Forum: Tehnici & Materiale Cum îngrijești pistolul de lipit cu silicon

  • AndiBede
    AndiBede

    Dragilor,

    Sper să vă ajute acest articol pe care l-am scris despre îngrijirea pistolului de lipit cu silicon. Am căutat mult pe internet și nu am găsit nicăieri aceste informații la un loc.

    http://andrea.bede.ro/cum-ingrijesti-pistolul-de-lipit-cu-silicon/

    Intenția este doar de informare a celorlalți utilizatori de pistoale de lipit cu silicon din comunitatea de handmade. Sper să vă ajute.

    Spor!
    Andi

    19.09.2013, 15:06:31
  • forHOPE
    forHOPE

    Multumim pentru informatii, ma pun acum pe citit. Pistolul meu arata de parca ar fi trecut printr-un razboi mondial! :))

    19.09.2013, 15:59:11
  • issa
    issa

    Si eu am pistol de lipit cu silicon, dar nu am grija de el :P
    F. util articolul, l-am postat pe facebook !

    20.09.2013, 22:21:59
  • AndiBede
    AndiBede

    Mulțumesc, sper să ajungă la cât mai mulți oameni cărora le e util :D

    20.09.2013, 23:21:28
  • NicoleCeaMov
    NicoleCeaMov

    Eu am o intrebare, cum reusesc sa gasesc unul care nu curge. Al meu curge si nu mereu reusesc sa ma folosesc de el, mai ales atunci cand as vrea sa fac lucruri mai micute sau migaloase.

    21.09.2013, 11:15:27
  • AndiBede
    AndiBede

    Bună, Nicole. Eu folosesc un pistol similar cu acesta www.breslo.ro/Product/Pistol-de-lipit-cu-silicon_1017115 și nu curge. Are și duza suficient de mică pentru lucrul de precizie (suficient pentru mine momentan). Diferența e că pentru al meu trebuie adaptor pentru prizele europene și nu are buton de on/off (ceea ce mi se pare foarte tare la cel pe care l-am găsit pe Breslo).

    Sper că te ajută răspunsul meu.
    O seară frumoasă!

    21.09.2013, 20:57:10