• hellenz
    hellenz

    Sunt noua aici pe Breslo, insa am observat ca e primitoare si saritoare comunitatea de aici :) As vrea, deci, sa va cer putina indrumare.

    In primul rand, nu prea inteleg modul de taxare aici, in special costul de livrare al produselor. Mi se pare putin cam mult 5 lei in oras si 10 in afara orasului daca cineva vrea sa cumpere, sa zicem, doar o pereche de cercei cu 8 lei.

    In al doilea rand, eu am ales sa imi fac acest cont in urma sfaturilor unor persoane de a-mi face cunoscute lucrurile pe care le-am facut; totusi, eu nu pot spune ca sunt foarte sigura ca am facut mare lucru. Nu am postat decat putine, insa va rog sa imi spuneti si mie cum vi se par.

    Va multumesc,
    Elena

    08.08.2011, 15:36:37
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Hellenz, nu tine de noi, vanzatorii sau Breslo, costul de livrare, ci de Posta Romana.Pe atat se taie si chitanta de la ei...nu e ca si cum vanzatorul are vreo vina. Si inca, cele mai multe magazine, daca iti iau 7 lei livrare pe colet nu adauga si costul de ambalare: eventual cutie, banda adeziva, hartie...etc.
    Daca e vorba de livrare in acelasi oras , pune si tu la socoteala 2 bilete de tramvai...eu de exemplu lu livrez personal(dar gratuit) decat in apropierea adresei, tocmai pentru ca se apropie f. mult ca si cost cu expedierea prin posta...bine, si din comoditate.
    Daca platesti in avans costul ar trebui sa fie pe undeva la 3 lei. Diferenta tot la Posta se explica.

    10.08.2011, 12:38:28
  • BohemianSin
    BohemianSin

    PS: foarte dragalase lucrusoarele!

    10.08.2011, 12:39:53
  • SophiesShine
    SophiesShine

    Buna Hellenz!

    Imi plac lucrusoarele tale, spor in continuare!

    Sophie

    10.08.2011, 13:11:14
  • blanitza
    blanitza

    Bine-ai venit, Elena, piesele tale sunt frumoase si promitatoare, in consecinta te asteptam cu noi creatii(avem si concursuri pe Breslo, o frumusete!!!).
    Referitor la cost, daca se face plata in avans, atunci poti trimite coletul cu un pret al transportului mult mai mic, sau chiar 0, asa cum mi-am setat eu, in conditia unei plati in cont.

    11.08.2011, 11:47:24
  • naturellosoap
    naturellosoap

    Bine ai venit printre noi!Foarte dragalasa lucrusoarele,spor in continoare!

    12.08.2011, 00:30:24
  • naturellosoap
    naturellosoap

    *continuare

    12.08.2011, 00:30:53
  • hellenz
    hellenz

    M-am lamurit si eu acum .. va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. ^^

    12.08.2011, 01:44:33
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Mai posteaza produse in magazin,ca sunt fff frumoase cele pe care le-am vazut!!!!Bafta la vanzari,spor si inspiratie la creat!

    12.08.2011, 23:42:18