Forum: Locuri & Evenimente Bunatati si Traditii de Paste

  • monicadaria
    monicadaria

    Eveniment organizat cu ocazia Sarbatorilor Pascale.
    Evenimentul cuprinde: - o zona dedicata cadourilor oferite cu ocazia Pastelui, unde dorim sa promovam produsele hand made si artizanale
    - o zona dedicata produselor alimentare traditionale
    - o zona dedicata florilor- expozitie florala
    Manifestarea va avea o locatie speciala unde copii vor putea confectiona alaturi de mesterii populari diverse obiect: oua pictate, felicitari etc cu care vor pleca acasa.

    10.03.2010, 14:52:36
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Contact: Terra Verde Advertising

    Dr. Severeanu Constantin Street 29, Sector 5
    Ro-050675, Bucharest, Romania.

    Tel: 0040 21 411 31 00
    Fax: 0040 21 411 31 01
    Mobil: 004 0735 85 77 91

    10.03.2010, 19:46:07
  • justme2
    justme2

    mda.... asta e doar de reclama sau vrea sa fie o invitatie de participare?
    unde? cand? cum?
    cateva detalii va rog......

    10.03.2010, 20:25:07
  • tonycat
    tonycat

    Imi cer scuze,
    Dr. Severeanu Constantin Street 29, Sector 5
    Ro-050675, Bucharest, Romania.
    e in Romania??? nu mai stim sa scriem in romaneste?

    10.03.2010, 20:39:29
  • Elven.Rose.Design
    Elven.Rose.Design

    Probabil e luat cu copy / paste :) se mai intampla. Oricum, multumim ca ne-ai spus de el.

    11.03.2010, 00:52:59
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Eu doar am preluat copy/paste din topicul deschis de 2 ori de monicadaria, deci nu stiu mai multe decat voi despre targ :)

    11.03.2010, 11:01:06
  • mady68
    mady68

    este o invitatie de participare la targ,am primit si eu dar nu pot da curs pentru ca am servici,se desfasoara in perioada 25 martie-5 aprilie ,in parcul -Unirii-,am inteles ca sunt amplasate si casute lemn,pentru detalii contactati-o pe doamna:doreste sa se expuna si produse handmade

    11.03.2010, 11:44:06
  • alinapanait
    alinapanait

    i dislike. :)
    comercializarea asta cu iz de talcioc nu aduce nici un avantaj producatorilor de handmade.
    ba dimpotriva, in lupta de a avea cat mai multe vanzari , "artistii" (subliniez ghilimelele) isi pun niste preturi de toata mila, si isi promoveaza superficial si ieftin ( ca imagine ) produsele.

    11.03.2010, 12:30:07
  • serebe
    serebe

    Am primit si eu un telfon de la ei....asta in cazul in care este vorba de cel din parcul Unirii, si mi s-a parut putin ciudat ca ni se adreseaza noua...cu o chirie atat de mare (500 e).

    12.03.2010, 11:57:01
  • oanakas
    oanakas

    Multumim de anunt.
    Am vorbit si costa 500 eur +TVA pentru 12 zile o casuta din lemn.
    Pentru cine are serviciu e cam greu .....poate doar cu "scoatere din productie" ca pe vremuri:)))

    12.03.2010, 13:09:49
  • Veronique
    Veronique

    wtf? 500 euro???

    12.03.2010, 21:06:15
  • alinapanait
    alinapanait

    2000 lei pt 12 zile nu e mult daca stai sa imparti.
    - mai ales pentru ca pe o "casuta" ai loc sa expui destule.
    daaar... cati dintre voi au suficiente produse, astfel incat sa vanda de ... cel putin 3500 de lei (ca sa iti scoti si taxa si materialele, si cele 12 zile pierdute:P)

    12.03.2010, 21:56:17
  • Elven.Rose.Design
    Elven.Rose.Design

    poate ca avem destule produse sa vindem :) n-ai de unde stii :P doar ca, de exemplu mie nu-mi place povestea cu casutele. Am bijuteriile puse pe panouri si asa se vad cel mai bine. Panourile nu incap in casuta. As putea sa le pun in fata casutei si atunci eu va trebui sa stau in fata lor, iar casuta devine inutila. Iar de lasat noaptea lucrurile in ea... poate sunt eu paranoica dar n-am incredere sa le las. So, povestea cu casutele nu ma tenteaza.

    mi s-a parut mie sau am simtit o unda de superioritate in intrebare?daca da, crede-ma ca nu isi avea rostul :P daca nu, sorry pentru interpretarea gresita :) mea culpa.

    12.03.2010, 22:07:49
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    offtopic: eu DEFINATLEY nu am destule produse ca sa umplu casuta.
    Deci cred ca intrebarea/ problema pusa de Alina nu e deloc superioara, nu cred ca nici Alina nu are atatea produse "gata in asteptare" :D

    Sunt foarte multi artisti pe B (majoritatea cred) care fac handmade doar ca hobby dupa servici/facultate si care chiar nu au stocuri mari.

    Asadar, sa ne intoarcem la detaliile despre targ. Eu imi pun alta intrebare: cat de interesata de handmade va fi lumea care vine la un targ cu "bunatati de paste". Adica nu am nimic cu bunatatile, doar ca mi se pare ca nu e chiar publicul nostru tinta ideal care va cumpara handmade de 3500+ lei :/

    12.03.2010, 22:29:14
  • lycurycy18
    lycurycy18

    eu anul trecut am fost la targul de florii organizat la MTR si am nimerit sa stau langa o taraba la care se vindeau cozonaci.Credeti-ma ca mare mi-a fost mirarea cat de repede i-a vandut si de abia dupa ce au plecat cei cu cozonacii am inceput sa mai vand si eu:)).Lumea venea la taraba mea si se uita cateva secunde, pana dadeau cu ochii de cozonacim cum ii vedeau parca erau hipnotizati. Noroc ca i-au terminat repede si asa am putut sa fiu cat de cat multumita. Asa ca nu stiu ce sa va spun, daca nimeriti intr-o zona numai de handmade e cat de cat ok. Dar vai de cei care or sa aiba casuta laga casutele cu mancare:))

    13.03.2010, 12:56:26
  • Elven.Rose.Design
    Elven.Rose.Design

    Noi am fost in vara la un targ de produse traditionale si langa noi era un domn care vindea tuica :D Pot sa spun ca a fost o alegere fericita pentru ca in timp ce domnii se uitau / testau si cumparau produsele de la standul alaturat, doamnele admirau si cumparau produsele noastre :D Si pana la targul de Craciun acela a fost cel mai bun targ al nostru :D. Deci depinde unde nimeresti ;)

    13.03.2010, 13:05:04
  • veronel
    veronel

    poate ne bagam vreo 4 intr-o casuta, noi astea cu produse mai mititele, si asa ne permitem :-)

    13.03.2010, 19:58:59
  • veronel
    veronel

    neah, imi retrag comentariul, nici asa nu imi permit, am facut un calcul rapid.

    13.03.2010, 19:59:32
  • fabricadezorzoane
    fabricadezorzoane

    si mie mi se pare cam mult taxa pentru cineva care nu munceste un an intreg pentru un targ martisor, unul de pasti si unul de craciun.. din nou trebuie sa fiu de acord cu Alina;) un talcioc cu de toate la care sa inghesui si ceva handmade ca sa te asiguri ca lei ai pe toate si nu se duce lumea la alt targ nu e ceva la care m-as dori sa particip.. si mai sunt eu si paranoica, nu am incredere in nici un organizator care nu e participant cu produse handmade la randul sau la targul pe care il organizeaza - stiti, daca organizezi un targ care va fi ok pentru tine, creator si artist, va fi ok si pentru ceilalti.
    Si da, perfect de acord din nou, nu cred ca am un stoc nici de 2000 de lei acum:). multa bafta daca merge cineva

    16.03.2010, 17:01:03