Forum: Concursuri Covorul Rosu "Muzica, Forma, Culoare"

  • blanitza
    blanitza

    Eeee, si ca sa nu mai prelungim asteptarea, si cu scuzele de rigoare pentru oarecarea intarziere, iata, dragii mei, podiumul concursului nostru, voturile apar ca suma intre punctajul juriului si votul public, iar acest numar l-am trecut in dreptul fiecarei creatii, exact la pozitia avuta in topicul de votare.
    Reamintesc criteriile in baza carora juriul si-a desfasurat activitatea :
    1) Incadrarea Tematica (incadrarea lucrarii in tema propusa);
    2) Impresia Artistica (latura artistica);
    3) Realizarea Tehnica (procedee tehnice, grad de tehnicitate si complexitate);
    4) Originalitate, inventivitate;
    5) Prezentare (modul in care concurentul isi prezinta exponatul: aranjament, fotografie, textul insotitor);
    6. Aprecierea simbolisticii Muzica-Piesa.

    Initial erau numai 5 criterii, insa specificitatea acestui concurs m-a facut sa mai introduc unul in listing, cel corespunzator simbolisticii Muzica-Piesa.

    Asadar, acestia sunt castigatorii nostri :

    Creatia nr. 1 : 96 puncte ( J-94p / P-2p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Undevacandva-Concurs_1163036
    Creatia nr. 2 : 62 puncte ( J-61p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Perna-decor-Undevacandva--Concurs_1165212
    Creatia nr. 3 : 108 puncte ( J-106p / P-2p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Edelweiss-Concurs-Forum_1166911
    Carmen www.breslo.ro/Shop/carmenn

    Creatia nr. 4 : 95 puncte ( J-86p / P-9p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-crosetat--Flori-si-fruze--REZERVAT-CONCURS-MUZICA-FORMA-CULOARE_1166770
    Creatia nr. 5 : 105 puncte ( J-104p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Esarfa---colier-statement-Mititel-cat-un-cercel-sta-pitit-un-soricel--PARTICIPA-LA-CONCURSUL-DE-PE-FORUM-MUZICA-FORMA-CULOARE_1178586
    Creatia nr. 6 : 99 puncte ( J-96p / P-3p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-cu-pandantiv-Ce-sa-ti-aduc-iubito-de-pe-mare---PARTICIPA-LA-CONCURSUL-MUZICA-FORMA-CULOARE-DE-PE-FORUM_1179299
    Carletta www.breslo.ro/Shop/jad.angel

    Creatia nr. 7 : 113 puncte ( J-112p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Set-Day-Dreaming_1157732
    Creatia nr. 8 : 70 puncte ( J-69p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Pandantiv-Blue_1166189
    Loredana www.breslo.ro/Shop/LoresBijoux

    Creatia nr. 9 : 134 puncte ( J-126p / P-8p);
    www.breslo.ro/Product/Bate-inima_1168669
    Creatia nr. 10 : 127 puncte ( J-123p / P-4p);
    www.breslo.ro/Product/Poseta-AIDA_1172784
    Octavia www.breslo.ro/Shop/DragomirOctavia

    Creatia nr. 11 : 77 puncte ( J-73p / P-4p);
    www.breslo.ro/Product/Colierul-meu-cu-taste---Participa-la-Concurs-pe-Forum-MUZICA-FORMA-CULOARE_1169030
    Creatia nr. 12 : 127 puncte ( J-116p / P-11p);
    www.breslo.ro/Product/Dunarea-Albastra--Colier-Participa-la-Concurs-pe-Forum-Muzica-forma--culoare_1175619
    Mirela www.breslo.ro/Shop/mirelamohjazi

    Creatia nr. 13 : 122 puncte ( J-110p / P-12p);
    www.breslo.ro/Product/Set-colier-si-cercei-Brandusa--participa-la-concursul-MUZICA-FORMA-CULOARE_1161833
    Gabi www.breslo.ro/Shop/HandmadebyGabi

    Creatia nr. 14 : 90 puncte ( J-84p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Set-bijuterii-cu-margele-Teardrop_1169258
    Lona www.breslo.ro/Shop/LONA22004

    Creatia nr. 15 : 77 puncte ( J-71p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Colorful-Rain_1145403
    Rosalie www.breslo.ro/Shop/rosalie89

    Creatia nr. 16 : 113 puncte ( J-110p / P-3p);
    www.breslo.ro/Product/Bratara---Cantecul-marii-sufletului-meu_1169988
    Creatia nr. 17 : 80 puncte ( J-80p / P-0p);
    www.breslo.ro/Product/Cercei---Pestisorul_1179447
    Mihaela www.breslo.ro/Shop/balanmiha72

    Creatia nr. 18 : 99 puncte ( J-94p / P-5p);
    www.breslo.ro/Product/Brosa-Spring-Waltz-I_1171183
    Creatia nr. 19 : 115 puncte ( J-113p / P-2p);
    www.breslo.ro/Product/Brosa-Spring-Waltz-II_1171187
    Creatia nr. 20 : 115 puncte ( J-113p / P-2p);
    www.breslo.ro/Product/Brosa-Spring-Waltz-III_1171190
    Echipa PushDesign www.breslo.ro/Shop/PushDesign

    Creatia nr. 21 : 109 puncte ( J-96p / P-13p);
    www.breslo.ro/Product/Love-you-till-the-end_1162442
    Diana www.breslo.ro/Shop/forHOPE

    Creatia nr. 22 : 83 puncte ( J-80p / P-3p);
    www.breslo.ro/Product/Butterfly-On-A-Bottle-Waiting-For-A-Flower-III---Rezervat-pentru-Concurs_1176434
    Creatia nr. 23 : 75 puncte ( J-72p / P-3p);
    www.breslo.ro/Product/Field-For-Flower_1176554
    Creator www.breslo.ro/Shop/ChocoDiva

    Creatia nr. 24 : 169 puncte ( J-150p / P-19p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-The-Serpants-Egg-92_1176564
    Creator www.breslo.ro/Shop/FierForArt

    Creatia nr. 25 : 55 puncte ( J-52p / P-3p)
    www.breslo.ro/Product/BroVioar_1178821
    Creator www.breslo.ro/Shop/floricelesv

    Creatia nr. 26 : 148 puncte ( J-142p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Blue-Moon---participa-la-concursul-MUZICA-FORMA-CULOARE_1181824
    Florina www.breslo.ro/Shop/FlorinArtBijoux

    Creatia nr. 27 : 97 puncte ( J-94p / P-3p);
    www.breslo.ro/Product/ARMONII--Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1183141
    Rodica www.breslo.ro/Shop/sabadusrodica

    Creatia nr. 28 : 92 puncte ( J-87p / P-5p);
    www.breslo.ro/Product/Jurnal-Ultimul-unicorn---participa-la-concursul-MUZICA-FORMA-CULOARE_1183299
    Creatia nr. 29 : 85 puncte ( J-81p / P-4p);
    www.breslo.ro/Product/Cutie-de-bijuterii-La-vie-en-rose---Participa-la-concursul-Muzica-forma-culoare_1183671
    Dana www.breslo.ro/Shop/danacrafty

    Creatia nr. 30 : 129 puncte ( J-128p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/AVE-MARIA---Participa-la-Concursul-MUZICA-FORMA-CULOARE_1183802
    Creatia nr. 31 : 157 puncte ( J-145p / P-12p);
    www.breslo.ro/Product/IUBIREA-dincolo-de-TIMP----Participa-la-Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1190576
    Sorina www.breslo.ro/Shop/soso07

    Creatia nr. 32 : 91 puncte ( J-87p / P-4p);
    www.breslo.ro/Product/Cutie-decorata---Muzica-stelara_1183798
    Camelia www.breslo.ro/Shop/camelia.handmade

    Creatia nr. 33 : 103 puncte ( J-102p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Claudica---Pe-plai-de-MIORITA---Participa-la-Concursul-MUZICA-FORMA-CULOARE_1170378
    Creatie Claudica

    Creatia nr. 34 : 133 puncte ( J-127p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Dansatoarea-de-flamenco_1187016
    Luana www.breslo.ro/Shop/LuAndy

    Creatia nr. 35 : 165 puncte ( J-148p / P-17p);
    www.breslo.ro/Product/Madama-Butterfly--concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1187401
    Mihaela www.breslo.ro/Shop/mielena

    Creatia nr. 36 : 121 puncte ( J-105p / P-16p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Je-vois-la-vie-en-rose_1188328
    Creator www.breslo.ro/Shop/Arttime

    Creatia nr. 37 : 150 puncte ( J-137p / P-13p);
    www.breslo.ro/Product/Set-Seherezada--colierbrataracercei-si-inel_1190061
    Creatia nr. 38 : 120 puncte ( J-114p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Set-Sperane--colier-guler-i-cercei-Particip-la-concursul-Muzicaformculoare_1192824
    Silvia www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove

    Creatia nr. 39 : 97puncte ( J-97p / P-0p);
    www.breslo.ro/Product/Bluza-Medieval---ptr-concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1191675
    Creatia nr. 40 : 69 puncte ( J-69p / P-0p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-NewRetroView--ptr-concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1191669
    Creatia nr. 41 : 70 puncte ( J-69p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Vesta-Army--ptr-concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1191645
    Ana www.breslo.ro/Shop/anartivism

    Creatia nr. 42 : 168 puncte ( J-147p / P-21p)
    www.breslo.ro/Product/Colier-Kiss-From-A-Rose--participa-la-concursul--MUZICA-FORMA-CULOARE-REZERVAT_1193261
    Carmen www.breslo.ro/Shop/3cot


    Dupa acest listing referitor la punctaje, voi face si clasamentul propriu-zis al tuturor creatiilor inscrise, pentru moment scriu doar podiumul :

    Locul I - Creatia nr. 24 - 169 puncte
    www.breslo.ro/Product/Colier-The-Serpants-Egg-92_1176564
    Creator www.breslo.ro/Shop/FierForArt

    Locul II - Creatia nr. 42 - 168 puncte
    www.breslo.ro/Product/Colier-Kiss-From-A-Rose--participa-la-concursul--MUZICA-FORMA-CULOARE-REZERVAT_1193261
    Carmen www.breslo.ro/Shop/3cot

    Locul III - Creatia nr. 35 - 165 puncte
    www.breslo.ro/Product/Madama-Butterfly--concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1187401
    Mihaela www.breslo.ro/Shop/mielena

    Locul IV - Creatia nr. 31 - 157 puncte
    www.breslo.ro/Product/IUBIREA-dincolo-de-TIMP----Participa-la-Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1190576
    Sorina www.breslo.ro/Shop/soso07

    Locul V - Creatia nr. 37 - 150 puncte
    www.breslo.ro/Product/Set-Seherezada--colierbrataracercei-si-inel_1190061
    Silvia www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove

    Votul publicului ne aduce inca un castigator special, astfel creatia nr. 42 a primit cele mai multe voturi - 21, si reprezinta
    Locul I - Popularitate.
    www.breslo.ro/Product/Colier-Kiss-From-A-Rose--participa-la-concursul--MUZICA-FORMA-CULOARE-REZERVAT_1193261
    Carmen www.breslo.ro/Shop/3cot

    Voi reveni maine cu intregul listing al creatiilor, data fiind ora, mi-e teama sa nu gresesc ceva, la fel, cat de curand aduc si topicul de premiere, in acest moment insa tot ce as vrea sa va mai spun este :
    FELICITARI, FELICITARI, FELICITARI CASTIGATOARELOR NOASTRE, CAT SI TUTUROR PARTICIPANTELOR!!!

    19.05.2014, 01:14:33
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    Doresc sa felicit toate participantele la concurs.
    Felicit in felul acesta si premiantele noastre.
    Exista un lucru inbucurator si acum vorbesc depre mine sa te situezi cu ambele lucrari in primele 10 pozitii din parte de sus a clasamentului.
    Multumesc pentru implicare Blanitza si pentru ca la o ora asa tarzie ai reusit sa postezi rezultatele concursului.
    Multumesc juriului care a acceptat sa jurizeze lucrarile noastre.
    Si nu in ultimul rand Comunitatii Breslo si echipei Breslo pentru aceste minunate concursuri care se desfasoara pe forum.
    Acum dat fiind faptul ca avem lucrari mai bine situate in clasament si lucrari mai putin apreciate m-as bucura ca aceste situatii fie de aprecire fie de mai putin succes sa reprezinte un imbold pentru voi pentru concursurile viitoare.
    Asadar, indiferent de situatia in care va gasiti sa asteptam provocarea urmatoare.
    Doresc sa nu imi fie oarecum interpretate aceste cuvinte si nici sa nu fie cu suparare pentru persoana carora le voi adresa dar:
    ASTEPT CU INTERES URMATOAREA TEMA!
    Asa ca TEMA "SEFA"!
    Si inca o data felicitari pentru reusita ta din acest cuncurs.
    Bravo

    19.05.2014, 06:55:11
  • mielena
    mielena

    Vai, cat ma bucura prezenta in fruntea clasamentului a celor doua lucrari pe care eu le-am votat ca fiind "complete"! Felicitari, Iulia! Felicitari., Carmen! Minunate intrrpretarile voastre!!! :)

    Nu pot sa nu fac o adanca rerenta in fata Sorinei si Silviei, si nu in ultimul rand in fata Blanitzei- o gazda de exceptie si cea mai mare creatoare de "suspans"...;)

    Felicit toate participantele si in mod special pe creatoarea Aidei, o piesa care mi-a placut foarte, foarte mult!

    19.05.2014, 07:13:12
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    19.05.2014 DragomirOctavia a scris
    Ma bucur ca ti-a pacut poseta mea care a avut ca tema de inspiratie Opera Aida de Verdi.
    Acum ar mai trebui specificat ca la lansarea concursului eu nici nu aveam in gand sa lansez un astfel de produs. Dar pe parcursul desfasurarii lui am inceput sa creez ceva si la definitivarea lucrului (a desenului deci inainte de a ma apuca efectiv de a-l transpune pe piele) am concluzionat ca cel mai bine s-ar potrivi cu Opera specificata. Nu este de a nu fi mentionat faptul ca Gheroghitza a atras atentia asupra acestei creatii muzicale. Si a postat si linkurile catre youtube. Am vizionat portiunea respectiva si mi-am placut costumele muzica si ca atare am zis asta este! Poseta mea va avea ca tema muzicala opera Aida.
    Trebuie sa specific ca am fost putin influentata de ceea ce imi place foarte mult cubism-pop art.
    Inca o data multumesc pentru aprecieri.
    Mai trebuie specificat ca odata cu acest concurs mi se implineste oarecum o dorinta in sensul ca mi-a placut o tema sub care s-a desfasurat la un moment dat un targ.
    Asa ca la momentul respectiv mi-am zis ca r fi minunat sa avem si noi o competitie sub aceasta denumire. La un moment dat daca nu ma insel a fost scris si un articol despre acel targ la care o parte din artizanii de pe Breslo au participat.
    Acum fie moderatoare sau nu fie doar participanta ideea de tema cred ca v-a bucurat. Eu sper sa se fi intamplat asta.

    Toate cele bune.

    19.05.2014, 07:32:58
  • soso07
    soso07

    Undeva, candva ne vom aminti cu drag de acest concurs! Sufletele noastre au vibrat la acordurile muzicale si s-au exprimat cum au stiut ele mai bine. FELICITARI si MULTUMIRI tuturor celor care au trecut pragul acestui minunat loc de manifestare artistica !!!

    19.05.2014, 09:20:03
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    O săptămână minunată să aveți cu toții!
    Un podium de zile mari,Iulia,Carmen și Mihaela,3 creatoare fantastic de talentate!Felicitări din inimă!
    Sorina,mă bucur că viziunea ta legată de filmul propus de George e pe locul IV și mă bucur că sunt și eu acolo,după voi.
    Felicitări tuturor,fie că e inițiatoarea concursului-Octavia,fie că e moderatoarea generoasă și caldă-Gabitza,fie că sunt participanți talentați-fără excepții!

    19.05.2014, 10:26:25
  • 3cot
    3cot

    O adevarata bucurie sa fiu alaturi de voi: FierForArt, Mielena, soso07 si Jewelswithlove!

    Si ca sa pastrez “spiritul” concursului, din partea mea:

    A Kiss From a Rose pentru castigatoare! Felicitari!
    A Kiss From a Rose pentru cele care m-au votat! Va multumesc, din suflet!
    A Kiss From a Rose pentru cele 41 de talente alaturi de care am concurat! Felicitari!

    Iar pentru @ blanitza, cea fara de care acest concurs nu ar fi avut atata “forma si culoare”, sper sa fiti de acord cu mine ca merita “to lay down on a bed of roses”:

    “Bed of Roses”, Bon Jovi

    http://www.youtube.com/watch?v=NvR60Wg9R7Q

    19.05.2014, 10:38:43
  • lizubiju
    lizubiju

    FELICITARI CASTIGATOARELOR !!! FELICITARI MODERATOAREI SI TUTUROR CARE AU INTRETINUT VIU ACEST CONCURS!!
    Si eu cui dau premiul din magazinul meu?

    19.05.2014, 10:54:58
  • carmenn
    carmenn

    felicitari!

    19.05.2014, 12:21:21
  • jad.angel
    jad.angel

    Multumesc mult celor care m-au votat. Multumesc lui blanitza pentru invitatia de a participa la acest concurs. Felicitari castigatorilor si vanzari bune tuturor.

    19.05.2014, 12:49:44
  • blanitza
    blanitza

    Fetelor dragi si creatoare de TALENT, aproape nu stiu cum se poate ca inima mea sa creasca atat de mult, ca dupa fiecare concurs in care-am moderat sau participat, m-am trezit cu-o inima maare, mare si plina de frumusete, dragoste si BUCURIE PURA, asa cum sunt si creatiile voastre, sa fie oare acel fior al artei care se transmite si se da mai departe?? Eu cred ca da, si cu siguranta ca acesta este in fapt motivul pentru care cream FRUMUSETE, in toate formele cu putinta, ca s-o dam mai departe!!!
    Si eu m-as bucura din adancul inimii ca ideea generoasa a acestui concurs sa se transforme intr-o noua tema, la care podiumul nostru sa colaboreze creativ, in masura posibilitatilor, si ca o noua linie de concursuri Breslo sa apara, DOAMNE-AJUTA!!!
    Eu stiu ca voi fi alaturi de voi, ca participant si sponsor intr-un viitor concurs!!!
    Urmeaza ca diseara sa afisez intregul listing al creatiilor participante, asezate in ordinea punctajului obtinut, si incerc pe cat posibil sa aduc si topicul de premiere, insa fiind lung si laborios, cel mai sigur maine il aduc.

    19.05.2014, 12:54:54
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Nu ca am ramas fara cuvinte, de fapt nu mi le gasesc de azi dimineata. Wow! Asteptam si nu ma asteptam! Tema concurusului mi-a creat un mediu de exprimare atat de propice. Cuvantul "multumesc" abia exprima amestecul de emotie si incantare pe care-l incerc de cand m-am trezit.
    Nu in ultimul rand vreau sa salut creatiile fabuloase inscrise in concurs, au fost cateva, multe, mai mult de 6, de 3 ori cate 6, de o vizuala muzicalitate, de o muzicala vizualitate.

    19.05.2014, 15:57:35
  • carmenn
    carmenn

    le multumesc celor care m-au votat! :)

    19.05.2014, 16:07:31
  • DragomirOctavia
    DragomirOctavia

    FierForArt este o senzatie minunata cand vezi ca ceea ce tu ai creat a fost apreciat si premiat.
    Si eu am incercat asemenea emotii. Si inteleg foarte bine ceea ce simti.
    Acest lucru iti da aripi iti da forta sa mergi mai departe este cu alte cuvinte motivant.
    Ceea ce facem noi aici este minunat. O pasiune de timp liber iar cateodata nu chiar de timp liber, un hobby care iti da forta sa lupti cu tine, iti da energia care provine in primul rand din satisfactia lucrului pe care l-ai realizat.
    Bravo tie, bravo toturor care au participat inclusiv celor care ar facut asta pentru prima data.
    Dat fiind faptul ca se alege o tema si se incerca apoi sa se creeze tinand cont de anumite elemente este daca doriti: express yourself in your own way.

    19.05.2014, 18:09:11
  • blanitza
    blanitza

    Si-acum listingul de final, in care-am plasat creatiile in ordinea punctajului, special pentru a-mi fi mai usor in realizarea topicului de premiere :

    Locul I - Creatia nr. 24 - 169 puncte
    www.breslo.ro/Product/Colier-The-Serpants-Egg-92_1176564
    Creator www.breslo.ro/Shop/FierForArt

    Locul II - Creatia nr. 42 - 168 puncte
    www.breslo.ro/Product/Colier-Kiss-From-A-Rose--participa-la-concursul--MUZICA-FORMA-CULOARE-REZERVAT_1193261
    Carmen www.breslo.ro/Shop/3cot

    Locul III - Creatia nr. 35 - 165 puncte
    www.breslo.ro/Product/Madama-Butterfly--concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1187401
    Mihaela www.breslo.ro/Shop/mielena

    Locul IV - Creatia nr. 31 - 157 puncte
    www.breslo.ro/Product/IUBIREA-dincolo-de-TIMP----Participa-la-Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1190576
    Sorina www.breslo.ro/Shop/soso07

    Locul V - Creatia nr. 37 - 150 puncte
    www.breslo.ro/Product/Set-Seherezada--colierbrataracercei-si-inel_1190061
    Silvia www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove

    Locul VI - Creatia nr. 26 : 148 puncte ( J-142p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Blue-Moon---participa-la-concursul-MUZICA-FORMA-CULOARE_1181824
    Florina www.breslo.ro/Shop/FlorinArtBijoux

    Locul VII - Creatia nr. 9 : 134 puncte ( J-126p / P-8p);
    www.breslo.ro/Product/Bate-inima_1168669
    Octavia www.breslo.ro/Shop/DragomirOctavia

    Locul VIII - Creatia nr. 34 : 133 puncte ( J-127p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Dansatoarea-de-flamenco_1187016
    Luana www.breslo.ro/Shop/LuAndy

    Locul IX - Creatia nr. 30 : 129 puncte ( J-128p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/AVE-MARIA---Participa-la-Concursul-MUZICA-FORMA-CULOARE_1183802
    Sorina www.breslo.ro/Shop/soso07

    Locul X - Creatia nr. 10 : 127 puncte ( J-123p / P-4p);
    www.breslo.ro/Product/Poseta-AIDA_1172784
    Octavia www.breslo.ro/Shop/DragomirOctavia

    Locul X - Creatia nr. 12 : 127 puncte ( J-116p / P-11p);
    www.breslo.ro/Product/Dunarea-Albastra--Colier-Participa-la-Concurs-pe-Forum-Muzica-forma--culoare_1175619
    Mirela www.breslo.ro/Shop/mirelamohjazi

    Locul XI - Creatia nr. 13 : 122 puncte ( J-110p / P-12p);
    www.breslo.ro/Product/Set-colier-si-cercei-Brandusa--participa-la-concursul-MUZICA-FORMA-CULOARE_1161833
    Gabi www.breslo.ro/Shop/HandmadebyGabi

    Locul XII - Creatia nr. 36 : 121 puncte ( J-105p / P-16p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Je-vois-la-vie-en-rose_1188328
    Creator www.breslo.ro/Shop/Arttime

    Locul XIII - Creatia nr. 38 : 120 puncte ( J-114p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Set-Sperane--colier-guler-i-cercei-Particip-la-concursul-Muzicaformculoare_1192824
    Silvia www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove

    Locul XIV - Creatia nr. 19 : 115 puncte ( J-113p / P-2p);
    www.breslo.ro/Product/Brosa-Spring-Waltz-II_1171187
    Echipa PushDesign www.breslo.ro/Shop/PushDesign

    Locul XIV - Creatia nr. 20 : 115 puncte ( J-113p / P-2p);
    www.breslo.ro/Product/Brosa-Spring-Waltz-III_1171190
    Echipa PushDesign www.breslo.ro/Shop/PushDesign

    Locul XV - Creatia nr. 16 : 113 puncte ( J-110p / P-3p);
    www.breslo.ro/Product/Bratara---Cantecul-marii-sufletului-meu_1169988
    Mihaela www.breslo.ro/Shop/balanmiha72

    Locul XV - Creatia nr. 7 : 113 puncte ( J-112p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Set-Day-Dreaming_1157732
    Loredana www.breslo.ro/Shop/LoresBijoux

    Locul XVI - Creatia nr. 21 : 109 puncte ( J-96p / P-13p);
    www.breslo.ro/Product/Love-you-till-the-end_1162442
    Diana www.breslo.ro/Shop/forHOPE

    Locul XVII - Creatia nr. 3 : 108 puncte ( J-106p / P-2p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Edelweiss-Concurs-Forum_1166911
    Carmen www.breslo.ro/Shop/carmenn

    Locul XVIII - Creatia nr. 5 : 105 puncte ( J-104p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Esarfa---colier-statement-Mititel-cat-un-cercel-sta-pitit-un-soricel--PARTICIPA-LA-CONCURSUL-DE-PE-FORUM-MUZICA-FORMA-CULOARE_1178586

    Locul XIX - Creatia nr. 33 : 103 puncte ( J-102p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Claudica---Pe-plai-de-MIORITA---Participa-la-Concursul-MUZICA-FORMA-CULOARE_1170378
    Creatie Claudica

    Locul XX - Creatia nr. 18 : 99 puncte ( J-94p / P-5p);
    www.breslo.ro/Product/Brosa-Spring-Waltz-I_1171183
    Echipa PushDesign www.breslo.ro/Shop/PushDesign

    Locul XX - Creatia nr. 6 : 99 puncte ( J-96p / P-3p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-cu-pandantiv-Ce-sa-ti-aduc-iubito-de-pe-mare---PARTICIPA-LA-CONCURSUL-MUZICA-FORMA-CULOARE-DE-PE-FORUM_1179299
    Carletta www.breslo.ro/Shop/jad.angel

    Locul XXI - Creatia nr. 27 : 97 puncte ( J-94p / P-3p);
    www.breslo.ro/Product/ARMONII--Concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1183141
    Rodica www.breslo.ro/Shop/sabadusrodica

    Locul XXI - Creatia nr. 39 : 97puncte ( J-97p / P-0p);
    www.breslo.ro/Product/Bluza-Medieval---ptr-concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1191675
    Ana www.breslo.ro/Shop/anartivism

    Locul XXII - Creatia nr. 1 : 96 puncte ( J-94p / P-2p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-Undevacandva-Concurs_1163036
    Carmen www.breslo.ro/Shop/carmenn

    Locul XXIII - Creatia nr. 4 : 95 puncte ( J-86p / P-9p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-crosetat--Flori-si-fruze--REZERVAT-CONCURS-MUZICA-FORMA-CULOARE_1166770
    Carletta www.breslo.ro/Shop/jad.angel

    Locul XXIV - Creatia nr. 28 : 92 puncte ( J-87p / P-5p);
    www.breslo.ro/Product/Jurnal-Ultimul-unicorn---participa-la-concursul-MUZICA-FORMA-CULOARE_1183299
    Dana www.breslo.ro/Shop/danacrafty

    Locul XXV - Creatia nr. 32 : 91 puncte ( J-87p / P-4p);
    www.breslo.ro/Product/Cutie-decorata---Muzica-stelara_1183798
    Camelia www.breslo.ro/Shop/camelia.handmade

    Locul XXVI - Creatia nr. 14 : 90 puncte ( J-84p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Set-bijuterii-cu-margele-Teardrop_1169258
    Lona www.breslo.ro/Shop/LONA22004

    Locul XXVII - Creatia nr. 29 : 85 puncte ( J-81p / P-4p);
    www.breslo.ro/Product/Cutie-de-bijuterii-La-vie-en-rose---Participa-la-concursul-Muzica-forma-culoare_1183671
    Dana www.breslo.ro/Shop/danacrafty

    Locul XXVIII - Creatia nr. 22 : 83 puncte ( J-80p / P-3p);
    www.breslo.ro/Product/Butterfly-On-A-Bottle-Waiting-For-A-Flower-III---Rezervat-pentru-Concurs_1176434
    Creator www.breslo.ro/Shop/ChocoDiva

    Locul XXIX - Creatia nr. 17 : 80 puncte ( J-80p / P-0p);
    www.breslo.ro/Product/Cercei---Pestisorul_1179447
    Mihaela www.breslo.ro/Shop/balanmiha72

    Locul XXX - Creatia nr. 11 : 77 puncte ( J-73p / P-4p);
    www.breslo.ro/Product/Colierul-meu-cu-taste---Participa-la-Concurs-pe-Forum-MUZICA-FORMA-CULOARE_1169030
    Mirela www.breslo.ro/Shop/mirelamohjazi

    Locul XXX - Creatia nr. 15 : 77 puncte ( J-71p / P-6p);
    www.breslo.ro/Product/Colorful-Rain_1145403
    Rosalie www.breslo.ro/Shop/rosalie89

    Locul XXXI - Creatia nr. 23 : 75 puncte ( J-72p / P-3p);
    www.breslo.ro/Product/Field-For-Flower_1176554
    Creator www.breslo.ro/Shop/ChocoDiva

    Locul XXXII - Creatia nr. 8 : 70 puncte ( J-69p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Pandantiv-Blue_1166189
    Loredana www.breslo.ro/Shop/LoresBijoux

    Locul XXXII - Creatia nr. 41 : 70 puncte ( J-69p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Vesta-Army--ptr-concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1191645
    Ana www.breslo.ro/Shop/anartivism

    Locul XXXIII - Creatia nr. 40 : 69 puncte ( J-69p / P-0p);
    www.breslo.ro/Product/Colier-NewRetroView--ptr-concurs-MUZICA-FORMA-CULOARE_1191669
    Ana www.breslo.ro/Shop/anartivism

    Locul XXXIV - Creatia nr. 2 : 62 puncte ( J-61p / P-1p);
    www.breslo.ro/Product/Perna-decor-Undevacandva--Concurs_1165212
    Carmen www.breslo.ro/Shop/carmenn

    Locul XXXV - Creatia nr. 25 : 55 puncte ( J-52p / P-3p)
    www.breslo.ro/Product/BroVioar_1178821
    Creator www.breslo.ro/Shop/floricelesv

    Acestea fiind scrise, inca o data FELICITARI DIN INIMA, ne vedem in topicul de premiere!!!

    20.05.2014, 01:46:36
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Draga Octavia, e foarte adevarat ce zici, drept urmare alatur spuselor tale idei cat se poate de oportune in acest context formulate de catre Sloterdijk. Conform acestuia produsul cultural nu este decat o scrisoare de prietenie pe care autorul o trimite diferitelor comunitati la care spera sa participe.

    Bineinteles, pentru mine provocarile nu s-au terminat, e coplesitoare emotia generata de faptul ca urmeaza sa trasez un spatiu la fel de manos intru idee si inspiratie si sa-mi dezvolt totodata abilitatile de a gazdui in limitele lui o pleiada de creatii, una si una. Deja m-am gandit la cateva teme, voi face o selectie, voi ramane la una, pe care sper sa o comunic pana la sfarsitul acestei saptamani.

    20.05.2014, 14:55:42
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    Felicitari! Foarte multe lucrari frumoase, lucrate, complexe, a fost si un subiect extrem de interesant, mi-as fi dorit sa fi avut timp sa imi pun in practica toate ideile, inspiratie a fost din belsug. Oricum, ideile raman si tot le scot eu la lumina intr-o zi:) Admir organizatorii pt efortul in a gestiona atat de multe inscrieri, bravo!

    20.05.2014, 16:04:21
  • blanitza
    blanitza

    Iulia draga, ma bucura grozav ca te atrage si rodeste ideea de a continua linia acestui nou concurs Breslo, alaturi de cel clasic, si te felicit pentru ca posibila noua tema deja se anunta, mi-as dori imens ca simbolistica sa continue a figura ca atmosfera si continut, iar daca va avea si nuanta clara de ARTA A BIJUTERIEI, atunci va fi un concurs pe cinste, unde chiar sa ne spargem nitel capul:)

    20.05.2014, 16:07:22
  • Arttime
    Arttime

    Felicitari tuturor! Castigatoarea a fost si prima pe lista mea de preferinte :)

    20.05.2014, 19:19:24
  • ChocoDiva
    ChocoDiva

    Felicitari tuturor! Ce piese minunate toate! Va felicit si ma bucur ca am putut participa alaturi de voi!

    20.05.2014, 21:17:02
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Multe lucruri minunate mi-au încântat ochii şi urechile în acest concurs, iar podiumul pecetluieşte atât de frumos măiestria îmbinării formelor de exprimare artistică! Felicitări premiantelor, felicitări tuturor participantelor şi felicitări gazdei!

    21.05.2014, 09:33:12
  • AndiBede
    AndiBede

    Un frumos concurs cu creații și mai frumoase. Felicitări tuturor!

    21.05.2014, 12:24:29
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Eu tot beata de emotie si azi :)

    Draga Gabi, gratia si generozitatea cu care ai animat jocul dintre sunete, forme si culori e coplesitoare pentru cea care urmeaza sa preia stafeta :). Sper din tot sufletul sa ma descurc bine, pentru ca tu si gazdele concursurilor anterioare ati facut o adevarata traditie din buna gazduire.

    21.05.2014, 13:05:40
  • LuAndy
    LuAndy

    Felicitari tuturor, participantelor si moderatoarelor, a fost un concurs minunat!

    21.05.2014, 13:14:37