• MonicelliBijoux
    MonicelliBijoux

    Buna !

    Mi-ar prinde bine un feedback despre magazinul meu , in orice privinta - accesorii, fotografii, politica preturi, aranjarea produselor "pe raft".

    Va multumesc anticipat pentru timpul vostru si pareri, si va doresc mult spor !

    Sunteti o comunitate minunata si-s mandra sa fiu "breslasa".

    Monica

    26.11.2012, 15:09:54
  • pic.pitic
    pic.pitic

    buna monicelli
    ti-ai ales un nume foarte dragut :)
    vreau sa iti spun parerea mea ca si clienta-cautatoare. la prima vedere obiectele tale imi par foarte simple si modeste.
    se vede ca te-ai implicat, ai muncit, gandit, lucrat, dar sunt de parere ca ai nevoie de o linie de urmat....nu prea stiu cum sa explic asta caci nu ma pricep la cuvinte. colectiile tale ar putea fi mai omogene, sa aibe un subiect central un public tinta, o idee de transmis. te poti desfasura in jurul esentei Monicelli. cine este Monicelli? ce vrea ea sa arate lumii? este o femeie blanda si dulce- bang! bijuterii pe masura. este o femeie activa, vorbareata- arata-ne asta prin combinatii si culori. Monicelli poate fi o sora a faimosului Tiffany dar trebuie sa te definesti ca artista si sa se vada asta in lucrarile tale.
    imi place ca ai folosit in unele poze un bust pt prezentarea colierelor. cred ca in cazul tau pozele pe fond alb pe suporturi dedicate bijuteriilor sunt cele mai potrivite. adauga si un blur pe margini pt a inspira romantism si feminitate si esti gata!
    nu mai pune accent pe cutiutele care vin cu produsul principal pt ca iti faci anti-reclama singura (ce e mai frumos: colierul sau cutiuta? lasi de inteles ca ambalajul e aproape la fel de atragator ca si bijuteria...dar nu e creatia ta), lasa-le sa fie surpriza :)
    nu indraznesc sa sper ca ti-am fost de ajutor, dar gandeste-te la acestea si urmareste-i si pe ceilalti breslasi cum isi construiesc magazinele.
    iti urez succes!

    26.11.2012, 20:35:51
  • raven
    raven

    Buna, Monicelli....Mi se pare ok magazinul tau....Pozele sunt bune... Am vazut ca ai inceput sa treci, timid, de la "asamblat bijuterii" la "creat bijuterii".. Incearca sa mergi tot mai mult pe partea asta, de creatie, de original (si nu de asambare) si atunci rezultatele te vor uimi! Spor la treaba, sunt convinsa ca ai potential!

    27.11.2012, 08:16:20
  • MonicelliBijoux
    MonicelliBijoux

    Multumesc MULT, pic.pitic si raven !

    De MARE ajutor si sunt cu gandul la ce mi-ati scris. Acum "procesez".

    Inca o data , multumiri !

    28.11.2012, 15:26:51
  • MonicelliBijoux
    MonicelliBijoux

    PS - Daca mai sunt comentarii, le astept cu maxim interes ;)

    28.11.2012, 15:31:17
  • magazinuldemargele
    magazinuldemargele

    Foarte frumoase descrierile produselor ... m-au facut sa zambesc :)

    05.12.2012, 17:31:24
  • MonicelliBijoux
    MonicelliBijoux

    Multumesc ! :)

    11.12.2012, 23:16:22
  • CreativeBanners
    CreativeBanners

    Buna, draga mea,
    se pare ca doar ce am facut cunostinta mai devreme :)
    Nu cred ca este potrivit sa ma exprim in alte privinte, desi la prima vedere imi plac produsele si prezentarea lor, faptul ca nu sunt toate pozate in acelasi cadru si cu acelasi fundal... diversitatea la tine chiar "da" frumos.
    Imi place in schimb logo-ul foarte mult; ai putea sa te gandesti si la un text gen slogan...
    Mult succes si tie in continuare!

    12.12.2012, 20:23:37