Forum: Anunturi & Noutati Breslo lanseaza Ghidul de Cadouri!

  • ioanabro1
    ioanabro1

    Ne bucuram sa va anuntam introducerea unei noi sectiuni Breslo: Ghid de Cadouri!

    Puteti accesa aceasta sectiune in partea de sus a imaginii, avand un loc special, alaturi de butoanele *Vinde* *Concurs**Galerii* *Forum**Blog**MyBreslo*.

    * Ghidul de Cadouri este o sectiune noua Breslo, gandita in mod special pentru a-i ajuta pe cumparatori sa gaseasca cele mai interesante si mai frumoase produse, in functie de stilul si utilitatea pe care le cauta.

    * Produsele din Ghidul de Cadouri Handmade sunt selectionate de catre echipa Breslo.

    * Echipa Breslo isi rezerva dreptul de a alege produsele cele mai reprezentative din cadrul Comunitatii.

    * Ghidurile sunt populate in permanenta cu produse noi, in limita spatiului disponibil. Produsele care se vand ies automat din Ghid.

    * Ghidurile Speciale au aceleasi caracteristici, cu exceptia perioadei in care sunt afisate, astfel aceastea avand sa apara doar intr-o anumita perioada de timp, in preajma unei sarbatori sau a unui eveniment.

    * Pentru orice alte intrebari legate de Ghidul de Cadouri Handmade pe care nu le-am acoperit aici, imi puteti trimite un mail la [email protected] si voi reveni cu precizari.

    15.11.2010, 16:31:49
  • cocky
    cocky

    mie imi place, felicitari :)

    15.11.2010, 16:34:33
  • punctG
    punctG

    Excelent, chiar ne intrebam cand o sa apara, ne superbucuram, cred ca fiecare sectiune poate avea in jur de 120 de produse... si Slava Domnului aveti de unde alege

    15.11.2010, 16:54:01
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Felicitari echipei!!!!Un lucru bun,frumos si util:)

    15.11.2010, 17:40:51
  • Androix
    Androix

    Adica tot un fel de galerii alese de echipa breslo. Aceleasi produse, aceiasi vanzatori over and over again.
    Poate scrieti un programel ceva care sa traga in mod aleatoriu iepurii din palarie ca altfel vom vedea cum am spus aceleasi produse peste tot, parerea mea.

    15.11.2010, 20:25:36
  • anitabdesign
    anitabdesign

    Imi place mult ideea! Si multumesc pentru prima adaugare:)

    15.11.2010, 20:30:03
  • lanca
    lanca

    vreau sa selectez eco sau modern dar numai categoria pentru casa ta poate fi vizualizata :(

    15.11.2010, 20:35:02
  • Carmen.Sylva.ART
    Carmen.Sylva.ART

    la mine merg toate:)

    15.11.2010, 20:38:13
  • alexandragatin
    alexandragatin

    si la mine se afiseaza doar categoria pentru casa ta

    16.11.2010, 10:37:00
  • arabela
    arabela

    la mine functioeaza totul ok

    16.11.2010, 11:19:34
  • anamanole
    anamanole

    ghidul e o idee super, dar am si eu aceeasi problema, nu se afiseaza decat prima categorie.

    16.11.2010, 11:21:27
  • Tilli.n
    Tilli.n

    la mine se afisaza doar categoria pt.casa

    16.11.2010, 12:09:14
  • peafowlady
    peafowlady

    La mine s-ar rezolvat. Ieri mergea doar "pt casa", azi merg toate. : )

    16.11.2010, 14:09:05
  • Tilli.n
    Tilli.n

    S-a rezolvat !

    16.11.2010, 14:23:36
  • ioanabro1
    ioanabro1

    Dap, acum totul e in ordine.

    16.11.2010, 15:47:34
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    M-am gandit ca produsul zilei de maine de pe blog sa fie unul din Ghidul Clasic.

    Am lansat o propunere pe facebook, puteti vota acolo produsul vostru favorit printr-un coment : )

    http://www.facebook.com/breslo

    16.11.2010, 15:51:06
  • Lipo
    Lipo

    Acest ghid de cadouri este destinat doar vanzatorilor? Pentru ca la mine nu apare acel buton de care se vorbeste in primul mesaj.

    17.11.2010, 09:11:37
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    Nu, este destinat tuturor, dar mai ales cumparatorilor, cu gandul la ei l-am facut : )

    Mesajul trebuie sa apara in bara de jos, atunci cand esti logat, intre butonul de Galerii si Forum, si in bara de sus, atunci cand etsi pe prima pagina breslo, pe bara cu Vinde, Concurs, Galerii .. Forum.

    Daca nu il vezi nicaieri in conditiile in care iti spuneam mai sus, da-ne de veste si incercam sa vedem ce se intampla.

    17.11.2010, 10:56:03
  • Lipo
    Lipo

    Da, scuze, abia acum am vazut bara de jos. Tocmai pentru ca mi se parea fara sens sa nu aiba acces cumparatorii la el am intrebat.
    Multumesc pentru raspuns :)

    17.11.2010, 11:08:09
  • kittenhood
    kittenhood

    de curiozitate, cat de des se actualizeaza ghidul?

    17.11.2010, 12:58:19
  • delfine
    delfine

    hmmm - si eu as fi curioasa de asta

    17.11.2010, 19:10:56
  • CrystaDesign
    CrystaDesign

    interesanta idee,....

    19.11.2010, 20:16:37
  • mandibohandmade
    mandibohandmade

    Multumesc pentru adaugare la cadouri eco (Dulceata de ganduri) :)

    02.12.2010, 00:50:18
  • ralurad
    ralurad

    SUPERBA IDEEA.....practica insa, :) nu am decat o observatie, o usa pictata?? haideti totusi, cum poate fi in lista de cadouri? nici macar ideea in sine nu cred ca tine, nimeni nu considera o parte dintr-o usa cadou de oferit cuiva :) maxim, ceva mobilier micut pictat :) asteptam si ceva tablouri in lista, sper ca sunetti de acord ca este o idee putin mai .......usitata de cadou poate ? :) numai de bine!

    03.12.2010, 12:01:29
  • mssdelilah
    mssdelilah

    "de curiozitate, cat de des se actualizeaza ghidul? "
    subscriu si eu.. asteptam raspuns!

    04.12.2010, 12:42:11
  • Funtasticus
    Funtasticus

    Nu exista o perioada fixa pentru actualizarea ghidului. Se poate intampla o data la doua saptamani, sau la trei zile...:)

    05.12.2010, 11:59:11
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    Doua saptamani au trecut deja... sunt aproape trei.

    05.12.2010, 13:01:29
  • mssdelilah
    mssdelilah

    sau poate dupa 25 decembrie! :))
    se va reactualiza pentru iepuras =)

    05.12.2010, 20:19:31
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Funtasticus a spus deja ca nu exista date fixe pentru reactualizare, deci....nu prea inteleg aluziile.

    05.12.2010, 21:40:10
  • mssdelilah
    mssdelilah

    aluzia era una singura cinnamon... s-au pus produse ...si asta a fost, o singura data!.

    05.12.2010, 21:45:38
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    Din partea noastra nu sunt aluzii. Era o constatare. E evident ca majoritatea celor ce frecventeaza Breslo s-au plictisit sa vada aceleasi si aceleasi produse de fiecare data cand intra in Ghidul de cadouri (e drept, cate o categorie noua adaugata la... ceva timp... mai sparge monotonia). Si, in plus, am inteles ca Breslo isi rezerva dreptul de a alege produsele incluse, insa este in acest caz mult mai subiectiv decat ar trebui.

    Multe din obiectele care sut incluse sunt intr-adevar foarte frumoase (dar pe Breslo mai sunt multe, multe altele). Si tocmai pentru ca gusturile nu se discuta se impune schimbarea mai frecventa a produselor. In plus, sectiunea respectiva este utila pentru promovare, lucru foarte necesar in comunitatea din care TOTI facem parte, si ar trebui sa beneficiem cu totii, chiar si in procente diferite, de aceasta "reclama" - la aceasta s-ar ajunge prin rotirea produselor.

    05.12.2010, 21:55:14
  • Aladdin
    Aladdin

    De ceva vreme, ma toooot uit ca "curca'n lemne" la Ghidul de Cadouri. Anuntat cu surle si trambite, a zburat ca un avion si a cazut ca un....hmm, pardon....a cazut in bot :)
    Inteleg faptul ca nu exista o perioada fixa pentru reactualizarea ghidului, inteleg si ca unele produse s-au vandut intre timp, dar cam pe aici se opreste puterea mea de intelegere. In momentul de fata, sunt de parere ca acestei sectiuni ii putem canta linistiti, Prohodul.
    Sa ma lumineze si pe mine cineva daca poate, la ce ne foloseste "minunea" aceasta cu cateva produse ratacite pe categorie, si acelea cu specific de iarna? Zau asa, arata ca un sat parasit.
    Sarbatori au fost suficiente din decembrie incoace, nu am vazut nici o miscare.
    Au venit si au trecut sf Valentin, Dragobetele, 1 Martie, 8 Martie...ei si? - noi dam lumii Bresleul:))
    Vine iepurasul - o sa plece iepurasul... so what?
    Nu s-a respectat aproape nimic din regulamentul postat de Ioana, in "fruncea" topicului.
    Atatea obiecte frumoase care meritau un loc in Ghid... Pacat. Sau Echipa Breslo nu a mai gasit produse reprezentative?

    11.04.2011, 17:04:00
  • Aladdin
    Aladdin

    P.S. : Cand spun "Sa ma lumineze si pe mine cineva" NU astept raspunsuri de la Cinnamon, chiar daca este cel mai activ admin. Nu cred ca raspunsul se afla la ea. In plus, este una - face si ea tot ce poate, asa ca va rog, nu trageti in ea. :)

    11.04.2011, 17:09:11
  • Rekacska
    Rekacska

    Ideea e geniala! Multumesc pt. "selectie" - in categoria de Pasti!:)

    26.04.2011, 11:17:23
  • mssdelilah
    mssdelilah

    Inca mai vizitati ghidul de cadouri? :D

    26.04.2011, 20:02:01
  • vanda.designs
    vanda.designs

    Multumesc pentru ca ati ales la sectiunea Handmade Wedding invitatia Royal Touch!

    26.04.2011, 21:18:57
  • Taysha
    Taysha

    foarte buna idee :)

    26.04.2011, 21:53:44