Forum: Tehnici & Materiale Bumbac cu diferite imprimeuri

  • LoveMade
    LoveMade

    De ceva vreme tot ma gandesc sa cumpar bumbac, cu diferite imprimeuri vesele si simpatice(buline, inimi, motive florale, etc.). Singura mea problema e ca am tot cautat online si nu gasesc. Daca stiti vreun loc prin Bucuresti as fi tare recunoscatoare daca mi l-ati recomanda. Sau un magazin online, si asa ar fi bine.

    Multumesc!
    Alexa

    04.03.2013, 23:51:12
  • AlexidaHandmade
    AlexidaHandmade

    Fabrix.ro, desi mi se par un pic scumpicele au imprimeuri absolut superbe. Nu cred sa gasesti mai ieftine si de calitate, insa daca mai stie cineva vreun pont sa in-l dea si noua!

    05.03.2013, 00:28:28
  • handmadeCouture
    handmadeCouture

    https://www.kreativshop.ro/materiale-patchwork/ nici aici nu sunt preturi tocmai mici, dar in alta parte eu sincer nu am gasit. macar ei au foarte multe modele :)

    05.03.2013, 12:20:01
  • LoveMade
    LoveMade

    Multumesc tare mult :D

    05.03.2013, 15:07:52
  • AlexidaHandmade
    AlexidaHandmade

    Uitasem de cei de la Kreativ, mai este si acest site http://www.texline.eu/, unde vei gasi o oferta foarte variata cu preturi mai bune. Poti comanda gratis si mostre inainte sa comanzi materiale. Eu personal nu am comandat de la ei, insa am gasit review-uri foarte bune pe forumuri de profil.

    06.03.2013, 08:08:25
  • handmadeCouture
    handmadeCouture

    problema cu texline e faptul ca ei nu isi prea actualizeaza site-ul. De exemplu, au trecute foarte multe culori de piele naturala, dar in magazin nu se gasesc. Eu am fost in Timisoara la ei in magazin si au foarte foarte multe materiale, insa ceea ce gasesti pe site nu prea gasesti in depozit si viceversa. Dar da, au niste preturi incredibil de mici.

    06.03.2013, 12:15:36
  • AlexidaHandmade
    AlexidaHandmade

    Asa este, siteul lor este si greoi de utilizat si un pic invechit, era de asteptat ca sa existe si aceasta problema cu stocul. Merita incercat totusi pentru preturile lor. Mi-as dori sa existe un magazin/ depozit la fel de bine aprovizionat si in Constanta, pana la Timisoara e cale cam lunga...:)

    07.03.2013, 00:25:16
  • LoveMade
    LoveMade

    gasisem si eu magzinul celor de la texline, mare pacat ca nu il actualizeaza. Multumesc tare mult pentru sugestii, acum trebuie sa ma hotarasc de unde voi lua materialele :))

    07.03.2013, 13:21:13
  • krikee
    krikee

    Pe Nicolae Titulescu,la numarul 98 parca (chiar la inceputul podului Basarab) este un mic magazin cu materiale textile unde mai aduc bumbac imprimat de la o fabricuta din Italia. Producatorul le exporta in SUA iar in magazinul de aici sunt doar resturi mai mari de cupoane.

    13.08.2013, 16:30:36
  • Ethno.Bead
    Ethno.Bead

    Eu sunt din Timisoara si am fost la Texline de mai multe ori. Au oferta bogata de materiale de toate felurile dar NU au bumbac cu imprimeuri deosebite, doar din cele clasice pe care le gasesti in orice magazin. Recomand si eu kreativshop.ro daca iti trebuie pentru patchwork, eu de acolo mi-am cumparat, au oferta foarte variata, e imposibil sa nu gasesti ceva ce-ti place. E drept ca nu am avut nevoie de cantitati mari, depinde si pentru ce-ti trebuie... Si dureaza mai mult pana ajunge coletul, in jur de 10 - 12 zile, pentru ca nu le au pe stoc, doar la furnizor. Dar calitatea e foarte ok.

    13.08.2013, 18:09:59
  • fairdealing
    fairdealing

    uite Furnituri ce de bumbac imprimat are!

    15.08.2013, 15:46:48
  • Craftshop
    Craftshop

    www.breslo.ro/Shop/Craftshop/Materiale_48853

    Bumbac imprimat

    18.08.2013, 14:25:06