Forum: Bug-uri ciudat...

  • foxyilina
    foxyilina

    Se intampla ceva ciudat cu produsele platite (sponsorizate) de pe prima pagina. Ma intereseaza intervalul la care apar TOATE produsele.
    Astazi, aproape de fiecare data cand in am intrat pe breslo, imi apar aceleasi 5 produse. Observand acest lucru, am intrat intentionat pe breslo la intevale diferite de timp, si de cel putin 6 ori consecutiv mi-au aparut la produse sponsorizate aceleasi 5 produse.Si chiar nu cred ca a fost o coincidenta.
    As dori sa ma pot baza pe seriozitatea acestui tip de promovare al produselor, pentru ca platesc promovarea.

    18.01.2013, 14:04:24
  • foxyilina
    foxyilina

    Rectific: ABSOULT DE FIECARE DATA cand deschid pagina Breslo, imi par doar acele 5 produse sponsorizate. Acestea se schimba doar daca dau reresh la pagina

    18.01.2013, 14:21:05
  • user61482
    user61482

    Am observat acelasi lucru ultima data cand am avut un produs sponsorizat, acum vreo saptamana....

    18.01.2013, 14:29:54
  • gemsgems
    gemsgems

    Mie imi apar altele de fiecare data. :-??

    18.01.2013, 17:26:58
  • foxyilina
    foxyilina

    Cand deschizi prima pagina breslo, apar intotdeauna aceleasi. daca te mai "plimbi" pe alte pagini si apoi revii, apar si altele.

    18.01.2013, 18:52:38
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    M-am uitat si eu pe-acolo, si acum vreo 2 ore...si acum 5 minute si acum 2 minute...si am vazut produse diferite printre cele 5 ce apar pe prima pagina, de fiecare data. Deci nu apar aceleasi produse de fiecare data cand intri pe Breslo.
    Daca mai dau si refresh la pagina atunci iarasi se schimba produsele afisate. Daca faci si altceva intre timp si te intorci, apar iarasi altele.

    Daca nu faci altceva pe Breslo (nici macar refresh la pagina), atunci din cate vad nu se schimba, sau dureaza mai mult decat stau eu acolo. La asta te referi?

    Te poti uita in contul tau, in sectiunea de promovare si poti vedea de cate ori au fost afisate produsele tale pe prima pagina si cate click-uri au fost.

    www.breslo.ro/Shop-Admin/promote/list , la rubrica statistici

    18.01.2013, 20:37:32
  • foxyilina
    foxyilina

    deci.. de fiecare data cand intru pe breslo direct de pe mozila, chrome..etc.. imi apar aceleasi produse. daca inchid pagina si o deschid din nou, tot aceleasi produse. daca raman pe pagina si dau refresh, sau mai intru pe alte pagini breslo, se schimba

    18.01.2013, 20:41:58
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Intr-adevar e foarte ciudat.
    Si acum am intrat si sunt alte produse.


    Cred ca ar fi bine sa-ti stergi cookies si sa golesti cache
    La Chrome gasesti asta daca mergi in Customize (la mine e un buton cu 3 linii orizaontale in coltul dreapta) -> Tools-> Clear Browsing Data si selectezi Empty Cache si Delete cookies and etc

    18.01.2013, 22:28:57
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Si eu am verificat - produsele se schimba de fiecare data cand dau refresh la pagina sau daca inchid-deschid pagina. Si eu as incerca tot cu sugestia propusa de Andra, incerca sa vezi daca merge mai bine dupa ce stergi cookies.

    Ce este insa normal este ca produsele sponsorizate sa ramana aceleasi daca doar tii deschisa pagina fara sa dai refresh. Cu alte cuvinte, nu ruleaza produsele automat ca la "ultimele produse adaugate" spre exemplu.

    19.01.2013, 00:29:46