Forum: Subiecte de afaceri comanda in alta tara

  • IlincaRotaru
    IlincaRotaru

    Buna,
    Sunt sigura ca o parte dintre voi deja fac comenzi de materiale din alta tara (sunt materiale noi, pe care nu prea le-am vazut in niciun magazin online din tara). Daca sunteti dispuse sa ma anuntati cand faceti o camanda as fi extrem de recunoscatoare. Merci!

    02.11.2010, 11:29:09
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Poate ar fi util sa specifici si la ce magazine te referi sau ce gen de produse te-ar interesa - ma gandesc ca ideea era sa faci o comanda comuna atunci cand comanda cineva ceva interesant, nu?

    02.11.2010, 16:21:56
  • IlincaRotaru
    IlincaRotaru

    Ma refer la accesorii pt confectionarea bijuteriilor: de la pietre semipretioase la accesorii tip charms. Am vazut lucruri frumoase in magazinile de pe . Mesajul meu era in general pt persoanele care obisnuiesc sa faca comenzi si poate vor sa imparta costurile de transport sau chiar anumite produse care se vand in numar mai mare decat ar avea nevoie.

    02.11.2010, 17:05:22
  • cocky
    cocky

    si eu sunt interesata de o comanda comuna de pe ...

    03.11.2010, 19:57:51
  • IlincaRotaru
    IlincaRotaru

    Perfect! asteptam sa se mai adune doritoare si dupa gasim un magazin. Mai e alta comunitate de artizani in afara de ?

    04.11.2010, 20:08:14
  • handmade.mititel
    handmade.mititel

    mie mi se pare putin complicat ce ceri tu...atata timp cat nu va gasiti mai multe persoane dornice de a cumpara dintr-un magazin care apartineti de acelasi oras..pentru ca fiind din orase diferite implica alte lucruri.

    Magazinele de pe E. nici nu percep comanda minima, iar taxa de transport poate fi chiar asemanatoare cu cea pe care o percepem in Ro, adica aproximativ 2 euro, la care se adauga o mica taxa pentru fiecare produs cumparat, in plus,gen 0,20 euro centi.

    E mai simplu sa vezi singur ce iti place, sa-ti alegi magazinul si sa astepti comanda(care poate dura pana la 3 saptamani sa ajunga la tine)...nu prea vad cum va impartiti, mai ales tu fiind din Vladiceni, iar cocky din Bucuresti :)

    E doar opinia mea, voi puteti alege orice varianta care vi se pare mai accesibila

    04.11.2010, 21:12:46
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Apropo de impartit un nr. mai mare de produse:

    Eu vreau sa imi comand cabochons din rasina transparenta semiadezive. Sunt ca cele de aici, numai ca in poza sunt din sticla, iar eu vreau de rasina. Dar arata practic la fel:

    www.breslo.ro/Product/Medalion-retro-Charleston-cabochon_207870

    Am gasit un distribuitor f. bun, numai ca trebuie sa comand 100 de un fel. Asa ca ar fi super daca as gasi inca 1-2 fete care sa imparta cu mine. Pe mine m-ar interesa in special dimensiunea 30 x 22 mm, incap in ramele de aici:

    www.breslo.ro/Product/pandantiv_208425

    So let me know pls :)

    05.11.2010, 00:20:24
  • IlincaRotaru
    IlincaRotaru

    Nu stiam cam cat ar fi taxa de trasport, am vazut ca la unele produse este si de 0,5 $ si asta insotite de alt produs. Pe de o parte era si ideea de a imparti anumite accesorii care se dau doar in numar mare. Eu vroiam charmuri.

    05.11.2010, 10:28:34
  • gretysimonica
    gretysimonica

    pot sa va dau o sugerstie? pe site-ul Posta Romana.ro au o sectiune de tarife la colete externe si pe pagina respectiva e o formula de calcul a taxelor percepute la noi; gandesc eu ca n-o fi mare diferenta si va puteti orienta;este chiar si un calculator in dreapta jos pe aceeasi pagina.

    09.12.2010, 22:31:34
  • cocky
    cocky

    stie cineva un magazin de materiale pe , din Franta? :-s

    12.12.2010, 14:52:51
  • baroque
    baroque

    buna .si eu sint interesata de acest subiect www.breslo.ro/Shop/baroque

    03.09.2011, 21:47:52
  • blanitza
    blanitza

    S-ar putea sa gasesti pe , pe nu cred, acolo sunt americani.

    04.09.2011, 02:54:54