeaza pt Black Friday. Ar fi primul an in care as vrea sa particip si nu stiu cum sa procedez. Trebuie sa ma inscriu undeva?

    25.11.2014, 12:24:46
  • fimomimo
    fimomimo

    ori astepti sa se implementeze butonul de reducere pentru toate produsele din magazin ... sau iti editezi toate produsele (care le doresti reduse) si le adaugi un procent de reducere ( in partea de jos a paginii de editare)

    25.11.2014, 18:04:19
  • 4handmade
    4handmade

    Multumesc, Fimomimo pt raspuns. Deci nu trebuie sa ma inscriu pe vreo lista sau sa anunt pe cineva :)
    Si mai am o intrebare: de unde iau sa pun si eu poza cu Black Friday?

    25.11.2014, 19:33:03
  • joulibiju
    joulibiju

    Buna seara,
    Cum pot schimba avatarul cu poza cu Black Friday?

    25.11.2014, 20:51:02
  • fimomimo
    fimomimo

    @ joulibiju - www.breslo.ro/profile/about - imagine publica -> adauga imagine
    @4handmade - :) s-a implementat pana la urma butonul cu reduceri pe categorii :D usureaza munca; nu as fi terminat nici la anul daca le setam manual pe toate

    25.11.2014, 21:03:12
  • joulibiju
    joulibiju

    Multumesc, fimomimo, pentru ajutorul prompt, dar la mine apare..."oops' ceva nu a mers cum trebuie"...,chestie de care sunt sigura...Poate maine se rezolva.
    Cat despre butonul pentru reduceri, pentru mine a venit cam tarziu, in conditiile in care de vreo 3 zile stau sa le setez pe aproape fiecare in parte, si mai aveam putin pana sa termin.

    25.11.2014, 21:17:01
  • 4handmade
    4handmade

    Fimomimo, multumesc inca o data pentru raspuns. Sunt salvata :) Am vazut si cum sa setez reducerea pe magazin, si poza de black friday... Ce sa mai, acum ma duc dupa marfa :))
    Vanzari bune!

    25.11.2014, 21:19:49
  • 3cot
    3cot

    In meniu, la categoria -Produse- sunt postate toate informatiile despre "Black Friday".

    25.11.2014, 21:20:58
  • BohemianSin
    BohemianSin

    VA ROGGGGGGGGGG, UN BUTON DE CAUTARE IN PRODUSE! INSIST! Este esential! am mai insistat dar tat dejeaba!

    Eu aplic reducerea pe produs, nu in bloc! Nu pot cauta in 100 de pagini de produse llistate din 2009 incoa' pentru o brosa de 10 lei...

    pretty plizzzz!

    25.11.2014, 23:49:58
  • arabela
    arabela

    Cum opresc reducerile de black friday?

    Eu am modificat reducerea la 0% in tot magazinul, si nu s-a intamplat nimic. Reducerile apar ca pana acum. Ce tre sa fac sa opresc campania
    .

    01.12.2014, 12:23:01
  • Thezora
    Thezora

    @Arabela cred ca durează ceva, ca nici la mine nu a mers imediat. Dar acum e ok. Le-am făcut azi-noapte și nu știu exact cand s-au modificat preturile în magazin, dar acum sunt ok.

    01.12.2014, 12:24:52
  • arabela
    arabela

    Pai si eu tot azi noapte am modificat, si acum inca nu e ok. Daca intru pe produs apare pretul corect, dar in magazin apar inca preturile reduse. :/

    01.12.2014, 12:30:33
  • soutacherie
    soutacherie

    De ce nu au fost dezactivate automat reducerile după terminarea Black Friday? Eu nu am reuşit să găsesc un buton de bulk delete pentru reduceri. Am început să le şterg manual ptr fiecare produs... asta a mers pentru câteva produse dar acum dacă apăs pe linkul de reducere (n-am înţeles de ce e link btw) sunt redirectată către breslo.ro.
    Deci Breslo, cum dezactivez reducerile?!?

    02.12.2014, 23:54:11
  • soutacherie
    soutacherie

    completare la mesajul anterior: problema apare doar dacă există un filtru aplicat pe produse (selectasem doar produsele care sunt pe stoc).
    În final am şters manual reducerea ptr fiecare produs în parte. Mulţumesc Breslo pentru serviciile de calitate.

    03.12.2014, 00:13:19