Forum: Bug-uri Categorii si Subcategorii

  • magazinuldemargele
    magazinuldemargele

    Am creat mai multe subcategorii in categoria Pandantive, ex: Pandative Sticla, Pandantice Metalice etc. Problema e ca in magazin nu se vad subcategoriile ... toate produsele sunt "la gramada" in categoria principala ...
    De ce nu sunt vizibile subcategoriile?

    23.02.2013, 10:58:50
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Subscriu, nici la mine nu sunt sunt vizibile subcategoriile.

    24.02.2013, 14:30:03
  • user21
    user21

    acum cum se adauga produse in categorii? ca nu m-am prins.

    05.03.2013, 11:48:48
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    din Lista mea de produse
    Acum ai o noua coloana acolo, Categorie.

    Dai click pe "-fara categorie-" sa adaugi produsul in categorie, sau pe categoria pe care o ai deja acolo, ca sa schimbi categoria; apare o lista derulanta din care alegi categoriile create.
    Daca ti-ai creat si subcategorii, iti vor aparea si acestea in lista aceasta si poti selecta ori Categoria-mama, ori direct subcategoria din categoria aleasa. In magazin insa, inca nu apar subcategoriile, doar categoriile, produsele sunt toate in Categoria-mama indiferent ca ai selectat-o direct sau doar subcategoria acesteia.

    Nu stiu cand vor fi vizibile si subcategoriile, sper eu curand :)

    05.03.2013, 15:22:19
  • user21
    user21

    aha.merci ,andra :)

    07.03.2013, 15:08:30
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    cu placere :)

    08.03.2013, 09:50:04
  • Thalia
    Thalia

    Problema aceasta cu Subcategoriile care nu sunt vizibile o am si eu! Inteleg ca nu functioneaza inca la nimeni? Adica eu pot sa selectez si sa trec un obiect intr-o subcategorie dar nu se afiseaza subcategoriile in magazin! Aveti idee cand o sa fie functionala? Mie mi-ar prinde tare bine! Multumesc frumos!

    30.03.2013, 00:01:46
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Nu e activa la nimeni inca.
    Dar tu ti le poti aranja deja si cand va fi gata si afisata, produsele vor fi deja acolo, in subcategorii.

    30.03.2013, 11:46:27
  • Thalia
    Thalia

    Deja le-am aranjat , am fost harnicuta! Multumesc frumos! Si daca tot sunt aici vreau sa mai intreb ceva : nu se poate sa faceti in asa fel incat sa apara din nou numarul de produse din magazin ? Inainte, cand deschideam pagina magazinului imi aparea numarul de produse , acum nu mai apare si nici nu cred ca apare in alta parte! Multumesc inca o data si va doresc tuturor un weekend insorit!

    30.03.2013, 14:24:13
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    daca dai click pe profil apare numarul de produse in dreptul magazinului.
    In orice caz, cand vor termina cu modificarile interfetei magazinului, va aparea si numarul total de produse.

    30.03.2013, 23:48:53
  • magazinuldemargele
    magazinuldemargele

    Cand vor functiona subcategoriile????

    16.07.2013, 18:34:09
  • furnituri4biju
    furnituri4biju

    Cand se activeaza aceasta optiune? ... Pentru magazinele de furnituri ar fi exceptionala !!!!

    02.07.2014, 11:28:39
  • OanaDArt
    OanaDArt

    Nici mie nu imi merg subcategoriile. Se va repara aceasta functie sau va trebui sa fac niste categorii separate?

    03.07.2014, 14:01:56
  • abysor
    abysor

    1. Am creat o categorie noua pentru reduceri. Imi arata ca are 10 produse, dar cand vreau sa o deschid, nu-mi arata nici un produs,
    2. Produsul nou incarcat ieri, nu apare in fila principala a magazinului nici astazi.

    26.11.2014, 07:03:57
  • abysor
    abysor

    La mine s-au rezolvat. Multumesc echipei!

    26.11.2014, 08:17:03
  • BeadSupplies
    BeadSupplies

    Pe platforma veche eu aveam toate produsele incadrate deja in subcategorii si asteptam inca din primavara lui 2013 sa fie vizibile si pentru clienti. Acum sa inteleg ca va trebui sa o iau de la capat? Nu se pot importa subcategoriile de pe platforma veche pentru cei care le aveau deja create?

    27.11.2014, 09:02:23
  • Dream.and.Trim
    Dream.and.Trim

    Buna,

    Incerc de ceva vreme sa adaug subcategorii in magazin, dar se pare ca nu procedez corect, intrucat nu se salveaza deloc si automat nu apar in magazin.
    Va rog sa imi spuneti daca procedez eu incorect, daca nu am aceata optiune activata in magazin sau daca ar fi alti pasi pe care trebuie sa ii urmez.

    Eu procedez astfel:
    Contul meu -> Admin -> categorii Magazin -> [click pe o categorie] -> [in casuta de] Subcategorii [scriu o denumire de subcategorie] -> Salveaza. [am incercat sa las si cu "+" si fara].

    Apoi ma gandesc ca ar trebui sa apara in magazin cu 0 produse, sau sa o vad atunci cand dau click pe un anumit produs sa il editez, sa il pot adauga intr-o subcategorie, dar nu apare deloc.

    Multumesc!

    28.02.2017, 13:32:07
  • joulibiju
    joulibiju

    Se procedeaza in felul urmator: la "subcategorie noua" scrieti numele dorit, apoi SE APASA TASTA ENTER, apoi butonul "salveaza". Nu ma intrebati de ce, pur si simplu am nimerit.
    Eu tocmai am reusit sa creez una.
    Succes!

    28.02.2017, 15:22:43
  • spiculdegrau
    spiculdegrau

    As dori sa stiu de ce anume categoriile si subcategoriile nu se pot vizualiza si in versiunea de pe mobil a siteului.Multi clienti vizualizeaza platforma de pe un device mobil si toata munca noastra de a crea categorii si de a ajuta cumparatorul in momentul cautarii este inutila.Multumesc!

    11.03.2017, 20:29:59