Forum: Orice altceva Colaborare pentru pop-up store

  • GyaDesign
    GyaDesign

    Buna tuturor
    Am si eu o dilema.Poate ma lamuriti voi , in cazul in care v-ati confruntat cu ceva asemanator.
    Am primit o oferta de colaborare cu o numita firma Corbeanca Events ( asta e si ID ul de FB ),in sensul de a-mi vinde creatiile la evenimentele organizate de ei,fara sa fie obligatorie participarea mea,avand in vedere ca eu stau in Cluj,iar ei organizeaza in Bucuresti,acest gen de vanzare numindu-se pop-up store.
    Pana aici toate suna bine...dilema mea e ca nu cunosc firma ,nu stiu cat de seriosi sunt (ma gandesc daca voi mai primi produsele mele inapoi daca nu se vand...sau banii, in cazul in care se vand)...de aceea va apelez pe voi,poate ati colaborat cu cineva in acest sens (pop-up store) sau poate ,cele din Bucuresti,cunoasteti firma de care va vorbesc.Orice informatie la subiect,imi va fi de ajutor.Multumesc :)

    18.02.2015, 14:34:29
  • EtnoWare
    EtnoWare

    Am cautat pe ministerul finantelor aceasta firma, insa numele ei nu este cel orefit de catre tine; ceea ce au ei pe pagian de facebook este probabil un pseudonim; Cere, pentru inceput, un model de contract de colaborare, pentru a studia clauzele acestuia: fii atenta la clauzele ce contin furtul/deteriorarea produselor - vezi daca exista in contact - conditiile de livrare a produselor cat si returul lor; plata produselor :)

    18.02.2015, 22:22:43
  • GyaDesign
    GyaDesign

    Merci EtnoWare...firma se numeste Dumarex Consulting Forum,am cautat-o si eu pe ANAF si exista de 9 ani, si-au depus declaratii etc. Dar acest fapt nu-mi justifica mie corectitudinea lor in colaborari.Eu am postat acest topic in speranta ca a mai colaborat cineva cu firme in felul acesta,si ma poate informa cum a decurs colaborarea..

    19.02.2015, 10:20:07
  • Lona11
    Lona11

    EtnoWare are dreptate, numai că, într-adevăr, referințele sunt la fel de importante ca şi contractul. De curând am trecut eu printr-o experiență asemănătoare - contract se consignație "beton", cu toate situațiile prevăzute si explicite, numai că pentru a constatata neîndeplinirea lui înseamnă instanță, timp, bani - uneori mai multi decât valoarea produselor.
    Asa că sugestia mea este să nu te hazardezi înainte de a te lămuri, chiar dacă formal şi legal pare în regulă.

    19.02.2015, 12:02:07