Forum: Bug-uri Cosul meu de produse!!!!!!!!!!

  • kestii.trestii
    kestii.trestii

    De ce nu-mi mai pot vedea cosul de cumparaturi???????
    Ma trimite direct in lista cu comenzi, insa acolo nu pot modifica cantitatea, nici nu pot sterge!

    27.11.2011, 21:10:20
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    Au facut modificari multe la interfata, cateodata se mai strica ceva in proces.

    Pana se repara, ca sa-ti vezi cosul: apasa pe butonul de cos (din stanga sus), te duce la adresa

    www.breslo.ro/Shopping-Cart/shipping

    Sterge din adresa "/shipping" ca sa ramana doar

    www.breslo.ro/Shopping-Cart

    apasa Enter si gata, esti in cos :)

    27.11.2011, 21:29:09
  • kestii.trestii
    kestii.trestii

    Multam mult! :))

    27.11.2011, 21:57:16
  • Breslo
    Breslo

    Aceasta este varianta actualizata a cosului de cumparaturi. Poti face toate modificarile necesare din aceasta fereastra.

    Daca mergi cu mouse-ul pe un produs, vei vedea ca iti apar optiunile sterge si editeaza.

    28.11.2011, 13:32:53
  • Breslo
    Breslo

    acum 10 minute iris07 a scris

    ok acum merge sa trimit comenzile dar am 46 de produse in cos si as vrea sa mai reduc din ele , dau clik pe cos si nu imi apare lista cu produsele din cos ma duce la adresa, ce sa fac???

    pfiuuuuuu o parte din ce voiam sa cumpar s-a epuizat, multumim breslo!!!!!!

    mda am iesit de tot de pe site , am intrat din nou, cosul de produse a disparut, am incercat sa o iau de la capat cu cumparaturile ma trimite la trimite comanda fara posibilitate sa trec cantitatea sau sa vad cosul in prealabil....mare dandana ..of of

    28.11.2011, 14:05:11
  • Breslo
    Breslo

    @iris07

    Cosul de produse este functional.

    Am adresat deja aceasta problema. Te rugam citeste si mesajele de mai sus.

    (editat) Offtopic:

    - din "Lista mea de produse" se poate edita: pretul, stocul si profilul de livrare.
    Pentru modificare stoc si/sau pret: se apasa cu mouse-ul pe cifra care reprezinta stocul sau pretul produsului si se deschide o casuta cu valoarea precompletata. Se introduce in casuta noua valoare si se apasa tasta "Enter"

    Pentru modificare profil de livrare: se apasa cu mouse-ul pe numele profilului de livrare si se deschide o casuta precompletata cu numele profilului de livrare. Se apasa pe acea casuta si se alege noul profil de livrare.

    - pentru numarul de produse afisate pe pagina: sub paginatie, in partea de jos a ecranului se introduce in casuta numarul si se apasa tasta "Enter". In cazul in care optiunea nu este salvata va recomandam sa stergeti toate cookie-urile din browser si sa incercati din nou. In cazul in care problema persista va rugam sa ne contactati

    28.11.2011, 14:08:42
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    hehe

    Cred ca raspunsul se refera la lista de produse din magazinul personale, nu la lista de produse in discutie, respectiv cea din cosul de cumparaturi :)

    Problema ar fi ca, in urma imbunatarilor, produsele din cos nu mai sunt... Zilele astea n-am putut lansa comanda, iar acum nu mai am ce ! Cool!

    Atata vreme cat aveam deja toate informatiile completate, corect si actualizate, inclusiv localitatea (e logic, am facut comanda si zilele trecute)...nu inteleg de ce ati resetat-o?!


    Acum tre sa "alerg" iarasi pe la toate "rafturile" sa-mi refac cosul :)

    Waste of time...

    28.11.2011, 14:45:36
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    @bijouxdemonange : Cred raspunusul se refera chiar la cos :) (eventual, si la cos)
    www.breslo.ro/Shopping-Cart/checkout
    - Poti edita direct acolo cantitatea, se updateaza pt fiecare produs in parte, nu se mai reincarca toata pagina (Alleluia! merita sa mi se goleasca cosul o data pentru functionalitatea asta!)
    - Profil de livrare = adresa mea, a carei optiuni de editare apare cand sunt cu mouse-ul in zona de "Adresa" din partea stanga
    - inca nu mi-am umplut cosul la loc, dar inteleg ca pot sa-mi aleg numarul de produse / pagina in Cos.

    28.11.2011, 16:08:02
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Am vazut acum si ca e editat Off-topic :)

    Merci oricum, Anita :)

    E mai bine, asa, evident!

    Eu pana acum mergeam la ultimul pas si abia acolo imi modificam numarul produselor dupa plac, ca sa nu ma mai impiedic...
    Acum au adus practic functia de la ultimul pas dinainte, in primul pas :)
    E bine :)

    28.11.2011, 16:33:24
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    sau in fine, de fapt le-au comprimat pe toate intr-un singur pas :D

    28.11.2011, 16:34:58
  • Breslo
    Breslo

    Hm, da. Copy/paste gresit in mesajul anterior. Scuze. In acea portiune este vorba despre produsele din magazin. Dar daca tot am scris, testati si portiunea aceea, sa va familiarizati cu modificarile.

    Revenind, da, am lucrat la functionalitatea cosului de produse. Acum este mult mai usor de actualizat.

    @AnitaDamascus
    Nu ne-am gandit la numarul de produse/pagina. Dar daca vedem ca e necesar, vom face si asta.

    @bijouxdemonange
    lucram la back-up acum.

    28.11.2011, 16:46:57
  • AnitaDamacus
    AnitaDamacus

    @breslo: e ok :) Incercam sa interpretez mesajul anterior ("copy/paste gresit") in contextul cosului de cumparaturi, si faceam presupuneri. Oricum, 2 din 3 s-au (/le-am?) potrivit :)

    28.11.2011, 16:50:32
  • Breslo
    Breslo

    :) Dap, se cam potrivesc.

    28.11.2011, 17:00:21
  • Breslo
    Breslo

    Ieri, la ora 17:25:13 iris72 a scris
    eu nu pot sa accesez cosul de cumparaturi de duminica. Daca apasa pe iconita reprezentand cosul imi apar datele de livrare iar si iar, dar nu il pot vizualiza si ca urmare nu pot lansa nicio comanda.

    29.11.2011, 10:59:27
  • Breslo
    Breslo

    @iris72

    Asigura-te mai intai ca ai facut ce scrie aici: www.breslo.ro/Forum/Completati-corect-adresa-de-livrare_topic_6119

    Cosul este functional. Aceasta este varianta actualizata a cosului de cumparaturi. Poti face toate modificarile necesare din aceasta fereastra.

    Daca mergi cu mouse-ul pe un produs, vei vedea ca iti apar optiunile sterge si editeaza. Poti schimba direct de acolo stocul.

    Daca in continuare nu merge dupa ce ai parcurs toti pasii, trimite-ne te rog un prinscreen pe mail la [email protected] cu ce vezi cand apesi pe iconita, sa stim exact despre ce e vorba.

    29.11.2011, 11:04:09
  • Breslo
    Breslo

    acum 11 minute bijuteriicarmen a scris

    modificarile facute de voi sper sa ne usureze munca dar totul pare din ce ice mai complicat ,dupa ce m-a lamurit cineva cum accesez contul meu acum mi0au disparut toate produsele din cos nefinalizate dar nici nu pot comanda ceva ptr ca ma trimite la casa fara sa pot scrie cate bucati comand am citit ce a-ti scris cu adresa am facut toti pasii ,m-am delogat si m-am relogat si tot nimic,deci cine regindestse siteul,nu ar trebui sa gandeasca ca la parlament ,adica sa ne dea peste maini cu inventii inutile,nu toti putem sta pe net sa verificam toate ideiile novatoare


    @bijuteriicarmen, aceasta este varianta actualizata si mult mai functionala a cosului de produse. Incearca sa te duci cu mouse-ul pe un produs, si vei vedea ca iti apar optiunile editeaza si sterge.

    Poti citi si mesajul de mai sus.

    29.11.2011, 11:43:38
  • Breslo
    Breslo

    Daca doreste cineva sa ii restauram cosul de cumparaturi, anuntati-ne pe acest topic.

    Backup-ul este de pe data de 27 noiembrie.

    Daca intre timp ati adaugat produse noi in cos, acestea vor fi supra-scrise, deci sterse, si inlocuite cu cele pe care le aveati pe 27.

    Ne cerem scuze pentru eventualele neplaceri.

    29.11.2011, 11:46:19
  • TimeToCraft
    TimeToCraft

    cred ca e vorba de 27 noiembrie?

    29.11.2011, 14:23:37
  • Breslo
    Breslo

    Asa-i. Am editat.

    29.11.2011, 15:09:24
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    eu vreau :D

    Nici nu mai stiu tot ce aveam :-?

    29.11.2011, 16:14:41
  • Breslo
    Breslo

    Gata, Bijouxdemonange. Trebuie sa te si reloghezi in cont. E ok?

    30.11.2011, 11:15:45
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Da, este! Multumesc frumos!!

    30.11.2011, 13:15:34
  • Live
    Live

    Foarte frumos cum e în coşul de cumpărături acum!!!!!!!

    30.11.2011, 16:42:48
  • ancadore
    ancadore

    As dori restaurarea cosului din backup-ul din 27 noiembrie. Multumesc!

    01.12.2011, 22:53:14
  • zuzuflor
    zuzuflor

    si eu doresc restaurarea cosului! Multumesc!

    02.12.2011, 18:02:25
  • liliana2011
    liliana2011

    Imi pare rau, dar vechea forma de cos de cumparaturi imi placea mult mai mult. Asta noua este o pacoste! Parerea mea, de cumparator, deci puteti s-o aruncati la cos! :(

    10.12.2011, 16:19:40
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    pai ce are asa de rau de a devenit o pacoste?

    10.12.2011, 17:00:25