Forum: Subiecte de afaceri Cum promovati magazinele?

  • MargelutzaRO
    MargelutzaRO

    Buna! Cum va promovati magazinele? Noi mai punem cate un produs la publicitate, dar in afara faptului, ca avem cativa admiratori (carora le multumim, pentru exista si ne fac sa intelegem, ca munca noastra este apreciata), altceva nu se intampla. Voi ce metode aplicati pentru promovarile magazinelor?

    22.08.2012, 23:17:06
  • cristeaviviana
    cristeaviviana

    Buna si eu sunt interesata de acest subiect !

    23.08.2012, 12:05:18
  • Marmotescu
    Marmotescu

    cea mai buna metoda cred ca este sa uploadezi des produse, in felul asta ramai in primele pagini ale cautarilor. De asemenea trebuie grija la selectarea categoriilor, alese cuvinte cheie dupa care se desfasoara cautarile.

    23.08.2012, 12:55:51
  • Breslo
    Breslo

    Si Galeriile, nu uitati de Galerii. Ele ajung pe prima pagina, odata cu numele tau, si daca faci una foarte frumoasa, castigi si campanii publicitare: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.115826578445865.14550.109076202454236&type=3

    Decrieri detaliate, in care sa folositi cuvinte cheie incat sa fiti gasiti mai usor.

    miniBreslo pe blog, si myBreslo pe Facebook.

    Concursuri, giveaways, promotii, pe Breslo, Facebook si pe tot ce aveti la indemana.

    Si cresteti calitatea fotografiilor, si a prezentarilor in general. E absolut esential. Produsele prezentate frumos practic se promoveaza singure. Ajung sa fie preluate in liste, ghid de cadouri, etc.

    24.08.2012, 14:29:07
  • blanitza
    blanitza

    Listare zilnica de produs, participarea la concursuri, sponsorizare de concursuri, liste de creatii - 2-3 pe zi, participarea la comunitatea de pe forum, si bineinteles, tot ce s-a spus anterior despre calitatea fotografiilor, a produselor...

    25.08.2012, 23:17:10
  • MargelutzaRO
    MargelutzaRO

    Buna! Noi am aflat intamplator de Breslo si ma gandesc, cati mai sunt ca noi, care nu stiu, ca exista acest site. Si site-ul trebuie promovat mai mult.

    25.08.2012, 23:27:52
  • andysim2005
    andysim2005

    Asa este, daca nu se promoveaza si site-ul degeaba te dai peste cap sa faci galerii, sa pui produse sau mai stiu eu ce..... Si eu indrumat o multime de oameni spre breslo, oameni care nu auzisera in viata lor de acesta. Dar poate se mai promoveaza si breslo pe el insusi ca doar are interes ca artizanii sa vanda, altfel ce sens ar mai avea sa existe ?! mybreslo pentru mine nu a avut niciun efect, nici macar nu-l deschid oamenii, mai ales daca pe fb ai pagina ...

    06.09.2012, 14:56:54
  • bibidesign
    bibidesign

    neatza!
    toate aceste sfaturi sunt grozave, dar sunt strict pt promovarea magazinului propriu in cadrul breslo.
    intrebarea mea este cum se promoveaza breslo in exterior???
    in afara de sfantul google care mai listeaza cate un produs daca-i bine taguit si pagina personala de facebook sau blogul personal, eu n-am auzit in ultima vreme vreo lauda despre promovarea platformei ... :(
    am pus aceasta intrebare si in discutia despre breslo international, dar n-am primit raspuns...

    29.09.2012, 08:50:49