Forum: Tehnici & Materiale Ce snur folosim pentru bratari tip Shamballa?

  • rusalex24
    rusalex24

    Buna seara tuturor.Sunt pasionat de bratari cu pietre semi-pretioase ,acum imi creez doar pentru mine,dar ma tot gandesc sa incep sa vand si as vrea ca toate materialele sa fie de o calitate inalta.Acum vine intrebarea...Oare care snur e mai rezistent si mai bun ? Eu folosesc acum acel snur coreean cerat parca ,dar am vazut ca mai sunt pe piata (bineinteles pana in 1mm ) bumbac cerat ,catifea etc .Va multumesc !

    28.08.2016, 20:47:31
  • Dichisshop
    Dichisshop

    Buna,

    In primul rand te felicit pentru intiativa si iti doresc sa reusesti sa faci ceea ce iti propui :) Bratarile shamballa sunt foarte practice, rezistent si versatile in ceea ce priveste modelul, combinatia coloristica, etc. Avand in vedere faptul ca sunt modele si tipuri diferite, este normal sa rezulte din diferite tipuri de materiale. Daca nu este o investitie prea mare pentru tine, cel mai bine recomand sa incerci tu cu manutele tale care snur iti place cel mai mult. Din punct de vedere al rezistentei, cel mai bun este cel ceruit sau alt criteriu dupa care poti alege, este pretul (studiat atent si acesta..)

    Nu mai lungesc raspunsul, daca doresti mai multe informatii contacteaza-ma aici sau pe Facebook si iti spun si magazine bune ;)

    Alexandra,
    DichisShop

    03.09.2016, 21:10:53