Forum: Bug-uri concurs breslo

  • magdad
    magdad

    salut initiativa noului concurs breslo; deja concursul a inceput dar de la mine din calculator nu se deschid optiunile Regulament, Sponsori etc. As vrea sa particip cu o floricica dar nu sunt lamurita de regulament.

    25.03.2013, 21:04:05
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Magdad, tocmai am incercat si la mine e ok.
    Poate te ajuta linkurile directe.
    Premii: www.breslo.ro/Concurs/Primavara-Handmade_c12#concursPrizes
    Sponori: www.breslo.ro/Concurs/Primavara-Handmade_c12#concursSponsors
    Regulament: www.breslo.ro/Concurs/Primavara-Handmade_c12#concursRules

    In sine pagina de concurs e doar una singura foarte lunga. daca dai scroll pana la capat ai vazt deja tot ce e de vazut. Optiunile nu fac decat sa sara direct la sectiunea respectiva de pe pagina.

    25.03.2013, 22:20:33
  • magdad
    magdad

    am incercat dar tot nu merge. aparent concursul e usor de accesat dar pe pagina cad apesi regulament sau propune precum si sponsori sau premii nu se intampla nimic. linkurile nu sunt active

    27.03.2013, 20:39:03
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Si la mine merge.

    In orice caz, cum spune si Andreea, daca dai scroll sau in jos, pe bara din dreapta, vezi absolut tot, este o pagina lunga care cuprinde urmatoarele sectiuni:
    - Introducere
    - Sponsori
    - Creatii propuse (care sunt desfasurate pe mai multe pagini in interiorul acestei pagini, daca te duci pe pagina 2 spre exemplu, celelalte sectiuni le vezi la fel)
    - Premii
    - Regulament
    - Propune

    Apoi, daca dai click pe acele link-uri se intampla urmatoarele:
    - click pe Premii-> te va duce in pagina la locul unde incep a fi afisate premiile, chiar sub creatiile inscrise
    - click pe Sponsori- te duce in pagina doar putin mai jos de Introducere, la lista sponsorilor
    - daca dai click pe regulament, te duce pe pagina chiar sub premii, unde incepe regulamentul.
    - Daca dai click pe Propune, te aduce practic in acelasi loc ca la Regulament, spatiul pentru propuneri fiind ultimul in pagina si fiind mic.

    Am incercat de pe 4 browsere diferite: Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer si Opera.

    Poate ai vreo problema tu la browser pe udneva... goleste-ti cache-ul ( la optiunile browserului), poate ajuta...

    27.03.2013, 22:41:48
  • magdad
    magdad

    multumesc, am reusit si eu cu browser-ul Mozilla Firefox. cu Internet Explorer la mine nu merge.

    28.03.2013, 20:30:00
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Bun, ma bucur. E posibil sa nu aiba ultimele update-uri. internet explorer mai face figuri. E mai bun mozilla. Sau chrome.

    29.03.2013, 17:51:50
  • Discover.the.magic
    Discover.the.magic

    Buna!
    Tot referitor la acest concurs, cred ca ar trebui sa existe niste reguli mai concludente in privinta produselor ce le poti inscris. Adica eu cand aud flori hand-made ma gandesc exact la o floare, bineinteles sub diverse forme si interpretari, dar facuta integral de mana, fie ea pictata sau 3D, nu?
    Daca gresesc undeva va rog sa ma corectati fara suparare.

    30.03.2013, 15:30:57
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Regulile generale de postare pe Breslo se aplica si produselor din concurs. Handmade inseamna lucrat manual, include si "asamblat manual" si folosirea de masinarii si unelte care necesita "operarea" manuala (de ex. masina de cusut sau plotterul).

    02.04.2013, 14:54:52