Forum: Suport Breslo Cum se ordoneaza produsele la o cautare?

  • Ada.Boutique
    Ada.Boutique

    Am postat azi un produs caruia i-am activat boost (rochita tutu)si am dat o cautare pe Breslo dupa "tutu" ca sa vad unde apare.Am fost surprinsa sa vad ca apare pe pagina 2 din 3,dupa multe alte produse postate si in 2014 deci nu se poate sa fi fost activat boost la ele.Cum se face ordonarea produselor la cautare?Platile pentru produsele mele cu boost activat unde pot sa le vad?Multumesc.

    13.02.2015, 14:46:47
  • Breslo
    Breslo

    BOOST-ul nu afecteaza cautarile, doar aparitia in diverse zone de pe Breslo, dar si aparitia in categorii.

    Lucram inca la motorul de cautare sa afisam cu prioritate produsele noi.

    O sa apara in rubrica Financiar o situatie exacta a BOOST-urilor.

    13.02.2015, 15:49:12
  • Ada.Boutique
    Ada.Boutique

    Multumesc pentru raspuns,ar fi interesanta o posibilitate de sortare a produselor dupa pret,data,nume,in orice meniu ne-am afla,poate ar mai imbunatati situatia produselor pentru care nu se plateste boost si care au devenit aproape invizibile intre noutati...Sau produsele cu boost sa fie afisate numai pe cate 2 randuri in partea de sus a paginii,pentru o vizibilitate mai buna ,celelalte fiind vazute in ordine cronologica...e numai o propunere...

    13.02.2015, 16:15:38
  • mamashop
    mamashop

    Buna, am si eu o nelamurire legata de produsele din sectiunea Paste. Am mai multe produse care se incadreaza in aceasta sectiune si care contin "Paste" fie in nume, fie in descriere, insa nu apare niciunul dintre ele in acea sectiune. Cateva au si Boost. Va rog sa ma ajutati. Multumesc

    26.03.2015, 10:17:16
  • mamashop
    mamashop

    Am descoperit unde greseam, trebuia plasat in alta categorie. Multumesc

    26.03.2015, 10:46:59
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    In tabul Paste sunt afisate produsele din categoria Ocazii si Sarbatori->Paste, deci acolo trebuie introdus pentru a aparea in primul tab.

    26.03.2015, 10:48:07