Forum: Suport Breslo cum mut la vandute produsele pe care le-am dat in afara platformei breslo?

  • dibacie
    dibacie

    Buna ziua, sper ca am nimerit bine. Am cautat pe forum ceva despre acest subiect, dar nu m-am lamurit. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Se poate muta un produs vandut in alta parte in sectiunea de vandute in magazinul de pe breslo? Adica, produsul e vandut. De ce sa nu il pun in raftul lui virtual? Multumesc anticipat.

    17.05.2010, 17:02:37
  • Luigi
    Luigi

    Nu se poate.

    Dar, recomandam tuturor vanzatorilor sa nu stearga produsul ci sa modifice stocul in Stoc = 0.

    Pregatim o noua sectiune "Portofoliu" in care vor aparea atat produsele cu stoc 0 cat si cele cu stoc > 0

    17.05.2010, 18:53:52
  • dibacie
    dibacie

    Multumesc mult. Este cel mai bine asa. Ca o .. mapa de prezentare, un catalog. Clientul si-ar putea alege de acolo un produs gata facut (in stoc) sau poate vedea si ce ar putea comanda. Multi pastram produsele vandute in alta parte k stoc fictiv, cu titlul de VANDUT, pt ca daca pui stoc 0 dispare de tot din galeria de produse pe care o vede clientul. Si unele produse le lucrezi din nou numai pe comanda, pe dimensiunile clientului etc.

    17.05.2010, 23:45:16
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    Este chiar o idee minunata! Sugur majoritatea au produse vandute, care ar dori sa mai poata fi vazute, pentru eventuale comenzi.

    26.05.2010, 14:34:26