Forum: Subiecte de afaceri buna tuturor

  • bijuteriihandmade3
    bijuteriihandmade3

    Mi-am deschis si eu un magazin pe breslo insa nimeni nu e interesat.Cine poate sa-mi raspunda la urmatoarea intrebare:cat timp dureaza pana obtii prima comanda?sunt dezamagita....credeam ca foarte multe persoane sunt interesate de produsele handmade.

    17.05.2010, 14:03:18
  • handmade.mititel
    handmade.mititel

    buna...nu te descuraja, asa am fost si eu in prima luna:) tine si de noroc, de gusturi ..poate de promovare. Nu exista o limita si nici o zi de inceput,important e sa crezi in ceea ce faci, totul sa fie creat cu multa pasiune, si atunci persoanele care apreciaza munca ta, vor aparea.Parerea mea e ca inca lumea nu prea e obisnuita si momentan din nefericire sunt putini care apreciaza lucrul de mana si originalitatea.Multa bafta si spor in continuare la creatie!

    17.05.2010, 20:09:26
  • MarianG
    MarianG

    Incearca diferite metode de promovare alternativa.
    Cel mai bine ar fi sa incepi cu un blog, daca nu ai unul deja. In cazul acesta, insa, trebuie sa fii foarte atenta la fiecare pas, brandul se construieste cu greu.

    21.05.2010, 20:46:07
  • tzuki333
    tzuki333

    ar fi bine sa ai si o poza la avatar, un banner cu ceva personalizat, sa postezi zilnic ceva nou si, da, e o idee fff. buna sa mai ai si un blog. Apoi e mai usor sa fii observata! bafta!

    21.05.2010, 22:56:58