• AlchimiaAlbinelor
    AlchimiaAlbinelor

    buna tuturor!! daca este cineva care lucreaza cu piele si imitatii care ar fi interesat de o colaborare , rog, a-mi lasa un mesaj aici! detin cupoane de piele (cateva kg) , as dori sa mi se faca un (model simplu) / gentuta iar restul materialului sa ramana ca plata!! se poate face poze ...orice detaliu ramane de discutat!!! o zi buna !!

    12.03.2013, 16:00:24
  • Dichisshop
    Dichisshop

    Eu am in plan sa ma apuc sa fac genti din piele - mi-am luat si ace si ata tare si am si piele (cateva bucatele) dar este tare groasa si inca nu am gasit curajul ;)) Daca nu se gaseste vre-o persoana mai iscusita, raspund eu la provocare :)

    13.03.2013, 03:22:39
  • handmadeCouture
    handmadeCouture

    hachi, spune-mi daca am inteles bine: tu imi trimiti bucati din piele. Eu, din acelea, iti fac o geanta, iar surplusul de material care ramane dupa ce fac geanta il platesc?!

    14.03.2013, 12:36:59
  • Ethno.Bead
    Ethno.Bead

    Eu am inteles ca surplusul de piele iti ramane tie ca plata din partea ei pentru ca i-ai facut geanta :)

    14.03.2013, 18:53:19
  • handmadeCouture
    handmadeCouture

    e cam greu de calculat.. in primul rand trebuie sa stiu pretul/mp al bucatii de piele din care trebuie croita geanta. ceea ce ramane dupa aceea poate varia de la 10cm patrati pana la ...mai mult. dar intr-o geanta nu intra doar piele, ci si captuseala, fermoare, ata, lipici, etc. asta exceptand uzura masinii de cusut si curentul electric :))

    14.03.2013, 19:16:11
  • Kalimera
    Kalimera

    @handmadecouture: apai daca e pe-asa, tre sa calculam si un coeficient de uzura al scaunului pe care stam la masina de cusut.. apoi uzura covorului sau a parchetului pe care se sprijina masina si scaunul.. cred ca trebuie luate in calcul si caloriile care se pierd prin munca fizica... eheee... nu e asa simplu cum cred unii:)))))))))))
    ..sper ca stii de gluma. am glumit :)
    poti sa-i ceri poze, sa te lamuresti despre ce cantitate si calitate de piele vorbiti, si apoi iti faci un calcul daca manopera ta este acoperita de ceea ce ti se ofera:)

    14.03.2013, 20:15:58
  • handmadeCouture
    handmadeCouture

    @kalimera, stiu de gluma. de aceea am si zambit dupa "asta exceptand uzura masinii de cusut si curentul electric". Am vrut doar sa subliniez ca nu e suficient doar o bucata de piele pentru o geanta.

    14.03.2013, 20:39:24
  • Kalimera
    Kalimera

    bineinteles ca nu e suficienta. vorbeste cu hachi, si vezi concret despre ce vorbiti:)

    14.03.2013, 20:41:21
  • AlchimiaAlbinelor
    AlchimiaAlbinelor

    Kalimera ....as prefera sa nu mai raspunzi in locul meu...si intrebarea este f clara ...nu e nevoie de ironia ta!!oricum iti multumesc pt timpul acordat!

    26.03.2013, 13:40:30
  • Kalimera
    Kalimera

    de fapt, ce te-a deranjat, hachi? :)) 'ironia' de care spui tu, cel mult, putea s-o deranjeze pe handmadecouture, care, constat cu placere, are simtul umorului.

    26.03.2013, 20:33:35
  • rosegarden
    rosegarden

    :D

    13.09.2013, 18:22:50
  • IoanaPop2
    IoanaPop2

    buna la toti! am lasat un mesaj asemanator ieri, am o geaca neagra din piele naturala. daca accepta cineva dintre voi, o trimit sa-mi faceti o geanta si restul va ramane, iar daca considerati mai platesc si diferenta de bani.va pup.astept mesaj

    11.12.2013, 08:49:42