Forum: Suport Breslo cum adaug anunt pentru materiale

  • maratotos
    maratotos

    Buna ziua, am nevoie de ajutor , vreau sa adaug anunt cu produse pt confectionarea de creatii handmade, cum procedez?

    22.07.2015, 11:00:19
  • joulibiju
    joulibiju

    Buna ziua,
    Eu va sugerez sa mergeti tot aici, pe forum, la "Mai mult", sectiunea "Promotii si oferte ", si sa scrieti acolo anunt.
    Dar trebuie sa incarcati si pozele in magazin, altfel, noi la ce sa ne uitam?

    22.07.2015, 13:58:01
  • maratotos
    maratotos

    Pai asta incerc, dar nu-mi iese, pozele sunt esentiale

    22.07.2015, 14:07:01
  • maratotos
    maratotos

    Multumesc mult de sfat

    22.07.2015, 14:07:33
  • joulibiju
    joulibiju

    Cu placere! Dar vad ca n-a folosit, ca poze tot n-ai. Incearca sa explici pas cu pas ce se intampla. Le mai micsorezi inainte de incarcare? Platforma nu suporta poze prea mari. Eu de ex. le editez in photoshop si le micsorez cam la 800x600.
    Da detalii si se gaseste cineva sa te ajute
    Succes si multa rabdare!

    22.07.2015, 21:12:12
  • maratotos
    maratotos

    Deci...pt a adauga un anunt, completez toate campurile, la subcategorii portofoliu nu-mi apare nimic si nici nu pot scrie acolo ceva....cred ca aici este problema si la - ce tip de produs este - imi scrie cu rosu - nu poti lista mai mult de 10 produse non handmade, te rog schimba tip magazin.....rezultatul....nu pot posta nimic.....ma poate ajuta cineva???....multumesc

    23.07.2015, 07:42:01
  • joulibiju
    joulibiju

    Aaaa, nu e vorba de a posta un "anunt", ci de a "posta un produs". Nu cred ca e de la "portofoliu", eu de exemplu acolo nu scriu nimic si nu e o problema. Problea ta e de la tipul magazinului.
    Cel mai practic sfat pe care pot sa ti-l dau este sa scrii un mail direct catre una din moderatoarele forumului (Buburuzacughetute sau Etnoware), care sunt mai in tema si te pot ajuta.
    Pe forum destul de rar se uita lumea, si o sa stai ore sau zile in sir sa astepti.
    Si daca nu stii cum, te duci direct la magazinul respectiv, apoi Contact si apoi scrii mesaj.

    23.07.2015, 20:50:30
  • maratotos
    maratotos

    Multumesc mult de sfat, chiar imi este de sjutor.sa ai o zi buna si vanzari cat mai multe

    24.07.2015, 10:17:18
  • EtnoWare
    EtnoWare

    @maratotos cand deschizi un magazin pe Breslo, se seteaza implicit pentru handmade, iar magazinele cu acest profil nu pot lista decat maxim 10 produse non-handmade :)
    Pentru a schimba profilul magazinului, trimite un e-mail la [email protected] cu numele utilizatorului tau, specificand faptul ca vrei sa treci la un magazin non-handmade; cei din echipa tehnica o sa ti-l seteze manual :)
    Daca mai ai intrebari, poti scrie aici sau poti intra in magazinul meu la contact si sa imi trimiti direct un mesaj.
    P.S. am urmarit discutia de la inceput, insa am vazut ca te lamurea foarte bine joulibiju :D asa ca nu am mai intervenit :p

    24.07.2015, 14:16:38