Forum: Suport Breslo Categorii produse

  • abysor
    abysor

    Am incercat sa adaug o categorie noua in magazin. Imi apare in fila de administrare, insa nu apare in fila principala a magaszinului. Am gresit eu undeva?
    Multumesc anticipat!

    14.03.2015, 12:06:09
  • Margelute
    Margelute

    apare daca ai produse in ea, daca nu sunt produse nu apare.

    14.03.2015, 14:30:59
  • abysor
    abysor

    Am un produs si tot nu apare!

    14.03.2015, 15:33:09
  • EtnoWare
    EtnoWare

    abysor ne poti spune despre ce categorie noua este vorba? sa transmitem spre verificare :)

    14.03.2015, 16:38:27
  • abysor
    abysor

    Am adăugat o categorie noua, Inele. Am un produs care apare în magazin, dar categoria nu apare în fila principala.

    14.03.2015, 17:00:45
  • abysor
    abysor

    S-a rezolvat, multumesc!

    14.03.2015, 20:40:20
  • Lucicashandmade
    Lucicashandmade

    Am tot incercat, fara succes sa creez o categorie de produse in magazin si nu am reusit. Poate sa ma ajute cineva?

    19.03.2015, 11:15:59
  • EtnoWare
    EtnoWare

    Am transmis mesajul si in inbox-ul tau, insa ma gandesc sa il postez si aici, poate mai sunt persoane noi, care inca nu s-au familiarizat cu sistemul de postare
    ---------------------
    Bun gasit, Lucass!

    Pentru a realiza o categorie pentru produse, urmeaza urmatorii pasi:
    - in coltul dreapta sus ai panoul de control al utilizatorului tau, la iconita cu numele Lucass
    - La rubrica Informatii Magazin ai Setari - click acolo
    - primul lucru care o sa ti se deschida este sectiunea de Categorii: aici poti adauga o categorie nou-nouta de produse, spre exemplu Buchete de mireasa
    - cand adaugi produsele, pe langa titlu si descriere, trebuie sa alegi si categoria din magazin; daca o categorie ramane fara produse adaugate (spre ex, faci categoria Buchete de mireasa, dar nu o atribui niciunui produs) aceasta nu o sa apara in magazinul tau
    Doar categoriile care au produse in ele se vor vedea in magazin.
    Editeaza-ti toate produsele adaugate pana acum, dupa formarea Categoriilor si atribuie-le categoria corecta.
    Editarea se face tot din panoul de control Informatii magazin - Produse; click pe produs si ii atribui categoria in pagina lui; nu uita sa salvezi :)

    19.03.2015, 16:04:38