Forum: Subiecte de afaceri cod Caen pfa

  • user4039
    user4039

    Salut.

    Am si eu o intrebare despre pfa..
    Am inteles ca studentii beneficiaza de cateva facilitati, in sensul ca nu trebuiesc platite cateva taxe in momentul in care doresti sa iti faci pfa. Stie cineva mai multe amanunte?

    Si despre codul Caen...eu am gasit unul pentru activitati de design. Credeti ca acesta este si pentru design vestimentar?Avand in vedere ca asta este specializarea pe care o voi avea dupa terminarea facultatii.

    Si ultima intrebare...Daca imi fac pfa pt o anumita activitate, ca cea de design de exemplu, atunci imi pot vinde produsele oriunde? Pentru ca am auzit ca pentru comercializare este alta activitate si alt cod caen si ca ar trebui sa ai si o diploma de comerciant.

    Ar mai fi si alte variante in afara de pfa? Firma oricum nu imi permit fiind doar studenta :))

    16.08.2012, 14:01:19
  • anitabdesign
    anitabdesign

    Codul Caen pentru design este ok pentru tine, si eu am la fel. Pe langa domeniul principal (la care trebuie sa ai diploma sau sa fii student) poti sa alegi atatea coduri cat vrei care sa intre cumva in domeniul ce faci. Deci agricultura sa nu alegi langa design:)

    Eu am mai scris de exemplu comercializare pe internet, comercializare in magazine specializate si etc. toate din domeniul cu industria textila sau comercializare cu anumite produse.

    De beneficii nu stiu, nu am avut tangenta cu asa ceva:) Sper ca am fost un pic de folos.

    17.08.2012, 16:50:57
  • user4039
    user4039

    Multumesc anita

    18.08.2012, 12:09:27