Forum: Concursuri Concurs- Grandma's backyard

  • just.paintings
    just.paintings

    Dragelor si dragilor,

    E timpul sa incepeti sa cautati prin cuferele bunicii dupa fel de fel de obiecte cat mai inspirationale caci tema propusa este in stransa legatura cu tot ce are aerul anilor trecuti. De la dantele gingase pana la obiecte patinate de timp, toate va pot starni forta creatoare. Pentru ca suntem foarte incantate am strans cate sugestii aici http://pinterest.com/isandru/grandma-s-backyard/,dar sunt sigura ca muzele sunt peste tot.
    Date concrete si premiile concrete:
    -va puteti inscrie lucrarile cu parfumul bunicii intre 1-19 aprilie (orele 24:00). Procedura de inscriere este la fel ca pana acum, link in cadrul acestui topic.
    - votare se va face intre 20 si 22 aprilie (orele 24:00) si castigatorii vor fi stabiliti prin vot plus un premiu special acordat unei lucrari ce gadila cat mai mult gustul meu si al Ipipurei
    - Conditiile de participare sunt similare cu cele de pana acum:
    Se pot inscrie maxim 2 lucrari, cu data de postare incepand cu 1 aprilie, anul asta :D
    Se voteaza 3 creatii obligatoriu, contul votantului trebuie sa fie deschis inainte de data de incepere a concursului

    Si acum premiile! speram sa se mai mai inmulteasca intre timp.
    Locul I
    Produse in valoare de 70 de lei din magazinul Just.paitings
    O ilustratie de moda facuta de Ipipura pe o tema aleasa de castigator ( se poate alege gama cromatica, dimensiune: A4 sau A3, tema la alegere: primavara, natura, transparente, floral, SF, vintage, Japan etc, tehnica la alegere: creion, acuarela, markere sau tehnica mixta)
    Locul II
    Produse in valoare de 50 de lei din magazinul meu
    Ilustratii in valoare de 50 de lei din magazinul Ipipura
    Locul III
    Produse in valoare de 40 de lei din magazinul Just.paintings
    Plus un banner creat de Ipi pt magazinul de pe breslo, off course
    Premiul special:
    Un banner gratuit timp de o luna pe siteul Ipipura: inspiration-of-the-nation.com/ - format: 728 x 90
    Plus produse in valoare de 40 de lei din magazinul meu
    Pt un client votant ales random: o ilustratie A3 de la Ipi plus inca o ilustratie A4 gratuit (ambele la alegere)
    Spor la treaba!

    30.03.2012, 19:56:27
  • carla69
    carla69

    Frumoooooos!!!

    30.03.2012, 20:14:04
  • Ipipura
    Ipipura

    va asteptam cu drag,
    just.paintings si ipi

    30.03.2012, 20:58:52
  • soso07
    soso07

    Foarte frumoasa tema. Eu chiar am facut un iepuras in spiritul celor descrise mai sus, dar pentru concursul lui Iepurila :) Asa ca mi-am intrat in mana, oarecum.

    30.03.2012, 21:04:06
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ce bine suna!!!

    30.03.2012, 21:05:55
  • gemsgems
    gemsgems

    Lucrurile de genul ăsta nu sunt de loc pe nișele mele. Provocarea este cu atât mai mare! :D

    30.03.2012, 21:14:58
  • Ipipura
    Ipipura

    Am pus aici niste mood-uri pentru inspiratie. o sa fie adaugate imagini noi zilnic asa ca fiti cu ochii pe ele:)

    http://pinterest.com/isandru/grandma-s-backyard/

    Va pupam, Jp si Ipi.
    spor!

    30.03.2012, 21:17:38
  • gemsgems
    gemsgems

    Le-am vazut. :D E o colectie foarte frumoasa si diversa! :D

    30.03.2012, 23:29:50
  • carla69
    carla69

    Sunt frumoase...de vitrina,la asa ceva m-a dus si pe mine gandul inca de cateva zile,mi-am achizitionat si materiale,oricum eu n-am aruncat nimic, de pe vremea bunicii,asa ca,urmeaza sa iasa ceva,daca nu pentru concurs,atunci pentru sufletelul meu

    31.03.2012, 00:09:25
  • Ipipura
    Ipipura

    pai..abia asteptam sa vedem ce a iesit:) inspiratie e destula, din toate domeniile. am pus si costum, si biju, si mobilier si arta si foto:) spor!

    31.03.2012, 10:19:45
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Superba tema, fetelor, e pe sufletul meu! Sunteti foarte generoase cu premiile! Conform traditiei concursurilor de pe forum, eu ar fi trebuit sa ofer premiul III. Si o voi face cu mare placere daca imi permiteti sa ma alatur ca sponsor :).

    01.04.2012, 18:11:28
  • carmenn
    carmenn

    :(

    ce naiba nu stiu eu sa deschid un link...nu pot...am copiat ce ai postat Ipipura dar pe google nu se deschide ...

    01.04.2012, 18:21:54
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Carmen, la mine se deschide direct cu Chrome, daca selectez lickul si dau click dreapta "acceseaza...".

    01.04.2012, 18:34:20
  • Ipipura
    Ipipura

    @GabyS: multumim frumos pentru aprecieri:) ne bucuram sa te alaturi, ca participant sau sponsor, cum decizi tu.

    @carmenn : am pus si la mine pe front page facebook daca nu poti accesa linkul asta:
    www.pinterest.com/isandru/grandma-s-backyard/

    01.04.2012, 19:17:43
  • blanitza
    blanitza

    Si eu vreau sa vad piesele de inspiratie, dar nu reusesc, si mor... Tema e superba, si-as vrea si eu sa particip cu o creatie, pentru ca ce frumos este sa hoinaresti prin vremuri de demult, prin povesti romantice sau dramatice, aurite de patina timpului, ce le da valoare si stil...

    01.04.2012, 19:36:54
  • carla69
    carla69

    Eu le tot privesc,atat de incarcate nu fac dar ideea am priceput-o.Am scos "prafuitele" din pungulitele unde zaceau in asteptarea acestui concurs,e bai ca am muuulte idei acum.Daca mai privesc mult pozele,imi vin altele,imi place mult stilul

    02.04.2012, 13:41:32
  • just.paintings
    just.paintings

    exact, "prafuitele" ca sa sustina ideea de vechi, de patina. Asta imi place mie in mod special la lucrurile bunicii, cum a trecut timpul peste ele. Si la lista lui Ipi imi plac mult obictele facute din alte obiecte. Rochia din perii de par e dementiala

    02.04.2012, 16:44:44
  • carla69
    carla69

    Cum am promis,n-am mancat,n-am stat si am facut prima lucrare
    www.breslo.ro/Product/Time-travel_596540

    02.04.2012, 19:07:18
  • just.paintings
    just.paintings

    arata foarte bine! e impunator, imi place :D si imi aminteste de bijuteriile din anticarite, mai ales impletitura din jurul pietrei

    02.04.2012, 20:24:23
  • carla69
    carla69

    Multumesc

    02.04.2012, 22:20:10
  • soso07
    soso07

    Foarte frumoasa creatia de inceput de concurs, Carla !!! Ai ridicat mingea la fileu :)

    02.04.2012, 22:31:44
  • carla69
    carla69

    Multumesc Sorina.Acum o dau mai departe,cine urmeaza?

    02.04.2012, 22:43:18
  • Ipipura
    Ipipura

    daca linkul de inspiratie nu merge, vedeti la mine pe wall:
    https://www.facebook.com/inspirationofthenation
    cu titlul

    Inspiratie:
    pinterest.com/isandru/grandma-s-backyard/

    intre timp, am updatat lista cu imagini inspirante. bafta la toata lumea.

    02.04.2012, 22:45:34
  • MonicaIacovencoJewelry
    MonicaIacovencoJewelry

    Ei, daca s-a ridicat mingea la fileu... si daca tot am dezvoltat scurt o dependenta de concursurile breslo :D... vin si eu cu un voleu semi-decisiv.
    www.breslo.ro/Product/De-doamne-si-domnitze---rezervat-pentru-concurs_596752
    Acum sa vedem returul!

    02.04.2012, 23:46:42
  • just.paintings
    just.paintings

    @ sugestiv, foarte reusita combinatia cromatica. Cercii seamana cu niste felinare mici :D, nu stiu daca a fost interionat, dar imi plac mult de tot.

    03.04.2012, 06:55:47
  • cleopatra5
    cleopatra5

    Hop si eu cu declaratiunea de participatiune! Sa curga inspiratiunea!

    03.04.2012, 11:08:37
  • MonicaIacovencoJewelry
    MonicaIacovencoJewelry

    multumesc pentru aprecieri, just.paintings! eu ma gandeam ca sunt clopotei, felinarele urmau in numarul viitor, dar ma bucur mult ca iti plac!

    03.04.2012, 13:36:24
  • MonicaIacovencoJewelry
    MonicaIacovencoJewelry

    nu ma pot abtine sa nu comentez un pic... pentru ca de-abia acum descopar o lume magica si mi-e aproape ciuda ca nu pot sa ma exprim si eu in toate modurile pe care le vad si de care ma indragostesc.
    Ipipura, de cate ori intru in magazinul tau stau o vreme cu gura cascata ca in desene animate. Simt ceva asemanator cu fascinatia fiica-mi de 1 an jumate pentru luna de pe cer. Imi cere sa o iau in brate ca sa o poate atinge...
    Just. paintings, mi se pare extraordinar modul tau de a face niste rotite de ceas sa vibreze cu o gratie de care nu le-as fi crezut capabile pana sa iti vad creatiile!
    Carla69, imi place tare mult colierul tau vintage-style, ma trimite intr-adevar undeva, departe, in timp!

    03.04.2012, 14:02:58
  • carla69
    carla69

    Multumesc,si al tau imi place,inca sarma mea e in pungulita

    03.04.2012, 14:23:14
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Ipi, premiul il voi oferi oricum, dar as vrea sa particip si cu lucrare in concurs. Daca e vreo incompatibilitate, imi spuneti si ma rezum doar la calitatea de sponsor. Ma gandesc ca nu ar fi nicio problema daca particip si in calitate de concurent, ca doar nu jurizez, votul e al publicului. Dar, decizia este a voastra, a organizatoarelor si ma supun oricare ar fi ea :).

    03.04.2012, 16:22:47
  • just.paintings
    just.paintings

    @sugestiv, iti multumesc pt cuvintele frumoase
    @ Gaby S, sigur ca poti sa participi, abia asteptam sa-ti vedem creatia, singura problema ar fi sa nu-ti castigi premiul, nu ar mai fi fun pt tine.
    O sa gasim o solutie daca se intampla asta

    03.04.2012, 17:19:28
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Multumesc, just.paintings. In cealalta privinta, nu e nicio problema, macar sa mai iau un loc III ca ce oferiti tu si Ipipura e foarte tentant, iar premiul meu ar merge la altcineva, vedem noi cum facem, asta sa fie baiul :).

    03.04.2012, 17:40:08
  • just.paintings
    just.paintings

    un spor inspirational tuturor

    03.04.2012, 19:32:06
  • Ipipura
    Ipipura

    @sugestive - multumesc mult pentru aprecieri si te asteptam cu creatia pentru concurs:)
    @GabyS- multumim. esti binevenita si ca sponsor si ca participant concurent:)

    @all: daca aveti nevoie de un anume fel de inspiratie grandma´s backyard spuneti. am pus cate un pic din fiecare pana acum: si moda si bijuterii si mobilier, textile, corpuri de iluminat, lenjerie, jucarii, decoratiuni.

    03.04.2012, 21:55:31
  • carla69
    carla69

    Daca ai vreo geanta..am eu ideea si materialele,nu chiar toate,dar poate-mi sare-n ochi altceva

    03.04.2012, 23:17:09
  • Ipipura
    Ipipura

    da, am pus chiar acum vreo 20 de modele. tot aici:

    http://pinterest.com/isandru/grandma-s-backyard/
    sa imi spui daca le poti vedea.

    04.04.2012, 09:57:20
  • mirelamohjazi
    mirelamohjazi

    Buna dimineata,
    Cu mare drag imbratisez ideea si tema concursului. Cam rar ajung eu pe forum
    dar mereu am surprize frumoase. Vreau sa o felicit pe "carla 69" pentru colier, fotografie, totul in ansamblu+=superb!
    o zi buna si frumoasa tuturor si spor la treaba !

    04.04.2012, 10:19:16
  • carla69
    carla69

    Multumesc Ipipura,waw,le-as face pe toate!!!
    Multumesc mirelamohjazi

    04.04.2012, 11:03:02
  • just.paintings
    just.paintings

    Ipi, si asa am o problema cu achizitionatul in exces de genti, gentute etc, acum salivez dupa una de piele si cu dantela :D

    04.04.2012, 18:55:24
  • MonicaIacovencoJewelry
    MonicaIacovencoJewelry

    buna seara! ma inscriu si eu cu bijuurile numarul 2...
    www.breslo.ro/Product/Fragile---rezervat-pentru-concurs_598212

    04.04.2012, 19:22:39
  • Ipipura
    Ipipura

    @ carla69 - pai gata, te iau acasa.hihi
    @ just.paintings - cred ca o stiu:)daca te referi la cea din moods - la ea m-am gandit si eu aseara...pai...ramane pe concursul de data viitoare. piele si dantela sa fie atunci. si dupa concurs, cumparam toate propunerile:)
    @sugestive : asta da spor:)

    04.04.2012, 20:14:30
  • just.paintings
    just.paintings

    @sugestive, f frumos setul, imi place mult contrastul, e foarte fin.
    @ipipura, cred ca trebuie sa pun ceva bani de o parte pt o comanda speciala.

    04.04.2012, 20:55:33
  • carla69
    carla69

    Viiin!ai multe dantele,e plin cufarul bunicii?Lumea mea!!!

    04.04.2012, 21:05:51
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Impresionante piese s-au inscris pana acum, ati reusit sa ma purtati inapoi in timp, fetelor! Va invit si eu sa ascultati povestile bunicii, la un ceai! Setul este premiu pentru cea/cel care se va clasa pe locul III in acest concurs. Asadar, suplimentul premiului III: www.breslo.ro/Product/Colier-i-cercei-Grandmas-Tea_598840.

    05.04.2012, 16:43:22
  • carla69
    carla69

    Vreau si eu la un ceai!!!

    05.04.2012, 17:07:49
  • just.paintings
    just.paintings

    foarte frumos colierul! Piesa centrala e superba! Iti multumim pt suplimentarea premiului III

    05.04.2012, 17:50:51
  • aigile
    aigile

    Shomam(!) pe la celelalte concursuri in desfasurare, cand m-a fulgerat o amintire: 'cutia cu comori' din casa bunicilor!In fiecare vacanta, de cum ajungeam, dadeam fuga sa 'codarlesc' dupa ea, sa ma asigur ca e in acelasi loc... Nu stiu ce ma atragea atat de mult, inca de cand nu aveam habar de 'valoarea'ei! - poate doar tentatia 'fructului oprit', pentru ca eram aprig mustruluita cand eram prinsa asupra faptului!... Printre bancnote uriase din vremea unor regi apusi, alaturi de cateva bijuterii cu forme si luciri fantastice, era ceva atat de incredibil de frumos, tentant si... 'intriguing'!(oricat imi storc creierii, nu gasesc corespondentul in romana).Mai tarziu am aflat ca era vorba despre PARURA BUNICII - o coronita din flori ca de ceara, cu fire de beteala coborand de-o parte si de alta, ceva diafan, aproape ireal! Nu am vazut-o pe bunica in vreo poza de la nunta - oricum, cred ca a fost intr-un costum popular de Saliste, dar in fiecare poza cu mirese din acele vremuri de (taaare)demult, mi-o imaginez cu parura de care nu s-a putut desparti!...
    www.breslo.ro/Product/Amintiri-despre-PARURA-BUNICII---Concurs-Grandmas-Backyard_599307

    06.04.2012, 17:10:59
  • just.paintings
    just.paintings

    woow, pt 5 minute mi-au trecut prin fata ochilor multe amintiri legate de bunici si obiectele lor care ma fascinau.
    Felicitari, aigile! Foarte reusita "teleportarea" in timp. :D

    06.04.2012, 18:48:44
  • aigile
    aigile

    Multumesc, ce mult mi-as dori o teleportare, acolo si atunci...

    06.04.2012, 20:23:25
  • mirelamohjazi
    mirelamohjazi

    As bea un ceai cu voi...faceti lucruri minunate, care mai de care si-ar fi un ceai cu amintiri frumoase. Este o tema pentru "inima mea", iubesc cufarul bunicii si tot ce-
    mi aminteste de ea , precum romantele. De aceea colierul are nume de romanta!
    Doresc sa particip la concurs cu lucrarea www.breslo.ro/Product/Romanta-cu-dragoste-ColierParticipa-la-concurs-Grandmas-backyard_599401

    06.04.2012, 20:37:47