Forum: Idei si sugestii Calitate poze expuse

  • gydesi
    gydesi

    Doamnelor si Domnilor ce expuneti poze, dar mai ales echipa Breslo, va rog sa verificati calitatea pozelor ce se expune. Nu atat a produselor, desi si acelea ar trebui cumva verificate daca intra ca si calitate de handmade in criteriul bunului gust, dar macar pozele sa fie clare. Nu cere nimeni poze artistice, dar macar criteriul claritatii sa fie respectat.
    Acesta din respect fata de client, care saracul se satura sa caute printre pozele proaste produse de calitate la un pret accesibil. Mai nou vad ca noncalitatea cere pret enorm. E tare suparator si pentru noi, vanzatori .
    Deci Breslo va rog sa verificati pozele expuse, este inadmisibil ce apare in magazine si cred ca trage in jos si faima site-ului.

    Scuze daca am jignit pe cineva.

    02.12.2013, 14:54:38
  • Breslo
    Breslo

    Buna,

    Suntem de acord ca pozele trebuie sa aiba calitate buna, dar nu le putem verifica pe toate.

    Ale tale arata ok si nu par facute cu cine stie ce aparat profesionist. Ce spui, vrei sa faci un tutorial pentru Breslog, despre cum sa faci poze mai bune fara cine stie ce aparatura? Va fi publicat cu link spre magazinul tau, si poate cu ocazia asta macar cativa vanzatori vor incepe sa faca fotografii mai frumoase.

    Zi frumoasa!

    02.12.2013, 16:02:12
  • gydesi
    gydesi

    Nu ma consider a fi persoana in cauza care sa dea lectii sau sa fac tutorial de cum se fac poze. Am vazut astfel de tutoriale chiar aici pe Breslo. Si sincer nu cred ca ar ajuta pe cineva, pe net se gasesc suficiente informatii pentru asa ceva. E vorba ca oamenii trebuie sa observe ca poza lor e de calitate suficienta pentru o prezentare sau nu. Cei care nu observa sau no vor sa observe nu vor citi nici tutorialul, ca efectiv nu le pasa. Asta e esenta.
    Am vazut alte platforme gen magazin handmade unde poza apare doar dupa e administratotul o trece. Asa se pot filtra doar pozele inestetice, si nu cred ca echipa breslo nu ar putea filtra la intrare, nu vorbesc de cele incarcate deja.

    O zi frumoasa doresc si eu tuturor

    02.12.2013, 16:22:40
  • user61482
    user61482

    Sunt total de acord cu gydesi, me mine in mod special ma scoate din sarite cand cineva posteaza 20-30 produse deodata, toate cu fotografii de genul " pe parchet, noaptea si cu blitz"... foarte intunecate, neclare, inestetice... Tutoriale sunt foarte multe, chestia e sa-ti si pese...

    02.12.2013, 16:51:30
  • gydesi
    gydesi

    Multumesc chc.handmade, si stim cat timp ne ia sa facem poze cat de cat prezentabile. Cum vrei sa vinzi prin poze neclare? Asta nu inseamna ca nu are un produs frumos, dar atunci trebuie prezentat intr-un loc ca un targ sau magazin.

    02.12.2013, 17:06:23
  • user61482
    user61482

    Exact! Nu sunt neaparat produse de proasta calitate, este vorba exclusiv despre fotografii. Lucru care ma incurca si in crearea galeriilor de multe ori.

    02.12.2013, 17:24:14
  • Discover.the.magic
    Discover.the.magic

    Tutoriale si sfaturi au mai tot fost scrise, cine vrea sa le ia in considerare le ia oricum si cui ii pasa de vanzari si de cat de frumos e magazinul lor va incerca sa-si perfectioneze tehnica, cine nu, deja stim.

    03.12.2013, 21:40:43