Forum: Feedback pentru magazinul tau Buna! Un breslaras nou si stragaci

  • AnitzaDan
    AnitzaDan

    Sunt noua pe acest site as vrea parerea voastra. As vrea sa stiu cum vi se pare ceea ce fac eu. Eu sunt novice ceea ce fac si nu stiu daca ma ridic la nivelul celor de aici, dar am zic ca trebuie sa incerc si eu.

    Va astpt parerile cu mare drag

    19.12.2012, 11:32:35
  • AnitzaDan
    AnitzaDan

    Scuze la la antet am vrut stangaci

    19.12.2012, 11:34:17
  • CreativeBanners
    CreativeBanners

    Bine ai venit, Anitza! Eu nici nu observasem greseala, citisem :stangaci" oricum :)
    Mult succes, eu cred ca odata cu trecerea timpului vei ajunge si tu la nivelul celor mai experimentati artizani de pe aici. Daca imi permiti un mic sfat, eu as renunta la acel material pe care il folosesti ca baza pentru fotografii. Mai bine le fotografiezi pe un carton alb sau pe un material mai "aratos" sau poate, daca le-ai prelucra un pic intr-un program de editare nu s-ar mai vedea ce este...

    20.12.2012, 09:46:36
  • gemsgems
    gemsgems

    Bine ai venit, Anitza! :D Pe Breslo sunt oameni la toate nivelurile. Toti incepem de undeva, nu? :) Daca o sa lucrezi in continuare o sa evoluezi cu siguranta spre puctul in care iti doresti sa ajungi. ;)

    Participarea la concursurile Breslo te va ajuta cu siguranta sa exersezi, sa incerci mereu ceva nou, sa iti intreci limitele creative. :D Asa ca te invit pe forum in sectiunea "Concursuri" sa vezi despre ce e vorba. ;)

    Sfatul meu este sa incerci sa faci mai multe poze pentru fircare produs si sa incerci sa folosesti fundale care sa scoata in evidenta produsul, nu sa-l faca sa se piarda printre detalii.

    De exemplu aici: www.breslo.ro/Product/Colier-Christmas_781890 . Punga de cadou este foarte nepotrivita, pentru ca atrage atentia mai mult decat produsul in sine.

    De asemenea ar fi de folos niste descrieri mai detaliate. :)

    Poti de exemplu sa te uiti prin galeriile altor artizani, sa vezi cum fac ei pozele si ce scriu ei in descriere. O sa dai atat de "asa da" cat si de "asa nu". :P

    Uita-te la magazinul tau si la prezentarea produselor si gandeste-te: daca ai intra in el, ai ramane sau ai iesi repede? :D Ce te-ar tine sa mai privesti si ce te-ar da afara? :P

    Personalizarea magazinului este si ea importanta si in comertul online. Un banner potrivit, o imagine de fundal si un avatar sugestiv pot face diferenta dintre "hmmm... parca as mai arunca o privire aici" si "ce caut eu aici? mai bine vizitez altul". :D

    Toate astea se fac in timp, bineinteles. :D

    Bafta!

    20.12.2012, 12:39:31
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Iti urez si eu bine ai venit si succes in ceea ce faci !

    20.12.2012, 19:36:10
  • AnitzaDan
    AnitzaDan

    Va multumesc mult pentru sfaturile si sugestiile date. Gemsgems am participat deja la un concurs http://www.facebook.com/photo.php?fbid=549280461767139&set=a.539501496078369.137043.109076202454236&type=3&theater sunt printre cei 100 de paricipanti pentru decoratiuni.

    20.12.2012, 19:42:13
  • gemsgems
    gemsgems

    Felicitari! Eu insa nu ma refeream la concursurile oficiale Breslo. :D Acelea sunt mai rare. Eu zic de cele din sectiunea Concursuri a forumului, care sunt lunare sau sezoniere si sunt organizate de artizani. ;)

    20.12.2012, 22:55:44
  • AnitzaDan
    AnitzaDan

    O da! Sa treaca febra asta a Craciunul si bine inteles ca particip acum sunt si comenzi, dar inca nu oline. sper sa mearga si aici macar.

    20.12.2012, 23:54:12
  • Arsena
    Arsena

    Bine ai venit ! ;)
    Eu de altfel sunr de mai mult timp prin zona si cred este prima data cand vad si forumul, deci esti o "prospatura" descurcareata :) Multa bafta si la multi ani !

    01.01.2013, 10:22:45
  • AnitzaDan
    AnitzaDan

    Multumesc Arsena. Chiar nu ma mai asteptam sa imi scrie nimeni.
    Imi doresc sa primesc mai multe sfaturi de voi, ma ajuta tare mult.

    01.01.2013, 19:14:43
  • mirela2323
    mirela2323

    Buna!!
    Imi cer scuze daca deranjez ca postesz aici!!
    Vroiam sa va cer si eu parerea despre bratarile si cerceii realizati de mine.Sunt noua pe acest site si as dori ,daca se poate, parerile voastre.Cateva sfaturi m-ar ajuta enorm.Multumesc frumos!

    03.01.2013, 23:54:15
  • AnitzaDan
    AnitzaDan

    Buna mirela2323
    Sunt foarte dragalase ceea ce faci pentru inceput. Am vazut ca esti si tu din Slobozia la fel ca si mine. Poate vrei sa ne cunoastem si pe facebook mai bine, ce zici?

    04.01.2013, 11:17:26