Forum: Concursuri Concurs ''Iarna pe ulita''

  • FIMARC
    FIMARC

    TEMA
    Tema acestui concurs este “Iarna pe ulita''. Iarna este un anotimp plin de traditii,nostalgie si bucurii. Va propun o calatorie pe taramul Iernii,unde nu este prea frig,dar unde va asteapta Mos Craciun ,unde toate visele de peste an se implinesc,unde ajutoarele Mosului care au trudit tot anul acum se odihnesc si va asteapta cu lapte cald la gura sobei. Va propun o calatorile pe ulitele satului Romanesc unde glasurile colindatorilor se aud pana tarziu in noapte,unde gospodinele pregatesc cozonaci si mancaruri alese,unde casele sunt primenite,brazii sunt impodobiti,lemnele paraie in sobe iar nepoteii alearga fericiti in jurul bunicilor care deapana povesti de neuitat. Va propun o calatorie in toata lumea cuprinsa de superstitii si obiceiuri de iarna.

    Moderatoare: Marcela - www.breslo.ro/FIMARC alaturi de : 
    Sabina - www.breslo.ro/Sabine
    Carmen - www.breslo.ro/3cot/politica-magazinului

    CALENDARUL CONCURSULUI:
    1. inscrierea creatiilor : 14 ianuarie 2015 - 5 februarie;
    2. prezentarea topicului de votare : 7 februarie;
    3. votarea, verificarea si alcatuirea clasamentului : 7 - 14 februarie;
    4. Gala Laureatilor - 16 februarie.

    INSCRIEREA
    In concurs se pot inscrie orice tip de piese,reprezentand viziunea si interpretarea personala a creatorului asupra temei '' Iarna pe ulita'':pufosenii, haine, bijuterii, deco, orice pare calduros si pufos, superstitii si obiceiuri de iarna din toata lumea, oameni de zapada din orice material, ca tot ducem toti dorul zapezii,etc
    - Inscrierea lucrarilor se face,ca de obicei,punand aici,in topic,linkul produsului;
    - se vor inscrie maxim 3 creații ale aceluiași autor;
    - fiecare lucrare să fie însoțită de o descriere;
    - produsele să fie disponibile în magazin in perioada concursului;
    - piesele ce se inscriu trebuie sa fie creatii realizate si listate incepand cu ziua de astazi, 14 ianuarie 2016;
    - organizatorii/moderatorii nu pot inscrie in concurs propriile creatii;
    - cei care participă pentru prima dată la un concurs pe forum să specifice acest lucru la momentul înscrierii, pentru a putea beneficia de premiul pentru debut.

    VOTAREA SI CASTIGATORII
    Votare se va face intr-un topic dedicat votarii
    Nu este permis autovotul sau votarea propriilor lucrari din alte conturi pe care le detineti, aceasta practica duce la descalificare; Pe langa votul public fiecare lucrare poate primi 5 puncte,cate un punct pentru fiecare dintre criteriile :
    1) Incadrarea Tematica (incadrarea lucrarii in tema propusa);
    2) Impresia Artistica (latura artistica);
    3) Realizarea Tehnica (procedee tehnice, grad de tehnicitate si complexitate);
    4) Originalitate, inventivitate;
    5) Prezentare (modul in care concurentul isi prezinta lucrare, aranjament ,poze, descriere,etc.).

    In traditia Breslo, castigatorul locului I ii va reveni onoarea alegerii temei pentru urmatorul concurs! El va lansa topicul urmatorului concurs si il va modera impreuna cu ceilalti 2 castigatori de pe Podium.

    De asemenea, castigatorii locurilor I, II si III vor oferi fiecare cate un premiu pentru castigatorii urmatorului concurs, impreuna cu echipa Breslo si alti sponsori generosi ce se vor mai ivi pe parcurs.

    PREMII
    Castigatorii concursului vor fi alesi prin intermediul votului public in topicul dedicat acestuia si vor beneficia de premiile pe care noi, fetele din anteriorul concurs, le vom oferi dupa cum urmeaza :
    Locul I - premiu pus la dispozitie de mine - magazin - www.breslo.ro/FIMARC
    Locul II - premiu pus la dispozitie de Sabina, magazin
    www.breslo.ro/Sabine
    Locul III - premiu pus la dispozitie de Carmen,magazin
    www.breslo.ro/3cot

    Alte tipuri de premii pe care le stim in momentul de fata : Eu www.breslo.ro/FIMARC voi acorda cate un premiu pentru:
    1. premiu pentru ultima creatie inscrisa in concurs
    2. premiu pentru debut;
    3. premiu pentru lucrarea care,din punctul meu de vedere,se incadreaza cel mai bine in tematica 4.premiu pentru 1 client votant
    Octavia - magazin www.breslo.ro/DragomirOctavia va acorda cate un premiu pentru locurile I,II.III si IV pe care le va prezenta ulterior

    PREMII SPECIALE
    Din partea echipei Breslo, care ne sprijina zi dupa zi, lucru pentru care le multumim:
    - Promovarea castigatorilor printr-un mesaj catre toti membrii Breslo, odata cu terminarea concursului;
    - 7 x Campanii promo pe Prima Pagina ( o saptamana ), pentru fiecare castigator.

    Sper din tot sufletul ca aceast concurs sa fie sustinut de cat mai multe magazine de pe Breslo, asadar va rog sa veniti alaturi de noi,prin inscrieri, cat si printr-un mic premiu pe care sa-l oferiti.Premiile care se ofera va rog sa le listati aici, printre piesele inscrise, ca sa vedem cu totii ce frumuseti ne asteapta!!

    Acestea fiind spuse, nu-mi ramane decat sa va urez SUCCES

    14.01.2016, 20:17:53
  • Dinia.style
    Dinia.style

    Buna seara , dragi creatoare de frumos . Eu una abia astept sa vad lucrarile participantilor , poate sa si particip si cu siguranta sa votez .
    Felicitari pentru intiativa si mult succes in derularea concursului .

    14.01.2016, 21:44:21
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    Buna dimineata.
    Tin sa va felicit pentru demersul vostru, pentru initiativa de a deschide topic pentru un nou concurs. Tema este foarte frumoasa. N-as putea zice ca si stiu ceea ce o sa lucrez. Cert este ca o sa ne punem mintea la contributie pentru a realiza ceva frumos. SPOR LA LUCRU! pentru toata lumea si la cat mai multe pufosenii.

    15.01.2016, 07:32:06
  • FIMARC
    FIMARC

    Multumim Dinia.style,multumim Octavia,si eu abia astept

    15.01.2016, 10:54:46
  • 3cot
    3cot

    Va asteptam, cu drag, sa participati in numar cat mai mare!
    Tema este foarte generoasa asa ca.... ce mai asteptati!
    Si chiar daca vremea, se pare, va va oferi in urmatoarele zile suficiente surse de inspiratie, cred ca nu ar fi de prisos si cate ceva in plus:

    http://photoclassical.com/tags/winter

    Sunt multe imagini superbe! (dati "next photos" la sfarsitul paginilor pentru a le descoperi)

    Succes!

    15.01.2016, 15:27:16
  • Andreea.Accs
    Andreea.Accs

    buna Particip si eu cu drag www.breslo.ro/item/colier-cream-rose-1519001

    15.01.2016, 18:10:19
  • FIMARC
    FIMARC

    si sa nu uit ,va fi un mic premiu si pt.prima lucrare inscrisa in concurs asa ca nu mai zaboviti

    15.01.2016, 18:27:08
  • FIMARC
    FIMARC

    Iata si premiul pentru prima lucrare inscrisa in concurs care se duce la Andreea.Accs
    www.breslo.ro/item/mos-craciun-rezervati-1060886

    16.01.2016, 00:13:08
  • FIMARC
    FIMARC

    Am fost asa de entuziasmata ca s-a inscris prima lucrare in concurs incat am omis sa verific data postarii ei si cu parere de rau doresc sa o anunt pe Andreea.Accs ca lucrarile inscrise in concurs trebuie listate dupa data lansarii concursului,deci dupa 14.01.2016, asa ca premiul pentru prima lucrare inscrisa in concurs mai asteapta.

    16.01.2016, 11:32:23
  • Andreea.Accs
    Andreea.Accs

    www.breslo.ro/item/colier-winter-snow-1522272 V a doresc Succes

    16.01.2016, 14:51:54
  • FIMARC
    FIMARC

    Singura piesa care ramane inscrisa in concurs de Andreea.Accs este aceasta - www.breslo.ro/item/colier-christmas-three-1530982,celelalte sunt listate inainte de data lansarii concursului 14.01.2016,oricum premiul pt.prima lucrare inscrisa in concurs merge la ea.

    16.01.2016, 23:50:40
  • androcriss
    androcriss

    Particip si eu la concurs...
    www.breslo.ro/item/flori-de-gheata-set-bijuterii-1532007

    18.01.2016, 21:09:56
  • FIMARC
    FIMARC

    Bine ai venit androcriss,frumusel setul

    19.01.2016, 10:45:15
  • androcriss
    androcriss

    Multumesc!
    :)

    19.01.2016, 16:23:20
  • blanitza
    blanitza

    Draga Marcela, felicitari pentru o tema excelenta de sezon, si pentru antrenul care deja domneste aici, acasa la Doamna Iarna, care deja e impodibita frumusel, din cate am vazut. Minunate creatii si mult succes urez tuturor!!
    Marcela scumpa, permite-mi sa dau o mana de ajutor indemnand la creatie si frumusete descoperita in inima Iernii, printr-un mititel premiu pe care-l voi oferi la finalul concursului, unei creatii la alegerea mea. Premiul consta intr-un voucher de 30 de Ron materiale din magazinul
    www.breslo.ro/blanitza

    20.01.2016, 20:20:39
  • FIMARC
    FIMARC

    Multumim,multumim Gabriela pt.premiu,te asteptam si cu lucrari

    21.01.2016, 21:14:40
  • carmenn
    carmenn

    buna fetelor! pot sa particip cu o lucrare pe care am inscris-o si la alt concurs?

    22.01.2016, 14:20:45
  • FIMARC
    FIMARC

    Bine ai venit Carmenn.Daca lucrarea a fost facuta dupa 14.01.2016 o poti inscrie in concurs,nu conteaza daca mai participa si la alte concursuri

    23.01.2016, 01:21:30
  • carmenn
    carmenn

    multumesc! da, sunt facute dupa 14.01 . :)

    23.01.2016, 07:33:50
  • FIMARC
    FIMARC

    Pune ceva Carmenn pe vrabiuta ca sa nu inghete.Frumos tabloasi

    24.01.2016, 12:43:16
  • carmenn
    carmenn

    buna! vrabiutele sunt cele mai rezistente pasarele...i-ar merge un fes micut :)

    24.01.2016, 14:01:16
  • Andreea.Accs
    Andreea.Accs

    www.breslo.ro/item/colier-christmas-present-1532292 Vin si eu cu o pata de culoare rosie care vesteste craciunul si iarna

    25.01.2016, 08:43:52
  • Atelier.Sabine
    Atelier.Sabine

    Mă bucur să văd primele creaţii înscrise, luni mă voi pune să creez şi premiul pentru câştigător, care e foarte posibil să aducă a primăvară, chiar dacă afară încă ninge :) Aştept cu drag să văd tot ce v-a inspirat iarna aceasta! :)

    27.01.2016, 19:06:30
  • FIMARC
    FIMARC

    balanmiha72 - bine ai venit in concurs cu manusile calduroase si ciripit e pasarele

    27.01.2016, 19:40:21
  • user4039
    user4039

    Pentru ca iarna pe ulita trebuie sa fii cocheta, intr-o fusta cu insertie traditionala.

    www.breslo.ro/item/fusta-caramizie-cu-model-traditional-1532346

    27.01.2016, 20:01:08
  • Dichisshop
    Dichisshop

    Buna seara,

    As dori si eu sa inscriu in concurs o lucrare, pe cat de mica pe atat de pretioasa. www.breslo.ro/item/pandantiv-renul-vesel-1536571

    Mult succes tuturor si inspiratie! Poate gasesc timp sa mai fac ceva.. as putea pune si decoratiuni pe care le-am facut inainte de Craciun?

    27.01.2016, 20:28:07
  • LONA22004
    LONA22004

    Am mai participat la concursuri pe platforma, dar poate lipsa de timp, m-a determinat la promisiuni de genul "maine ma inscriu". Si asa treceau concursurile .......
    Multumesc Sabine pentru provocare, si pentru trezirea la viata.

    Vin cu doua creatii, mai nou am pasiunea fustelor.

    www.breslo.ro/item/fusta-tricotata-manual-albastru-alb-turcoaz-dungi-midi-frozen-river-1532864

    www.breslo.ro/item/fusta-tricotata-manual-albastru-cu-aplicatii-flori-crosetate-manual-midi-frozen-flowers-1531135

    27.01.2016, 20:44:44
  • GianystyleMade
    GianystyleMade

    Nu prea am participat la concursuri pe forum, cred ca este pentru prima data...M-am inscris cu trei creatii, tema fiind RENUL, ajutorul lui Mos Craciun:))) Sper sa va placa

    Bafta Tuturor,
    Gianystyle

    28.01.2016, 09:26:06
  • GianystyleMade
    GianystyleMade

    La prima lucrare am gresit linkul, acesta este:www.breslo.ro/item/botosei-ren-1517603

    28.01.2016, 09:54:51
  • FIMARC
    FIMARC

    Fumoase lucrari avem noi aici.
    Haideti sa ne plimbam putin prin iarna - de la fusta Onibon care ne duce cu gandul la costumele populare imbracate la sate de sarbatori, ne ducem la renul lui Dichsshop care trage la sania lui Mos Craciun incarcata de daruri si ne oprim putin la Lonna2004 printre fustele ei cu iz de zapada si ger.

    28.01.2016, 10:07:37
  • danaboutique
    danaboutique

    Doresc sa particip la concurs.
    Mentionez ca e prima oara cand particip la concurs pe forum.
    www.breslo.ro/item/guler-fular-esarfa-1535808

    28.01.2016, 10:40:59
  • danaboutique
    danaboutique

    Doresc sa particip la concurs.
    Mentionez ca e prima oara cand particip la concurs pe forum.
    www.breslo.ro/item/guler-fular-esarfa-1533629

    28.01.2016, 10:41:36
  • danaboutique
    danaboutique

    Particip si eucu drag, pentru prima oara!
    www.breslo.ro/item/guler-fular-esarfa-1532354

    28.01.2016, 10:44:07
  • user33709
    user33709

    Buna fetelor,
    inscriu accesoriul tricotat manual: www.breslo.ro/item/guler-tricotat-manual-nostalgie-1537485
    Succes tuturor!

    28.01.2016, 13:06:39
  • FIMARC
    FIMARC

    GianystyleMade - singura lucrare pe care o poti inscrie in concurs este aceasta - www.breslo.ro/item/manusi-pinguin-pentru-adulti-adolescenti-1532552 , celelalte 2 au fost create si listate inainte de inceperea concursului 14.01.2016

    28.01.2016, 15:56:54
  • Pislaru
    Pislaru

    A nins cu fulgi mari peste bluza mea...
    Prima mea creație înscrisă în concurs este:
    www.breslo.ro/item/bluza-din-tricot-negru-cu-dantela-aplicata-1537879

    28.01.2016, 21:38:24
  • E.boutique
    E.boutique

    Buna tuturor! As participa si eu la concurs cu www.breslo.ro/item/set-sunshine-in-the-snow-1538031

    29.01.2016, 10:48:42
  • GianystyleMade
    GianystyleMade

    Revin cu inca o creatie pe care vreau sa o inscriu, intrucat am ramas numai cu una inscrisa (greseala este a mea)
    www.breslo.ro/item/fular-fox-pentru-copii-1535788

    29.01.2016, 14:16:41
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Salutare! Vin si eu in concurs cu, mi se pare mie, cei mai hibernali cercei pe care am reusit sa-i fac in ultima perioada:

    www.breslo.ro/item/cercei-balet-pe-gheata-1538289

    Balet pe gheata. Balet de gheata. Turturi. Am simtit iarna asta care incepe sa treaca inspre primavara, mai mult ca pe o ingherare. Nu a fost iarna a zapezii afanate, a fulgilor mari si veseli, ci o iarna mai rece si mai profunda.

    29.01.2016, 18:38:38
  • tesha
    tesha

    Ma inscriu si eu cu o camasa delicata ca un fulg de nea, numai buna de purtat pe ulita pana la birou. www.breslo.ro/item/camasa-albastra-cu-dantela-2076-1531090

    29.01.2016, 19:44:22