Forum: Tehnici & Materiale Cutie din lemn/plastic pt tehnica decoupage

  • BohemianSin
    BohemianSin

    Hei, am observat la foarte multe dintre voi cutiute din lemn decorate prin aceasta tehnica ori pictate!Intrebare:de unde le-ati achizitionat:ma gandesc de undeva de pe net sau din Iasi!Tare mult m-ar incanta si pe mine sa incerc tehnica si am tot cautat pe net dar n-am gasit nimic!

    02.01.2010, 20:15:34
  • issa
    issa

    Eu de ex. le-am cumparat dintr-un magazin cu articole din lemn,din Timisoara ...dar acum nu mai exista magazinul respectiv :(
    am vazut si pe net dar trebuie sa caut link-ul ;)
    in Iasi poate gasesti la magazinele de hobby

    03.01.2010, 00:49:24
  • lycurycy18
    lycurycy18

    se mai gasesc cutiute de genul asta si la casa retro
    vezi ca au site

    03.01.2010, 14:55:04
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Mersi de raspins!
    Despre Iasi:nu stiu daca exista vreun magazin de genul Hobby Store aici, adica stiu unul cu margelute si dantelute de la Picutex, Emidale....dar nu au asa ceva!Este si la noi un nene care vinde produse din lemn sau impletite dar nu are cutiute!
    La casa Retro m-am uitat si eu, sunt faine si au preturi ok dar ar fi super sa fiu din Bucuresti ca nu as lua decat o cutie doua sa incerc sa vad cum imi ies, si pt o cutie sa platesc 30 trasportul e cam mult....plus acrilice, etc m-ar ajunge pretul produsului finit mare...la varianta asta ma mai gandesc!

    03.01.2010, 15:07:23
  • dianabv
    dianabv

    in bv se gasesc la unul din mag de hobby, daca vrei eu pot sa iti iau si sa iti trimit prin posta. scrie/mi pe mes pe diana.porutiu.

    03.01.2010, 17:14:20
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    din cite am vazut sunt si la www.hobbyfix.com (sau ceva de genul (da cautare de opitec pe google) eu am mai luat de la ei sunt destul de seriosi.

    03.01.2010, 18:02:34
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Mumltumesc mult pentru indrumare!O sa incerc mai intai sa gasesc un magazin Hobby din Iasi si daca nu gasesc si nu gasesc cred ca-mi comand de pe net in cele din urma!:*
    @Diana: imi place mult cutiuta ta cu sertarase si aia gen dulapior si aia cu oglinjoara, ma gandesc sa apelez doar daca ma ajunge mai ieftin ca daca nu e aceeasi chestie sa comand de pe net si nici nu te mai deranjez!

    03.01.2010, 20:50:28
  • orangepunctgreen
    orangepunctgreen

    @issa: In Timisoara am vazut ceva cutiute de lemn la magazinul cu margele din Unirii. Nu stiu daca sunt potrivite, dar mi s-au parut interesante.

    13.01.2010, 20:02:28