Forum: Suport Breslo cum sa vinzi pe breslo

  • elori1
    elori1

    buna tuturor, as dori sa imi incep un magazin pe breslo in care sa vand materiale si alte furnituri. imi cer scuze daca s-a mai discutat despre asta dar nu am gasit articolul. imi puteti spune cat ma costa si care e sistemul de plata a unui magazin de funituri pe breslo sau puteti sa ma directionati catre un articol in care se explica asta? ma intereseaza doar partea cu plata si comisioanele breslo, nu cum sa imi deschid magazinul si sa adaug produse. multumesc mult

    05.07.2012, 10:00:15
  • MonicaIacovencoJewelry
    MonicaIacovencoJewelry

    buna! breslo nu percepe comision, doar o taxa fixa pentru magazin, in functie de ce anume vrei sa vinzi (materiale / handmade / vintage). nu stiu exact cat e taxa, dar poti afla deschizandu-ti un cont de vanzator aici www.breslo.ro/Sell

    05.07.2012, 13:53:59
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Taxa de magazin pentru o luna este de aprox
    * 65 lei / luna pentru un magazin de furnituri
    * 15 lei / luna pentru un magazin handmade.

    05.07.2012, 14:19:45
  • elori1
    elori1

    multumesc mult pt raspunsuri.

    05.07.2012, 14:49:15
  • andreeastoic
    andreeastoic

    Buna. Si eu vreau sa-mi deschid un cont de vanzator. Pentru a comercializa produse handmade trebuie sa-mi deschid PFA? Imi poate explica cineva ? Multumesc anticipat.

    06.07.2012, 10:50:06
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @andreea: Pe Breslo, fiecare vanzator este responsabil pentru propriul sau magazin. Breslo nu iti cere sa ai un PFA ca sa iti deschizi magazin, dar cu siguranta ca dpdv juridic ai nevoie de o forma legala sau alta. Este insa decizia & responsabilitatea ta daca iti deschizi firma sau nu.

    06.07.2012, 17:07:03
  • andreeastoic
    andreeastoic

    Multumesc de raspuns.

    09.07.2012, 11:37:31
  • buburuzacosmica
    buburuzacosmica

    buna tuturor! am si eu o intrebare legata de magazin... expira.. nu am banca millenium in oras ca sa platesc la ghiseu, nu am cont ca sa fac un transfer, PayPal am incercat... nu stiu nici eu ce a iesit.. a ramas mandat postal, doar ca expira maine si datele sunt procesate 2-3 zile... vreau sa stiu daca dupa ce primesc breslei magazinul pastreaza produsele adaugate.. sa nu fiu nevoita sa incarc de la 0

    10.07.2012, 16:08:53
  • Live
    Live

    Produsele rămân încărcate, nu-ţi face griji!
    Există o variantă rapidă de mandat poştal, anume serviciul e-mandat. Banii ajung foarte repede la destinatar. Dacă-i pui dimineaţă, în 2-3 ore pot fi ridicaţi. Există un comision al poştei de lei.

    11.07.2012, 00:31:04
  • buburuzacosmica
    buburuzacosmica

    multumesc !

    11.07.2012, 10:37:30
  • ciobanuvrc
    ciobanuvrc

    Buna nu reusesc sa pun niste poze la vanzare ,nu gasesc rubrica unde sa postez pozele , ma poate ajuta si pe mine careva

    09.12.2014, 12:24:37