Forum: Feedback pentru magazinul tau Cinnamon&Cloves - Chestii de imbunatatit in magazinul de scortisoara

  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Dupa ce am tot comentat aici in sectiunea de feedback, vreau sa aud si eu ce aveti de spus despre magazinul meu. Ce va place, ce nu e bine - stiu, transportul e prea scump, posta e de vina :P si eventual si care sunt chestiile pozitive, sa le continui. :)

    Dupa tot felul de incercari am ajuns la concluzia ca tot fundalul alb simplu imi place cel mai mult...voua cum vi se pare? Sa incerc sa pozez produsele cu mult alb pe un fundal colorat, sa fie mai mult contrast? E aiurea rau ca nu am poze pe model?

    Ma bucur teribil de fiecare sugestie referitoare la orice din magazin. Descrieri, poze, politica magazinului, preturi, orice. Pe bune!

    PS: Bannerul va fi schimbat in curand!Parca vreau ceva mai funky si mai colorat....

    12.12.2009, 00:49:33
  • funksbyraloo
    funksbyraloo

    The white background works best, intr`adevar. Arata imecabil pozele tale.Iimi place foarte mult si avatarul si bannerul; sunt reprezentative pentru denumirea magazinului tau.
    Si pentru ca de curand am avut o surpriza neplacuta in dulap, iata ce cred ca lipseste de la tine din magazin: un avertisment de genul "Atentie! Moliile iubesc produsele mele atat de mult incat le mananca!" :)) glumesc, nu cred ca lucrusoarele tale vor sta atat de mult depozitate undeva incat sa aiba moliile timp sa le atace. :-)

    12.12.2009, 00:58:26
  • lucashop
    lucashop

    Mie mi se pare totul ok!mai ales pozele i-mi plac...poate i-mi dai si mie cateva sfaturi.......problema e ca nu apuc sa le fac decat noaptea...

    12.12.2009, 11:45:10
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @ Raloo: Mai, sa stii ca ai putea avea dreptate! dar si eu imi tin accesoriile de lana intr-o cutie si pana acum nu au fost mancate ;)

    @ Lucashop: Mi-e tema ca pozele la lumina naturala sunt musai...si eu am chestii pe care nu le postez cu saptamanile fiiindca nu ajung decat seara sa fac poze. :(( Dar pozele tale din magazin arata chiar foarte bine, nu cred ca sunt facute la lumina artificiala!

    Anyways, o sa incerc sa fac dupa Craciun un scurt tutorial despre cum se fac pozele si cum se poate umbla la luminozitate si chestii dinastea.

    Any more suggestions? Ma tot gandesc la poze pe model, cred ca unele produse ar fi avantajate de asa ceva, cred ca o sa fac niste incercari in curand. Despre preturi vreo sugestie? Merci in avans :P

    12.12.2009, 23:52:05
  • z0z0le
    z0z0le

    Eu sunt nebuna dupa bratarile tale din fetru! Si imi promit mie mereu ca o sa imi iau 10! Dar na, e criza.
    Las` ca fac eu rost de bani:D
    Mie imi place magazinul tau asa cum e, nu cred ca pozele pe "model" ar aduce o imbunatatire majora.
    Asteptam tutorialul.

    13.12.2009, 00:16:42
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @zozole: yay! Thanks a lot!

    C'mon guys, trebuie sa mai aveti ceva sugestii. Poate referitor la paleta de produse....sa fac mai multe brose? sau sa fac si bratari? sa fac seturi/produse cu culori asortate?

    17.12.2009, 00:05:36
  • 19MM91
    19MM91

    Ai putea sa incerci sa combini fetrul cu accesorii vintage.
    Si sa faci mai multe coliere (nu mi se pare deloc potrivit cuvantul...chestii de pus la gat). Eventual cu bile de fetru, eventual de diferite marimi.
    Produsul meu preferat din magazinul tau e: www.breslo.ro/Product/Colier-Fetru-Bronze-Dream_39424 . Ca idee:)

    17.12.2009, 21:56:51
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    Si mie-mi place magazinul tau! Ai atatea lucruri grozave!

    Dar uite, daca vrei, ca sugestie, la poze ai putea sa incadrezi oarecum obiectele intr-un context, ma refer mai ales la cele vintage, eventual daca gasesti o cutie sau o hartie veche ingalbenita, cred ca avea un efect pozitiv. eu ma tot minunez pe la niste obiecte care nu-s neaparat geniale, dar sunt fotografiate intr-un asa cadru de nu te poti stapani sa nu le cumperi. : )

    04.01.2010, 20:44:06
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Achiesez, si mie imi plac mult bratarile din fetru:poate ar merge cu o panglica brodata prinse cate trei, sau mai multe... si ceva zorzoane pe ele, si da si eu as vedea ceva coliere la fel ca bratarile cu p broderie ceva....dar e doar parerea mea sau ce as vedea eu!Ah, si accesoriile vintage unt alese pe spranceana!

    04.01.2010, 21:31:48
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @ Bohemian: cu intarzirere: super propuneri, m-am gandit si eu la ele si sigur le voi pune in practica. Numai timp imi trebuie, dar reusesc eu! :))

    Vroiam sa va dati cu parerea despre niste chestii noi pe care le-am facut, niste brose/medalioane pe baza metalica, din fimo. Am scris despre asta pe blog, dar nu primesc comentarii :(( asa ca ma gandeam ca poate daca scriu aici primesc mai multe impresii.

    http://blog.cinnamoncloves.com/2010/03/end-of-winter-in-berlinand-handmade.html

    (aici pe blog sunt si poze cu brosele)

    Planuiesc sa pun pe bazele de cabochon si alte chestii inafara de fimo, dar momentan m-ar interesa mai ales feedback referitor la accesoriile cu fimo. Nu le voi vinde pe Breslo fiindca nu sunt perfecte (fimo intarit la microunde iese cu mici imperfectiuni inca - mai multe detalii pe blog) dar ma intrebam daca are sens sa ma perfectionez si sa fac cateva si de vanzare. Va place ideea? Ar putea fi imbunatatit ceva? Idei noi de modele?

    Mi-ar fi de mare folos orice comentariu/sugestie. Merci! :)

    15.03.2010, 15:47:02
  • cocky
    cocky

    mie imi plac, sunt dragutze, mai ales cea cu floricele. pt ceva de genul asta aveam si eu nevoie de baza metalica dar... nu prea am timp perioada asta :( ai avea succes cu ele, daca faci si de vanzare, mai ales brose :)

    15.03.2010, 15:59:52
  • anky
    anky

    Cinnamon, am incercat sa iti las un comment pe blog, dar nu am reusit..Anyway iti voi scrie aici.

    Primul lucru - imi place tare mult noua 'fata' a blogului si ca scrii mai mult. :)

    Apoi, sunt super dragute creatiile tale din fimo iar preferata mea este cea cu mov si verde - imi place la nebunie combinatia.

    Eu iti recomand sa continui sa lucrezi cu fimo, mai ales pentru ca este un material care te ajuta sa pui in plicare orice idee si poti obtine niste efecte foarte faine: culori, texturi, combinatii cu alte materiale.. si in plus tie iti ies lucrusoare foarte frumoase! :)

    15.03.2010, 16:22:54