Forum: Suport Breslo cum se activeaza produsul?

  • ancutab
    ancutab

    Buna si bine v-am gasit! am un cont aici si tare as vrea sa imi activez un produs...am introdus tot ce trebuia dar...magazinul meu e gol in continuare :( oare nu fac ceva? sau am gresit undeva? va rog sa ma ajutati! Precizez ca azi am activat contul, sunt deci extrem de noua aici si am inteles ca prima luna e gratuit!
    Multumesc mult!

    09.03.2011, 15:01:58
  • Nisina
    Nisina

    bine ai venit !
    Ca sa activezi un produs dai click pe "contul meu",produse,completezi toate rubricile,salvezi si treci la urmatorul pas.Daca vrei sa ai 2 imagini ale produsului,apesi pe "browse"alegi o imagine(cea de baza),open,salvezi si faci la fel cu a doua imagine si tot asa.Trebuie sa ai grija sa completezi tot si sa salvezi de fiecare data cand treci la etapa urmatoare.Ultima etapa,"verifica si salveaza"iti arata daca totul e in regula.Daca nu,stergi(scrie acolo sus 'Sterge" si o iei de la capat,fiindca sigur ai omis ceva.Vezi ca ai in "contul meu"o rubrica de ajutor si gasesti si acolo ce trebuie sa faci. Succes !

    10.03.2011, 10:43:26
  • ancutab
    ancutab

    nisina multumesc! sper sa mearga ..eu tot salvez..dar nu arata decat ca "edkitez" continuu..poate ca dureaza pana se activeaza magazinul?

    10.03.2011, 14:16:57
  • ancutab
    ancutab

    nu vrea!!! :((( am un produs spre editare dar nu vrea sa se activeze deloc!!!! :(((

    10.03.2011, 15:22:22
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Probabil ai uitat sa apesi "Salveaza" la unul dintre pasi sau nu ai completat toate campurile necesare.

    Cred ca o sa te ajute video-ul de aici, incearca sa urmezi intocmai pasii descrisi si ar trebui sa mearga: www.breslo.ro/Help/video/?id=3

    10.03.2011, 15:51:13
  • Nisina
    Nisina

    UF!! Trimite un e-mail la [email protected] Este unul dintre administatorii site-ului si cu siguranta te va ajuta si lamuri.
    Da pumnii incoace sa-i tin eu stransi pana trimiti tu mailul :)))

    10.03.2011, 15:53:46
  • Nisina
    Nisina

    Uite ca intre timp a vazut "scortisoara" si ti-a sarit in ajutor (draguta ca intotdeauna)...

    10.03.2011, 15:55:01
  • ancutab
    ancutab

    nisina, cinnamonCloves ca multumesc din suflet! aveam o eroare de introducere la etichete! am rezolvat!!! multumesc mult de tot! :*

    10.03.2011, 17:19:33
  • Karmencita87
    Karmencita87

    buna seara! Sunt noua pe acest site. M-am tot uitat pe filmuletele din rubrica AJUTOR, deoarece nu reusesc sa postez niciun produs, imi ramane mereu in curs de editare, iar cand dau la sfarsit pe verificare, nu mi apare produsul, ci pagina cu multe produse de pe BRESLO.

    Va rog, sa ma ajutati, cine stie, cine sa pricepe.

    O seara buna!

    23.03.2011, 18:18:39
  • strega
    strega

    buna ziua. vreau si eu sa-mi deschid magazin pe breslo. de inscris m-am inscris de acum un an, cum n-am stiut ce trebuie sa fac, a fost inchis, am citit k pt. al deschide trebuie sa platesc, azi ma voi duce la posta sa platesc pt 6 luni prin mandat postal. sincer nu am platit de anul trecut nu pt k nu aveam banii respectivi, ci pt k nu stiu de unde sa fac rost de cutii, ambalaje pt. trimiterea coletului/ comenzii. va roggg sa-mi spuneti si mie de unde va cumparati plicurile , cutiile/ ambalajele in care puneti comenziile. va multumesc . oricum va voi "stresa "cu intrebarile dupa ce mi se va activa contul in cazul in care ma voi impiedica de ceva:)

    24.03.2011, 12:45:33
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Karmencita, din ce spui tu probabil ca ai uitat sa apesi "salveaza" la unul dintre pasi si produsul a ramas "agatat" in curs de editare.
    Incearca sa urmezi intocmai pas-cu-pas instructiunile de aici: www.breslo.ro/Help/video/?id=3 si sa dai mereu "salveaza" inainte sa treci la urmatorul pas.

    25.03.2011, 23:36:55
  • rallu05
    rallu05

    Buna seara,problema mea este identica cu cea a Karmencita87,si eu am urmat toti pasii cu mare atentie dar nu reusesc la final sa salvez produsul,imi apare o pagina cu multe produse de pe Breslo,va rog mult sa ma ajutati ca nu stiu cum sa mai fac,multumesc!!!

    21.04.2011, 21:06:07