Forum: Suport Breslo cum comand?

  • laurik
    laurik

    buna.
    sunt si eu unpic nedumerita...daca vreau sa fac o comanda:
    - pun produsele dorite in cos;
    - pasul 2: mergi la casa;
    - completez date personale si salvez informatiile.

    mai departe ar trebui sa fac ceva anume k sa se trimita comanda la vanzator? pentru ca am facut asa, iar vanzatorul a spus k nu a primit nici o comanda de la mine. e prima oara cand vreau sa fac comanda...am cont aici doar de 3 zile si as avea nevoie de ajutor la inceput.

    multumesc :)

    21.01.2010, 10:06:24
  • laurik
    laurik

    imi raspunde si mie careva?????

    21.01.2010, 14:38:44
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Nu imi dau seama care este problema.

    Nu mai stiu care este procedeul exact al comenzii pe Breslo, dar odata ce ai pus produsul in cos, ai fost la casa, ai trecut prin toti pasii si ai confirmat la sfarsit comanda, aceasta ar trebui sa se transmita automat la vanzator.

    Auto-verificare: dupa ce ai facut comanda (ai trecut prin toti pasii) te duci la My Breslo --> Cumparaturi --> Noi / In curs de trimitere, dupa caz, iti apare comanda acolo? Daca da, inseamna ca totul e ok. Daca nu, ai uitat sa confirmi ceva.

    21.01.2010, 18:01:30
  • deerstuff
    deerstuff

    Draga Laurik, bun venit pe Breslo!
    Pasii pe care trebuie sa ii urmezi pentru a face o comanda sunt:
    - Alegi produsele si le adaugi in cos (de pe pagina fiecarui produs)
    - Automat vei fi directionata in pagina cu "Cosul meu de produse", unde verifici/modifici cantitatea (daca e cazul, neuitand sa apesi "Actualizeaza" pentru fiecare cantitate modificata in parte)
    - Apesi "Mergi la casa"
    - Se deschide o noua pagina: "Completeaza adresa de livrare", unde trebuie sa completezi toate campurile si apoi dai "Salveaza informatiile" si "Mai departe" (in dreapta ecranului)
    - pe pagina cu "Finalizare comanda" mai poti verifica inca o data comanda si apoi apesi "Trimite comanda"

    Verifici apoi, cum spunea si CinnamonCloves.

    O alta metoda de a verifica e sa te uiti (dupa ce ai trimis comanda) la cosul de cumparaturi (in bara verde de sus, pe pagina ta). Acolo ar trebui sa figureze "0 (zero) produse" daca ai trimis cu succes comanda.

    * Nu uita ca produsele sunt grupate intr-o singura comanda pentru fiecare vanzator.
    Daca vrei sa cumperi de la mai multi vanzatori, vei avea in final mai multe comenzi, fiecare cu totalul ei (la care se adauga, eventual, taxele de expeditie, in functie de politica fiecarui magazin --> a se citi in acest sens "Politica magazinului" pentru fiecare vanzator)

    Mult succes si spor la cumparaturi!

    24.01.2010, 05:40:39